Architektura MuratorMłodzi do ŁodziAktualnościMłodzi do Łodzi 2013: plansze zgłoszeniowe

Młodzi do Łodzi 2013: plansze zgłoszeniowe

Jak powinny wyglądać plansze zgłoszeniowe w trzeciej edycji ogólnopolskich konfrontacji młodych architektów Młodzi do Łodzi 2013?

Młodzi do Łodzi 2013: jak się zarejestrować?
Młodzi do Łodzi 2013: jak przebiega rejestracja na trzecie ogłólnopolskie konfrontacje młodych architektów?

Celem ogólnopolskich konfrontacji młodych architektów Młodzi do Łodzi 2013 jest integracja młodego środowiska architektonicznego w Polsce. Spotkanie, które odbędzie się w Łodzi w dniach 17-19 maja 2013 roku, składać się będzie z dwóch elementów: paneli dyskusyjnych dotyczących zawodu architekta, oraz autoprezentacji wszystkich uczestników. Warunkiem uczestnictwa w konfrontacjach Młodzi do Łodzi jest wypełnienie ankiety oraz wykonanie dwóch plansz w wersji elektronicznej – jednej przedstawiającej formułę pracy danej pracowni, drugiej rozwijającej temat „architektura – mój cel”. Plansza druga  zawierać powinna również hasłową odpowiedź na pytania: czym jest dla mnie architektura, co jest głównym punktem moich zainteresowań i do czego dążę. Prace wykonane mogą być w technice dowolnej, zgodnie z zaproponowanym przez redakcję projektem graficznym.

Autoprezentacje, które odbędą się w pierwszym dniu spokania Młodzi do Łodzi 2013 przygotowane będą w oparciu o nadesłane wcześniej za pomocą formularza zgłoszeniowego plansze. Czas trwania prezentacji nie powinien przekroczyć trzech minut. Architekci pracujący razem, będą mogli wspólnie się zaprezentować. Wszyscy uczestnicy spotkania wypełnią też ankiety, których zestawienie pozwoli na szersze wzajemne poznanie doświadczeń i przemyśleń poszczególnych uczestników spotkania.

Schemat - wzór planszy zgłoszeniowej w formacie pdf
Plansza zgłoszeniowa indywidualnego uczestnika spotkania Młodzi do Łodzi 2013 (pdf)
Plansza zgłoszeniowa wspólna dla kilkorga uczestników Młodzi do Łodzi 2013 (pdf)


Opis plansz:
 
Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu Młodzi do Łodzi 2013 jest wykonanie dwóch plansz w wersji elektronicznej: jednej przedstawiającej formułę pracy projektanta (lub pracowni), drugiej odpowiadającej na pytanie "architektura - mój cel".
Obie plansze połączone ze sobą, według zaproponowanego przez redakcję projektu graficznego (pdf do pobrania) powinny być przygotowane do druku według poniższych wytycznych:
 
1. Każda plansza składa sie z dwóch części: jednej przedstawiającej formułę danej pracowni/architekta oraz drugiej odpowiadajacej na pytanie architektura - mój cel, której integralną częścią jest opis hasłowy na zadany temat (różowy pasek na dole planszy)
 
2. Format planszy do wydruku - pdf 1-stronicowy,  300dpi, format 70W x 100H cm, pliki przygotowane bez spadów
 
3. Wytyczne do formatu tekstu wpisanego przez uczestnika na dolnym pasku planszy, po prawej stronie:
- Architektura - mój cel: czcionka Arial Regular 14pt
- imię i nazwisko: czcionka Arial Bold 14 pt
- rok ukończenia uczelni, miejscowość: czionka Arial Regular 14pt
- nazwa pracowni: Arial Bold 14pt
 
4. Zdjęcie uczestnika/ uczestników umieszczamy na planszy w prawym dolnym rogu;   według kolejności pokazanej na planszy schematycznej (1 uczestnik - jedno duze zdjęcie, 2-4 uczestników zdjecia mniejsze ustawiane w zaznaczonej kolejności)
 
Ponadto uczestnik zobowiązany jest do przygotowania również planszy do prezentacji multimedialnej jako pdf 2-stronicowy (1 strona formuła pracy, 2 strona - architektura - mój cel wraz z dolnym paskiem)
- format pdfa - pdf 2-stronicowy, 72 dpi, format 1:1 czyli 70W x 50H cm

Wzór plansz zgłoszeniowych Młodzi do Łodzi 2013
Wzór plansz zgłoszeniowych Młodzi do Łodzi 2013
Młodzi do Łodzi 2018 - Lokalność Jak realizować pomysły w ramach działań oddolnych? Czy architekt-urzędnik może więcej niż architekt-aktywista? Prowadząca panel: Małgorzata Dembowska
Młodzi do Łodzi 2018 - Arch(i)migranci Polski rynek pracy. Wyjeżdżać? Wracać? Czy jesteśmy przygotowani na przyjęcie architektów-obcokrajowców? Prowadząca panel Arch(i)migranci - Monika Arczyńska
Młodzi do Łodzi 2018 - fotorelacja Zakończyliśmy naszą czwartą edycję - dziękujemy wszystkim uczestnikom. Zobaczcie, jak dyskutowaliśmy, debatowaliśmy i dzieliliśmy się wiedzą 18-19 maja w Łodzi!
Młodzi do Łodzi - dlaczego warto? Michał Stangel Dlaczego warto wziąć udziął w MdŁ - opowiada założyciel pracowni ARCA, Michał Stangel.
Młodzi do Łodzi - dlaczego warto? Hubert Trammer Jeszcze dwa dni na wysyłanie plansz! Dlaczego warto wziąć udziął w MdŁ - opowiada architekt i wykładowca Hubert Trammer.
Poznajcie tematy paneli dyskusyjnych! Prezentujemy opisy siedmiu paneli dyskusyjnych oraz biogramy panelistów czwartej edycji konfrontacji Młodzi do Łodzi!