Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

BBGK Architekci
BBGK Architekci
al. 3 maja 2/13
00–391 Warszawa
tel. 22 839 40 25
e-mail: biuro@bbgk.pl
bbgk.pl

Pracownię BBGK Architekci założyli w 2014 roku Jan Belina-Brzozowski, Konrad Grabowiecki i Wojciech Kotecki. Obecnie biuro zatrudnia ponad 50 architektów. Do ich najważniejszych realizacji należą Muzeum Katyńskie (finalista UE Miesa van der Rohe Award 2017, „A-m” 01/2016), budynek Sprzeczna 4 („A-m”  06/2017) i ratusz w Konstancinie-Jeziornie („A-m” 08/2018). Na koncie mają także masterplan dla Stoczni Cesarskiej w Gdańsku, projekt zespołu mieszkaniowego Nowy Port w Bydgoszczy, wysokościowca w Porcie Popowice we Wrocławiu, systemu prefabrykowanej zabudowy mieszkaniowej dla PFR Nieruchomości, koncepcji Warszawskiej Dzielnicy Społecznej oraz rekonstrukcji pawilonu Emilia.

Jan Belina-Brzozowski

Konrad Grabowiecki

Wojciech Kotecki

Apartamenty w miejscu Polfy na warszawskiej Woli. Projekt biura BBGK Architekci To definitywny koniec przemysłu na warszawskiej Woli. Na terenie Polfy powstanie wielofunkcyjny zespół z ponad dwoma tysiącami mieszkań.
Osiedle Szeligowska 83: kolejna warszawska inwestycja w ramach specustawy mieszkaniowej Firma Profbud przymierza się do realizacji osiedla przy ul. Szeligowskiej na warszawskim Bemowie. Zespół z 700 mieszkaniami według projektu pracowni BBGK powstać ma w trybie lex deweloper.
Budynek Grochowska 1 – mieszkania na wynajem od BBGK Architekci Jeszcze w tym roku rozpocznie się realizacja zespołu Grochowska 1 na warszawskiej Pradze. Projekt zespołu opracowały biura BBGK Architekci i SAAW.
Galeria Architektury Polskiej: nowa wystawa stała w Muzeum Narodowym w Krakowie W Kamienicy Szołayskich można już oglądać nową wystawę poświęconą współczesnej polskiej architekturze. Kuratorom udało się zebrać w jednym miejscu rysunki i makiety najważniejszych realizacji ostatnich 120 lat. Na ekspozycji zobaczymy też modele z kolekcji „Architektury-murator” przekazanej w 2014 roku do zbiorów Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
BDR Architekci z nagrodą w konkursie na przebudowę Pałacu Radziwiłłów w Wilnie Poznaliśmy wyniki międzynarodowego konkursu na przebudowę Pałacu Radziwiłłów w Wilnie dla potrzeb Litewskiego Muzeum Sztuki. Trzecie miejsce zajęła pracownia BDR Architekci z Warszawy. Dostrzeżono też koncepcję biura WXCA.
Jest zgoda na Projekt Służewiec. Rada Warszawy poparła budowę osiedla Echo Investment Rada Warszawy zgodziła się na realizację osiedla na Służewcu w ramach tzw. specustawy mieszkaniowej. Wraz z budynkami według projektu BBGK Architekci inwestor zbuduje szkołę podstawową projektu biura WWAA.
Kolejne podejście do budowy szkoły na Konstruktorskiej według projektu WWAA Nie dla 270, ale dla 450 uczniów.  Spółka Echo Investment uwzględniła oczekiwania radnych i władz Mokotowa i zapowiada budowę większej szkoły. Podstawówka przy ul. Konstruktorskiej według projektu WWAA  mogłaby zostać otwarta już w 2023 roku!
Pałac Branickich w Warszawie: hołd dla budowniczych powojennego miasta Dobiega końca adaptacja pałaców Branickich i Szaniawskich w Warszawie na butikowy hotel.  Za projekt przebudowy odpowiada studio architektoniczne SIETNICKI ze Szczecina, a za realizację spółka Budizol, znana między innymi z produkcji nowoczesnych prefabrykatów [GALERIA].
Sala wielofunkcyjna w Muzeum Katyńskim W sali wielofunkcyjnej zastosowano ten sam arsenał skromnych, choć poruszających środków wyrazu, jaki wykorzystano w realizacji muzeum – o nowym projekcie BBGK Architekci pisze Jerzy S. Majewski.
Szkoła na Konstruktorskiej od WWAA: radni mówią „nie” Rada Warszawy odrzuciła wniosek o realizację osiedla na Służewcu, któremu towarzyszyć miała budowa podstawówki przy ul. Konstruktorskiej według projektu WWAA. Osiedle ze szkołą w ramach tzw. specustawy mieszkaniowej chciała zrealizować firma Echo Investment.