Architektura MuratorMłodzi do ŁodziAktualnościMłodzi do Łodzi 2013 - nowa edycja: zapraszamy architektów ≤ 40

Młodzi do Łodzi 2013 - nowa edycja: zapraszamy architektów ≤ 40

25 marca 2013 rozpoczęła się rejestracja do udziału w trzecich ogólnopolskich konfrontacjach młodych architektów. Podczas tych spotkań młodzi architekci próbują odpowiedzieć na pytania do czego dążą  i jaki mają wpływ na rzeczywistość. Kto może uczestniczyć w ogólnopolskich konfrontacjach Młodzi do Łodzi 2013? Jak wygląda proces rejestracji?

Młodzi do Łodzi 2013. Zgoś się już teraz!
Młodzi do Łodzi 2013. Zgoś się już teraz!

Redakcja miesięcznika Architektura-murator już po raz trzeci organizuje spotkanie dla młodych architektów Młodzi do Łodzi. Do udziału zapraszamy dyplomowanych absolwentów wydziałów architektury, właścicieli lub współwłaścicieli pracowni architektonicznych, partnerów w biurach architektonicznych, projektantów zatrudnionych w biurach architektonicznych, wolnych strzelców, pracowników naukowo-dydaktycznych, architektów pracujących w urzędach. Do udziału w spotkaniu zaproszeni są architekci, którzy do dnia rozpoczęcia spotkania Młodzi do Łodzi 2013 nie ukończyli 40 roku życia.  

Warunkiem uczestnictwa w konfrontacjach Młodzi do Łodzi jest wypełnienie ankiety, wniesienie opłaty zgłoszeniowej w wysokości 160 zł oraz wykonanie 2 plansz w wersji elektronicznej – jednej przedstawiającej formułę pracy danej pracowni, drugiej odpowiadającej na pytanie „architektura – mój cel?” zawierającej również hasłową odpowiedź na pytanie czym jest dla mnie architektura , przy czym tekst nie powinien liczyć więcej, niż 400 znaków (wliczając spacje). Prace wykonane mogą być w technice dowolnej, zgodnie z zaproponowanym przez redakcję projektem graficznym.
Ponadto architekci proszeni są o przygotowanie autoprezentacji nie dłuższej niż 3 minuty, którą przedstawią w trakcie spotkania.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 12 kwietnia 2013 roku i może ulec zmianie w związku z wyczerpaniem puli dostępnych miejsc. Po wypełnieniu ankiety na stronie internetowej oraz wniesieniu opłaty 160 zł (na pokrycie kosztów materiałów konferencyjnych oraz wydrukowanie plansz), zarejestrowni uczestnicy otrzymają informacje potwierdzającą uczestnictwo. Zarejestrowany uczestnik  zobowiązany jest do wykonania plansz w wersji elektronicznej. Ostateczny termin nadsyłania plansz upływa 22 kwietnia 2013 roku. Dane do przelewu:Numer konta: 32 1060 0076 0000 3310 0019 1718
adresat: wydawnictwo MURATOR S.A
tytuł przelewu: Młodzi do Łodzi 2013, imię i nazwisko uczestnika


Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wystawiania, fotografowania i filmowania przysłanych plansz w ramach akcji Młodzi do Łodzi oraz późniejszych ich publikacji bez ograniczeń czasowych.


Organizator konfrontacji Młodzi do Łodzi 2013: miesięcznik "Architektura-murator"
Patron: Prezydent Miasta ŁodziSARP oddział Łódź
Sponsorzy: Porta Velux

Młodzi do Łodzi 2018 - Lokalność Jak realizować pomysły w ramach działań oddolnych? Czy architekt-urzędnik może więcej niż architekt-aktywista? Prowadząca panel: Małgorzata Dembowska
Młodzi do Łodzi 2018 - Arch(i)migranci Polski rynek pracy. Wyjeżdżać? Wracać? Czy jesteśmy przygotowani na przyjęcie architektów-obcokrajowców? Prowadząca panel Arch(i)migranci - Monika Arczyńska
Młodzi do Łodzi 2018 - fotorelacja Zakończyliśmy naszą czwartą edycję - dziękujemy wszystkim uczestnikom. Zobaczcie, jak dyskutowaliśmy, debatowaliśmy i dzieliliśmy się wiedzą 18-19 maja w Łodzi!
Młodzi do Łodzi - dlaczego warto? Michał Stangel Dlaczego warto wziąć udziął w MdŁ - opowiada założyciel pracowni ARCA, Michał Stangel.
Młodzi do Łodzi - dlaczego warto? Hubert Trammer Jeszcze dwa dni na wysyłanie plansz! Dlaczego warto wziąć udziął w MdŁ - opowiada architekt i wykładowca Hubert Trammer.
Poznajcie tematy paneli dyskusyjnych! Prezentujemy opisy siedmiu paneli dyskusyjnych oraz biogramy panelistów czwartej edycji konfrontacji Młodzi do Łodzi!