Architektura MuratorProjektyAtrium 2 – nowy biurowiec w architekturze Warszawy powstanie według projektu PRC Architekci

Atrium 2 – nowy biurowiec w architekturze Warszawy powstanie według projektu PRC Architekci

Nowy biurowiec w architekturze Warszawy powstanie w okolicach Ronda ONZ, w intensywnie zmieniającej się części miasta. Projekt Atrium 2 przygotowała pracownia PRC Architekci  

Atrium 2, nowa inwestycja Skanska
Atrium 2Warszawa, przy rondzie ONZ
AutorzyPRC Architekci
Generalny wykonawcaSkanska
Powierzchnia całkowita20000.0 m²
Data realizacji (koniec)2016
ProjektantPRC Architekci

Rusza budowa nowego biurowca w architekturze Warszawy. Piętnastokondygnacyjny budynek Atrium 2 powstanie w niedalekiej odległości od Ronda ONZ, tuż obok wejścia do II linii metra. To kolejna nowa inwestycja Skanskiej w tym intensywnie zmieniającym się rejonie miasta – tuż obok, przy Al. Jana Pawła II znajduje się niedawno oddany do użytku biurowiec Atrium 1.

Projekt pracowni PRC Architekci przewiduje wzniesienie eleganckiego budynku o zróżnicowanym rytmie okien, uniesionego częściowo na słupach. Niektóre z zaproponowanych rozwiązań nawiązują do architektury powojennego modernizmu, choćby realizacji Marka Leykama. Biurowiec powstać ma według zasad zrównoważonego budownictwa i jak podaje Skanska otrzymał już precertyfikację w systemie LEED na najwyższym, platynowym poziomie. Powierzchnia najmu w nowym biurowcu wyniesie ponad 20 000 m2. Zakończenie budowy Atrium 2 przewidziane jest na przełom pierwszego i drugiego kwartału 2016 roku.

Przegląd nowych inwestycji wysokościowych w tej części Warszawy w "Architekturze-murator" nr 5/2014

Zespół mieszkaniowy Holm House 3 w Warszawie Wkrótce rozpocznie się realizacja III etapu osiedla Holm House w Warszawie. Projekt dwóch nowych budynków powstał w pracowni Mąka Sojka Architekci.
Jaśminowy Mokotów projektu BBGK Architekci Wkrótce rozpocznie się realizacja trzeciego etapu osiedla Jaśminowy Mokotów w okolicy Skarpy Warszawskiej. Sześć nowych, dwupiętrowych apartamentowców zaprojektowała pracownia BBGK Architekci.
Osiedle Park Skandynawia w Warszawie projektu nsMoonStudio Na warszawskiej Pradze-Południe, w bliskim sąsiedztwie centrum handlowego Promenada i redakcji „Architektury-murator”, powstaje zespół mieszkaniowy Park Skandynawia projektu krakowskiej pracowni nsMoonStudio.
Antysmogowe chodniki w Warszawie! Firma Górażdże i Skanska opracowały antysmogowy beton. Można z niego wyprodukować m.in. oczyszczające powietrze płyty chodnikowe. Wkrótce takie trotuary pojawią się w przestrzeni Warszawy.
Holm House – pierwszy polski obiekt bez barier, za to z detalami projektu Oskara Zięty Na warszawskim Mokotowie powstał budynek mieszkalny, który dostosowuje się do potrzeb różnych użytkowników. Oprócz funkcjonalnych rozwiązań znalazły się w nim dzieła polskiego projektanta Oskara Zięty. Za projekt odpowiada biuro HRA Architekci.
Hygge w nowych biurowcach Skanska Czy w przestrzeni recepcyjnej jest możliwa domowa atmosfera? Skandynawscy projektanci, jako specjaliści w tej dziedzinie, podjęli wyzwanie połączenia pozornie sprzecznych elementów.