Architektura MuratorProjekty"Bohema" - nowa inwestycja na warszawskiej Pradze

"Bohema" - nowa inwestycja na warszawskiej Pradze

Projekt Bohema zakłada rewitalizację terenów dawnej fabryki kosmetyków Pollena na warszawskiej Pradze. Za koncepcję odpowiadają pracownie Grupa 5 Architekci i SUD Architekci. Pierwszy etap inwestycji zostanie oddany do użytku na początku 2018 roku.

bohema
Wizualizacja projektu "Bohema". Źródło: OKAM

Na działce o powierzchni 4,3 ha przy ul. Szwedzkiej, w zabudowaniach pofabrycznych z końca XIX wieku, powstaną lokale handlowo – usługowe, restauracje, a także targ żywności o powierzchni 2 000 m2. Inwestor zapowiada, że swoje miejsce znajdą tu również lokalni przedsiębiorcy, producenci i rzemieślnicy. Na poprzemysłowym terenie zaplanowano stworzenie 900 mieszkań.

Opracowanie projektu powierzono dwóm pracowniom. Grupa 5 Architekci przygotuje koncepcje części mieszkalnej oraz SUD Architekci części komercyjnej. Ta druga odpowiada m.in. za zagospodarowanie terenu i rewitalizację XIX-wiecznego zabytkowego kompleksu fabrycznego na potrzeby wielofunkcyjnego centrum Manufaktura w Łodzi. Pierwszy etap inwestycji ma zostać oddany do użytkowania na początku 2018 roku, czyli w 370 rocznicę nadania praw miejskich Pradze.

Po Woli do woli Spędź wakacje na Woli! – zachęca Stowarzyszenie Masław i zaprasza na bezpłatne spacery po warszawskiej dzielnicy, która od 25 lat przechodzi burzliwe architektoniczne przemiany.
Szombierki na liście 7 najbardziej zagrożonych zabytków Europy! Europa Nostra ogłosiła listę najbardziej zagrożonych miejsc i zabytków na Starym Kontynencie. Znalazła się na niej nieczynna elektrociepłownia Szombierki w Bytomiu.
Hotel Fabryka Wełny w Pabianicach Architekci od początku uczestniczyli w procesie rewitalizacji, śledząc realizację niemal każdego elementu. Dzięki temu powstały wnętrza, których wartością jest nie tylko forma, ale również wykonanie – pisze Katarzyna Waloryszak.
Architektura przemysłowa. Centrum dystrybucji cementu w Paryżu Silos 13 jest jednocześnie wielkoskalową rzeźbą w przestrzeni publicznej i narzędziem promocji użytkującej budynek firmy Ciments Calcia. W zamierzeniu projektantów budynek ma stać się ikoną i motorem rozwoju nowej dzielnicy Paryża
Adaptacja budynku elektrociepłowni na Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej w Radomiu. Kikowski Architekci Autorem projektu adaptacji i rozbudowy budynku elektrociepłowni na Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej jest Andrzej Kikowski. Znajdzie się tu jedna z największych kolekcji sztuki polskiej drugiej połowy XX wieku. Projekt zainicjował Andrzej Wajda, który w Radomiu spędził część swojego dzieciństwa
Projekt architektury wnętrz Muzeum Polskiej Wódki. Archigraf Michał Brutkowski Muzeum Polskiej Wódki powstanie na terenie Wytwórni Wódek Koneser w Warszawie. Konkurs na projekt architektury wnętrz i ekspozycji zwyciężyła pracownia Archigraf Michał Brutkowski