Architektura MuratorProjektyBiurowiec na Winogradach w Poznaniu

Biurowiec na Winogradach w Poznaniu

Dawny biurowiec przy ulicy Wilczak zyska nowe oblicze. Projekt przebudowy przygotowała pracownia Easst.com.

Biurowiec na Winogradach w Poznaniu
Wizualizacja. Il. materiały prasowe

Okolice ul. Wilczak na poznańskich Winogradach przechodzą w ostatnim czasie dość radykalne zmiany. Dzięki wielu nowym inwestycjom mieszkaniowym coraz bardziej zaciera się przemysłowy charakter tej części miasta. Architekci z easst.com postanowili jednak odnieść się do industrialnej przeszłości. Projektując rozbudowę biurowca z przełomu lat 60. i 70., który stoi w sąsiedztwie siedziby Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, zaproponowali elewacje ze stali kortenowskiej. Ten brutalistyczny materiał idealnie pasuje do podkreślenia pierwotnego przeznaczenia działki. W połączeniu z czarną cegłą znajdującej się przed budynkiem hali montażowej stworzy mocny i wyraźny akcent – tłumaczą. Bryła budynku będzie powiększona o cztery kondygnacje przeznaczone pod biura do wynajęcia. Dodatkowo powstaną nowe klatki schodowe doświetlone pionowymi pasami przeszkleń. Na ostatnim piętrze zaplanowano taras, ale projektanci zapewniają, że spektakularne widoki na miasto będą roztaczać się także z pomieszczeń na niższych poziomach. Powierzchnia użytkowa budynku wyniesie ponad 4,2 tys. m2.

Zakończenie realizacji: 2017

Tagi:
Nowy Rynek w Poznaniu z dominantą projektu Jemsów Trwa realizacja kolejnego budynku wielofunkcyjnego kompleksu Nowy Rynek w Poznaniu. Nowy obiekt według projektu biura JEMS Architekci będzie głównym elementem identyfikującym cały zespół w przestrzeni miasta.
Rynek Łazarski z jedną z największych na świecie poduszek ETFE Dobiega końca przebudowa Rynku Łazarskiego w Poznaniu według konkursowego projektu Autorskiej Pracowni Architektonicznej Jacka Bułata. Nad przyszłym targowiskiem montowany jest dach z jedną z największych na świecie jednokomorowych poduszek z folii ETFE.
Perfumiarnia w Poznaniu: zespół mieszkaniowy projektu Jemsów W miejscu dawnej fabryki perfum na poznańskim Łazarzu powstaje nowe wielofunkcyjne założenie. Kompleks pod nazwą Perfumiarnia pomieści nie tylko mieszkania i biura, ale także aparthotel i przestrzeń wystawienniczo-konferencyjną. Za projekt zabudowy wielorodzinnej odpowiada pracownia JEMS Architekci.
Biuro SUD Architekt Polska zwyciężyło w konkursie na wielofunkcyjny zespół w Poznaniu Na terenie dawnych koszar ułańskich na poznańskim Łazarzu powstanie nowy zespół mieszkaniowo-biurowy. W zamkniętym konkursie inwestorskim na projekt założenia zwyciężyła pracownia SUD Architekt Polska.
Polski Teatr Tańca / Poznań W starej kamienicy zbudowano relacje nie tylko pomiędzy aktorami, widzami i przestrzenią, lecz także starą oraz nową architekturą. O realizacji Architektonicznej Pracowni Autorskiej Jerzego Gurawskiego pisze Maciej Siuda.
Plac Wolności w Poznaniu: wyniki konkursu Rozstrzygnięto konkurs na koncepcję tymczasowego zagospodarowania placu Wolności w Poznaniu. Za najbardziej elastyczną propozycję uznano projekt biura UGO Architecture. Prezentujemy wszystkie prace nadesłane na konkurs.