Na terenie Nowego Centrum Łodzi powstaje biurowiec według projektu medusa group.
Budynek jest jedną z pierwszych komercyjnych inwestycji na terenie nowego centrum Łodzi. Il. serwis prasowy
Budynek stanie przy skrzyżowaniu ulic Knychalskiego i Składowej, na terenie tzw. Nowego Centrum Łodzi, czyli zajmującej ponad 100 hektarów nowej dzielnicy, która ma być realizowana wokół przebudowanego dworca Łódź Fabryczna i centrum naukowo-kulturalnego EC1. Siedmiokondygnacyjny biurowiec zaplanowano w północnej części założenia. Zaoferuje ok. 21,5 tys. m2 powierzchni biurowo-usługowej oraz 210 miejsc parkingowych w dwukondygnacyjnym garażu podziemnym. W obiekcie znajdzie się ponadto m.in. przestronne, zielone patio, nowoczesna infrastruktura rowerowa, w tym stacje rowerów miejskich, oraz specjalne miejsca do ładowania pojazdów elektrycznych.
Surowy charakter nadadzą obiektowi ażurowe profile i podbitka z nieheblowanych desek. Il. serwis prasowy
Inwestorem budynku jest firma Skanska. Kontekst dynamicznie rozwijającego się Nowego Centrum Łodzi inspiruje do zaprojektowania budynku, który stałby się wizytówką rozwoju i współczesności. Co ważne, obiekt będzie w dużej mierze tworzył tenże kontekst, z uwagi na to, iż jest jednym z pierwszych realizowanych w oparciu o miejscowy plan zagospodarowania tego obszaru. Elastyczność i funkcjonalność, będące zawsze cechami budynków Skanska, zostały wzbogacone o oryginalną i niesystemową fasadę, która – mamy nadzieję – będzie wyróżniać obiekt na tle innych współczesnych kompleksów biurowych – mówią autorzy.
Zakończenie realizacji: 2017
Budynek jest jedną z pierwszych komercyjnych inwestycji na terenie nowego centrum Łodzi. Il. serwis prasowy
Surowy charakter nadadzą obiektowi ażurowe profile i podbitka z nieheblowanych desek. Il. serwis prasowy
Ogrody Anny to otwarta przestrzeń publiczna, w której bije serce starego nowego kwartału – rewitalizowanych terenów poprzemysłowych – realizację projektu medusa group komentuje Błażej Ciarkowski.
Centrum Architektury zaprasza na premierę kolejnego przewodnika, tym razem poświęconego architekturze Łodzi. Najważniejsze realizacje miasta zilustrowali Mateusz Gryzło, Hubert Przybyszewski i Maria Łomiak, a tekstami opatrzyli Anna i Błażej Ciarkowscy, łodzianie, znawcy i miłośnicy miasta.
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki zaprasza na kolejną odsłonę ekspozycji „Tożsamość. 100 lat polskiej architektury”. Wystawa tym razem poświęcona jest Łodzi, w której – jak tłumaczą organizatorzy – nowoczesność łączy się z tradycją, na nowo definiując przestrzeń miasta.
Rozpoczyna się realizacja Strefy PROGRESS w Łodzi według projektu warszawskiej pracowni Grupa 5 Architekci. W ramach inwestycji powstaną cztery budynki, w tym 14-kondygnacyjna dominanta.
Dzięki tej książce Łódź odkrywa na nowo swoją zapomnianą historię. Świat żydowskich architektów, którzy pracowali dla rozwijającej się w szalonym tempie kosmopolitycznej metropolii.
Ekspozycja detalu pochodzącego z łódzkich budowli z XIX i XX wieku jest katalogiem motywów stanowiących o tożsamości architektonicznej miasta – o realizacji Nizio Design International pisze Jerzy S. Majewski.