Architektura MuratorProjektyApartamenty Ogrodowa na warszawskiej Woli

Apartamenty Ogrodowa na warszawskiej Woli

Nowoczesny budynek mieszkalny ma wpasować się w zabudowę ulic Ogrodowej i Żelaznej – stąd jego zróżnicowana wysokość. Za projekt odpowiada biuro BBGK Architekci.

Apartamenty Ogrodowa na warszawskiej Woli
Apartamenty Ogrodowa w Warszawie; proj. BBGK Architekci

W Warszawie, u zbiegu ulic Ogrodowej i Żelaznej, powstaje nowy apartamentowiec projektu BBGK Architekci. Założeniem było stworzenie budynku, który nie zaburzy estetyki sąsiadującej zabudowy, dlatego będzie on powiązany gabarytowo z okolicznymi kamienicami. W związku z tym od strony Żelaznej osiągnie wysokość 10 pięter, a od Ogrodowej od 5 do 12. Na szczycie budynku znajdą się dwupoziomowe penthousy z widokiem na panoramę Warszawy. Na parterze zaprojektowano lokale usługowe. Inwestycję będzie wyróżniać kratowa elewacja, poziome pasy podkreślone gzymsem, pionowa rytmika konstrukcji oraz duże przeszklenia. Podziały okien na najwyższych piętrach budynku i szklanych witryn w parterze wykonane zostaną z aluminium w kolorze antracytu. Hol z recepcją zlokalizowane będą od ulicy Żelaznej, stamtąd do poszczególnych klatek poprowadzi korytarz z przeszkleniami, otwierającymi widok na zielony dziedziniec. Elewacja utrzymana w jasnej kolorystyce, wykonana będzie z naturalnego kamienia, szlachetnych tynków, drewnianej stolarki okiennej i szkła. Wnętrze zostanie wykończone naturalnymi materiałami i ozdobione roślinnością. Inwestor, Dom Development S.A., rozpoczął już sprzedaż. W ofercie znajduje się 155 apartamentów o zróżnicowanych metrażach i 5 lokali usługowych. Apartamenty typu studio i te o mniejszych metrażach od 27 do 51 m² stanowią dwie trzecie oferty. Znalazły się w niej także dwupoziomowe penthousy o powierzchni od 104 do 248 m². Zakończenie realizacji planowane jest na IV kwartał 2020 roku.

Zespół apartamentowy w Szczyrku Pracownia WXCA zwyciężyła w konkursie inwestorskim na projekt zespołu wakacyjnych apartamentów w Szczyrku.
Wrocławskie Apartamenty Zyndrama z widokiem na Odrę Za projekt zlokalizowanej w sercu Wrocławia inwestycji odpowiada biuro APA Hubka. Miejska plomba będzie kolejnym budynkiem mieszkaniowym na koncie dolnośląskiej pracowni.
Apartamenty Saska w Warszawie Nową zabudowę osiedla architekci zaprojektowali wokół Jeziora Gocławskiego, wydobywając jednocześnie walory pejzażowe tego zaniedbanego dotąd akwenu. Autorom udało się tu osiągnąć wyjątkową harmonię przestrzeni, architektury i przyrody – pisze Jerzy S. Majewski.
Ogólnopolski otwarty konkurs urbanistyczno- architektoniczny Nowe Orłowo Główną ideą zwycięskiej pracy Arch-Deco było zaprojektowanie nowoczesnej zabudowy apartamentowej o wysokim standardzie oraz rozpoznawalnej formie nawiązującej do charakteru dzielnicy.