Architektura MuratorProjektyApartamentowiec Drzymały 27 w Poznaniu

Apartamentowiec Drzymały 27 w Poznaniu

Na Sołaczu rozpoczęła się budowa obiektu, który wyróżniać będą balkony obsadzone 6 tys. roślin. Za jego projekt odpowiada biuro Ultra Architects.

Apartamentowiec Drzymały 27 w Poznaniu
W posadzki balkonów zostaną wbudowane specjalne donice z systemem nawadniania, co pozwoli na posadzenie w nich odpowiednio dobranych traw, krzewów i miniaturowych drzew.

Poznański Sołacz należy dziś do najbardziej pożądanych adresów w mieście. Willowa dzielnica, położona w malowniczej dolinie Bogdanki, przyciąga m.in. dwoma dużymi parkami: Sołackim i Wodziczki. Tu, przy ul. Drzymały, powstaje obecnie sześciokondygnacyjny budynek mieszkalny, którego tarasy zostaną obsadzone sześcioma tysiącami specjalnie dobranych gatunków roślin. Ich różnorodna wysokość i wybarwienie sprawią, że wraz ze zmieniającymi się porami roku, także budynek zmieni swój charakter, stając się żywą częścią sołackiego krajobrazu – informuje inwestor, firma Ebest. Rośliny zostaną posadzone w specjalnych pojemnikach o głębokości 60 cm, które wyposażone będą w system nawadniająco-odwadniający oraz odpowiednią izolację chroniącą przed zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi.

Apartamentowiec Drzymały 27 w Poznaniu
W osłonie akustycznej urządzeń technicznych na dachu architekci przewidzieli budki lęgowe dla ptaków. Podobne rozwiązanie zastosowali wcześniej w projekcie lamp przy budynku Za Bramką.

Działka nie ma podłączenia do kanalizacji deszczowej, dlatego postanowiliśmy zaprojektować budynek, który jak najwięcej wód opadowych zatrzyma w sobie – tłumaczą ideę architekci. Dodają, że według założeń, dwa-trzy razy w roku pielęgnacją zieleni zajmie się profesjonalna firma ogrodnicza, dysponująca samochodem z podnośnikiem koszowym, by prace prowadzić z zewnątrz. Największy wpływ na estetykę obiektu miał budynek, który widzimy z okien naszej pracowni – Collegium Altum projektu zespołu Sternal, Milewski, Skupniewicz. Tak jak tam, tak i u nas pasy międzykondygnacyjne, które owijają też balkony, zostały zaprojektowane z blachy trapezowej, natomiast ściany obłożone będą blacha cięto-ciągnioną – wyjaśniają. W apartamentowcu znajdzie się jedynie 15 mieszkań o wielkości od 49 do 120 m2.

Zakończenie realizacji: 2019

Tagi:
Rynek Łazarski z jedną z największych na świecie poduszek ETFE Dobiega końca przebudowa Rynku Łazarskiego w Poznaniu według konkursowego projektu Autorskiej Pracowni Architektonicznej Jacka Bułata. Nad przyszłym targowiskiem montowany jest dach z jedną z największych na świecie jednokomorowych poduszek z folii ETFE.
Perfumiarnia w Poznaniu: zespół mieszkaniowy projektu Jemsów W miejscu dawnej fabryki perfum na poznańskim Łazarzu powstaje nowe wielofunkcyjne założenie. Kompleks pod nazwą Perfumiarnia pomieści nie tylko mieszkania i biura, ale także aparthotel i przestrzeń wystawienniczo-konferencyjną. Za projekt zabudowy wielorodzinnej odpowiada pracownia JEMS Architekci.
Biuro SUD Architekt Polska zwyciężyło w konkursie na wielofunkcyjny zespół w Poznaniu Na terenie dawnych koszar ułańskich na poznańskim Łazarzu powstanie nowy zespół mieszkaniowo-biurowy. W zamkniętym konkursie inwestorskim na projekt założenia zwyciężyła pracownia SUD Architekt Polska.
Polski Teatr Tańca / Poznań W starej kamienicy zbudowano relacje nie tylko pomiędzy aktorami, widzami i przestrzenią, lecz także starą oraz nową architekturą. O realizacji Architektonicznej Pracowni Autorskiej Jerzego Gurawskiego pisze Maciej Siuda.
Plac Wolności w Poznaniu: wyniki konkursu Rozstrzygnięto konkurs na koncepcję tymczasowego zagospodarowania placu Wolności w Poznaniu. Za najbardziej elastyczną propozycję uznano projekt biura UGO Architecture. Prezentujemy wszystkie prace nadesłane na konkurs.
Budynek mieszkalny Piątkowska 133 w Poznaniu W miejscu dzikiego parkingu na poznańskich Winiarach powstał apartamentowiec Piątkowska 133. Budynek, stanowiący w założeniu trawestację historycznej kamienicy, zaprojektowała lokalna pracownia Easst Architects.