„Architekt Wnętrz” jest już dostępny. W bieżącym wydaniu poszukujemy tworzyw będących alternatywą dla plastiku. Rozmawiamy z biorewolucjonistką Różą Janusz, współzałożycielką start-upu Make Grow Lab produkującego bioopakowania. Rozwinięciem tematu jest artykuł w dziale ABC specjalisty o materiałach przyszłości, autorstwa Adriana Krężlika z SWPS i Wydziału Architektury Uniwesytetu w Porto." />
Architektura MuratorKrytykaNowy numer „Architekta Wnętrz”

Nowy numer „Architekta Wnętrz”

Najnowszy numer „Architekt Wnętrz” jest już dostępny. W bieżącym wydaniu poszukujemy tworzyw będących alternatywą dla plastiku. Rozmawiamy z biorewolucjonistką Różą Janusz, współzałożycielką start-upu Make Grow Lab produkującego bioopakowania. Rozwinięciem tematu jest artykuł w dziale ABC specjalisty o materiałach przyszłości, autorstwa Adriana Krężlika z SWPS i Wydziału Architektury Uniwesytetu w Porto.

Architekt Wnętrz 2/2021
Fot.: Pezo von Ellrichshausen

Poza tym w bieżącym „Architekcie Wnętrz” znajdziecie relację z tegorocznego Łódź Design Festival, gdzie także nie zabrakło tematów związanych ze świadomym projektowaniem. Dodatkowo, na przykładzie nowo powstałych przestrzeni kawiarnianych omawiamy współczesne modele projektowania, czyli architekturę adekwatną do miejsca i czasu. Uzupełnieniem jest tekst w dziale ABC specjalisty pod apetycznym tytułem „Architektura smaku”. Przedstawiamy również chilijskie centrum innowacji INES według projektu pracowni Pezo von Ellrichshausen – budynek będący próbą przełożenia na przestrzeń skomplikowanego procesu dochodzenia do innowacji w nauce.

Więcej o tym, co w bieżącym numerze „Architekta Wnętrz”, na stronie magazynu.

Architekt Wnętrz” jest dostępny m.in. w salonach Empik i dla prenumeratorów miesięcznika „Architektura-murator” – zobacz prenumerata.architektura.muratorplus.pl.

Projekt WYWIAD: Jacek Tryc Prezentujemy najnowszy odcinek z realizowanego przez Stowarzyszenie Architektów Wnętrz cyklu „Projekt Wywiad”. Tym razem głównym bohaterem materiału jest architekt Jacek Tryc.
Wnętrze domu w Katowicach projektu biura 8486 W projekcie wnętrza architekci połączyli elementy na pozór do siebie nie pasujące, tworząc niepowtarzalną kompozycję materiałów, kolorów oraz form. Realizacja zdobyła nagrodę za najlepszy projekt wnętrzarski w tegorocznym konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego.
Seafood Station Restaurant & Oyster Bar w Warszawie projektu pracowni Sikora Wnętrza Inspiracją dla dwupiętrowej restauracji Seafood Station w Warszawie były targi rybne z różnych zakątków świata. Projekt aranżacji wnętrza opracował architekt Jan Sikora, właściciel pracowni Sikora Wnętrza.
NINE's. Restaurant & Sports Bar: lokal Roberta Lewandowskiego w Browarach Warszawskich Na początku października w Browarach Warszawskich otwarto NINE's. Restaurant & Sports Bar: nowy koncept gastronomiczny należący do Roberta Lewandowskiego i jego wspólników. Projekt wnętrza opracowało Studio 370.
Hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Miasto i człowiek według biura Tremend Na warszawskiej Woli, nieopodal ronda Daszyńskiego, powstał pierwszy w Polsce hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Projekt wnętrz opracowało biuro Tremend, czerpiąc inspiracje zarówno z tętniącej życiem,  eklektycznej metropolii, jak i wciąż obecnej w niej dzikiej natury.
FUTU SUSHI w nowym wydaniu – realizacja pracowni 74studio Restauracja FUTU SUSHI funkcjonuje w Białymstoku już od dziesięciu lat. Jej wykonane ponad dekadę temu wnętrze zostało zmodernizowane według projektu pracowni 74studio.