Architektura MuratorProjektyBiurowiec Nowa Fabryczna w Łodzi

Biurowiec Nowa Fabryczna w Łodzi

Na terenie Nowego Centrum Łodzi powstaje biurowiec według projektu medusa group.

Nowa fabryczna w Łodzi
Budynek jest jedną z pierwszych komercyjnych inwestycji na terenie nowego centrum Łodzi. Il. serwis prasowy

Budynek stanie przy skrzyżowaniu ulic Knychalskiego i Składowej, na terenie tzw. Nowego Centrum Łodzi, czyli zajmującej ponad 100 hektarów nowej dzielnicy, która ma być realizowana wokół przebudowanego dworca Łódź Fabryczna i centrum naukowo-kulturalnego EC1. Siedmiokondygnacyjny biurowiec zaplanowano w północnej części założenia. Zaoferuje ok. 21,5 tys. m2 powierzchni biurowo-usługowej oraz 210 miejsc parkingowych w dwukondygnacyjnym garażu podziemnym. W obiekcie znajdzie się ponadto m.in. przestronne, zielone patio, nowoczesna infrastruktura rowerowa, w tym stacje rowerów miejskich, oraz specjalne miejsca do ładowania pojazdów elektrycznych.

Nowa fabryczna w Łodzi
Surowy charakter nadadzą obiektowi ażurowe profile i podbitka z nieheblowanych desek. Il. serwis prasowy

Inwestorem budynku jest firma Skanska. Kontekst dynamicznie rozwijającego się Nowego Centrum Łodzi inspiruje do zaprojektowania budynku, który stałby się wizytówką rozwoju i współczesności. Co ważne, obiekt będzie w dużej mierze tworzył tenże kontekst, z uwagi na to, iż jest jednym z pierwszych realizowanych w oparciu o miejscowy plan zagospodarowania tego obszaru. Elastyczność i funkcjonalność, będące zawsze cechami budynków Skanska, zostały wzbogacone o oryginalną i niesystemową fasadę, która – mamy nadzieję – będzie wyróżniać obiekt na tle innych współczesnych kompleksów biurowych – mówią autorzy.

Zakończenie realizacji: 2017

Ogrody Anny w Łodzi Ogrody Anny to otwarta przestrzeń publiczna, w której bije serce starego nowego kwartału – rewitalizowanych terenów poprzemysłowych – realizację projektu medusa group komentuje Błażej Ciarkowski.
Ilustrowany atlas architektury Łodzi Centrum Architektury zaprasza na premierę kolejnego przewodnika, tym razem poświęconego architekturze Łodzi. Najważniejsze realizacje miasta zilustrowali Mateusz Gryzło, Hubert Przybyszewski i Maria Łomiak, a tekstami opatrzyli Anna i Błażej Ciarkowscy, łodzianie, znawcy i miłośnicy miasta.
Tożsamość. 100 lat polskiej architektury. Łódź Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki zaprasza na kolejną odsłonę ekspozycji „Tożsamość. 100 lat polskiej architektury”. Wystawa tym razem poświęcona jest Łodzi, w której – jak tłumaczą organizatorzy – nowoczesność łączy się z tradycją, na nowo definiując przestrzeń miasta.
Strefa PROGRESS: nowy zespół mieszkalny w Łodzi od biura Grupa 5 Architekci Rozpoczyna się realizacja Strefy PROGRESS w Łodzi według projektu warszawskiej pracowni Grupa 5 Architekci. W ramach inwestycji powstaną cztery budynki, w tym 14-kondygnacyjna dominanta.
Żydowscy architekci Łodzi. Historie zapomniane Dzięki tej książce Łódź odkrywa na nowo swoją zapomnianą historię. Świat żydowskich architektów, którzy pracowali dla rozwijającej się w szalonym tempie kosmopolitycznej metropolii.
Lapidarium Detalu w Łodzi Ekspozycja detalu pochodzącego z łódzkich budowli z XIX i XX wieku jest katalogiem motywów stanowiących o tożsamości architektonicznej miasta – o realizacji Nizio Design International pisze Jerzy S. Majewski.