Architektura MuratorProjektyBiurowiec Nowa Fabryczna w Łodzi

Biurowiec Nowa Fabryczna w Łodzi

Na terenie Nowego Centrum Łodzi powstaje biurowiec według projektu medusa group.

Nowa fabryczna w Łodzi
Budynek jest jedną z pierwszych komercyjnych inwestycji na terenie nowego centrum Łodzi. Il. serwis prasowy

Budynek stanie przy skrzyżowaniu ulic Knychalskiego i Składowej, na terenie tzw. Nowego Centrum Łodzi, czyli zajmującej ponad 100 hektarów nowej dzielnicy, która ma być realizowana wokół przebudowanego dworca Łódź Fabryczna i centrum naukowo-kulturalnego EC1. Siedmiokondygnacyjny biurowiec zaplanowano w północnej części założenia. Zaoferuje ok. 21,5 tys. m2 powierzchni biurowo-usługowej oraz 210 miejsc parkingowych w dwukondygnacyjnym garażu podziemnym. W obiekcie znajdzie się ponadto m.in. przestronne, zielone patio, nowoczesna infrastruktura rowerowa, w tym stacje rowerów miejskich, oraz specjalne miejsca do ładowania pojazdów elektrycznych.

Nowa fabryczna w Łodzi
Surowy charakter nadadzą obiektowi ażurowe profile i podbitka z nieheblowanych desek. Il. serwis prasowy

Inwestorem budynku jest firma Skanska. Kontekst dynamicznie rozwijającego się Nowego Centrum Łodzi inspiruje do zaprojektowania budynku, który stałby się wizytówką rozwoju i współczesności. Co ważne, obiekt będzie w dużej mierze tworzył tenże kontekst, z uwagi na to, iż jest jednym z pierwszych realizowanych w oparciu o miejscowy plan zagospodarowania tego obszaru. Elastyczność i funkcjonalność, będące zawsze cechami budynków Skanska, zostały wzbogacone o oryginalną i niesystemową fasadę, która – mamy nadzieję – będzie wyróżniać obiekt na tle innych współczesnych kompleksów biurowych – mówią autorzy.

Zakończenie realizacji: 2017

Tożsamość. 100 lat polskiej architektury. Łódź Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki zaprasza na kolejną odsłonę ekspozycji „Tożsamość. 100 lat polskiej architektury”. Wystawa tym razem poświęcona jest Łodzi, w której – jak tłumaczą organizatorzy – nowoczesność łączy się z tradycją, na nowo definiując przestrzeń miasta.
Strefa PROGRESS: nowy zespół mieszkalny w Łodzi od biura Grupa 5 Architekci Rozpoczyna się realizacja Strefy PROGRESS w Łodzi według projektu warszawskiej pracowni Grupa 5 Architekci. W ramach inwestycji powstaną cztery budynki, w tym 14-kondygnacyjna dominanta.
Żydowscy architekci Łodzi. Historie zapomniane Dzięki tej książce Łódź odkrywa na nowo swoją zapomnianą historię. Świat żydowskich architektów, którzy pracowali dla rozwijającej się w szalonym tempie kosmopolitycznej metropolii.
Lapidarium Detalu w Łodzi Ekspozycja detalu pochodzącego z łódzkich budowli z XIX i XX wieku jest katalogiem motywów stanowiących o tożsamości architektonicznej miasta – o realizacji Nizio Design International pisze Jerzy S. Majewski.
Orientarium / Łódź Autorzy przenoszą nas w świat południowo-zachodniej Azji w sposób romantyczny i tajemniczy, pokazując go i na powierzchni ziemi, i pod wodą. O nowej realizacji biura Szlachcic Architekci pisze Ewa Kuryłowicz.
Nowy Ratusz w Łodzi: wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt nowej siedziby Urzędu Miasta Łodzi. Zwyciężyło konsorcjum biur Draft, Lumioo, Projekt Officyna i AMP. Jak zapowiada Hanna Zdanowska, nowy ratusz będzie realizowany w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Prezentujemy wszystkie prace nagrodzone i nadesłane na konkurs.