Architektura MuratorProjektyBudynek Grochowska 1 – mieszkania na wynajem od BBGK Architekci

Budynek Grochowska 1 – mieszkania na wynajem od BBGK Architekci

Jeszcze w tym roku rozpocznie się realizacja zespołu Grochowska 1 na warszawskiej Pradze. Projekt zespołu opracowały biura BBGK Architekci i SAAW.

Budynek Grochowska 1 – mieszkania na wynajem od BBGK Architekci
Budynek Grochowska 1 w Warszawie, proj. BBGK Architekci i SAAW

Grochowska 1 to nazwa nowej inwestycji z segmentu PRS planowana na warszawskiej Pradze. Zespół trzech budynków powstać ma na niezagospodarowanej działce u zbiegu Grochowskiej i Kokoryczki, tuż obok centrum handlowego King Cross Praga. Inwestorem kompleksu jest Grupa Antczak, która do zaprojektowania zabudowy zaprosiła warszawskie biuro BBGK Architekci. Koncepcja Grochowskiej 1 powstała we współpracy ze studiem SAAW.

W pierwszym etapie zaplanowano 10-piętrowy blok od strony ul. Grochowskiej. Budynek o wysokości ok. 30 metrów pomieści m.in. przestrzeń coworkingową, kawiarnię, ogromny taras na ostatniej kondygnacji, a także 204 jednostki mieszkalne. Inwestor nie podaje na razie, jaką powierzchnią będą dysponować. Grochowska 1 to nie tylko dobry początek Grupy Antczak w segmencie PRS. To także dobry początek głównej ulicy prawobrzeżnej Warszawy, a także dobry początek dla tych, którzy przy Grochowskiej 1 zamieszkają. Chcemy, by zrealizowana inwestycja oferowała nie tylko „living as a service”, ale przede wszystkim „good living as a service” – mówi tajemniczo Marcin Antczak, CEO Grupy Antczak.

Budynek Grochowska 1 – mieszkania na wynajem od BBGK Architekci
Budynek Grochowska 1 w Warszawie, proj. BBGK Architekci i SAAW

PRS (z ang. Private Rented Sector) to instytucjonalny najem mieszkań. Choć na razie skupia w Polsce zaledwie kilka tysięcy jednostek mieszkalnych, eksperci przewidują, że jego wzrost w najbliższych miesiącach będzie spektakularny. Z zapowiedzi inwestorów wynika, że w ciągu najbliższych dwóch-trzech lat rynek PRS w naszym kraju może wzrosnąć do ponad 20 tys. mieszkań, a przez kolejne dwa nawet potroić te zasoby – mówi Katarzyna Tencza, Associate Director Investment & Hospitality w firmie analitycznej Walter Herz. Zdaniem ekspertów, motywacją do inwestowania w Polsce oprócz atrakcyjnych stóp zwrotu, jest też utrzymujący się wciąż duży niedobór mieszkań.

Budowa I etapu zespołu Grochowska 1  ma się rozpocząć w trzecim kwartale 2022 roku.

Apartamenty w miejscu Polfy na warszawskiej Woli. Projekt biura BBGK Architekci To definitywny koniec przemysłu na warszawskiej Woli. Na terenie Polfy powstanie wielofunkcyjny zespół z ponad dwoma tysiącami mieszkań.
Jest zgoda na Projekt Służewiec. Rada Warszawy poparła budowę osiedla Echo Investment Rada Warszawy zgodziła się na realizację osiedla na Służewcu w ramach tzw. specustawy mieszkaniowej. Wraz z budynkami według projektu BBGK Architekci inwestor zbuduje szkołę podstawową projektu biura WWAA.
Sala wielofunkcyjna w Muzeum Katyńskim W sali wielofunkcyjnej zastosowano ten sam arsenał skromnych, choć poruszających środków wyrazu, jaki wykorzystano w realizacji muzeum – o nowym projekcie BBGK Architekci pisze Jerzy S. Majewski.
Projekt Służewiec: mieszkaniówka BBGK na warszawskim Mordorze W miejscu biurowców przy ul. Wołoskiej powstać ma nowy zespół mieszkaniowy według projektu pracowni BBGK Architekci. Inwestycja realizowana będzie w ramach specustawy zwanej Lex Deweloper.
Wojciech Kotecki z BBGK Architekci o budynku Sprzeczna 4 [FILM] Współczesna prefabrykacja może być jak rękawiczka, uszyta na miarę potrzeb mieszkańców i kontekstu. Przystępując do projektowania Sprzecznej, o prefabrykacji nie wiedzieliśmy nic. Po prostu zaproponowaliśmy budynek, który uważaliśmy za dobry, a prefabrykacja poszła w ślad za naszą myślą. O realizacji budynku Sprzeczna 4 w Warszawie w ramach otwartych obrad jury IX edycji konkursu Życie w Architekturze opowiada Wojciech Kotecki z pracowni BBGK Architekci.
Wysokościowiec w Porcie Popowice we Wrocławiu: wyniki konkursu W konkursie na projekt wysokościowca w Porcie Popowice we Wrocławiu zwyciężyła pracownia BBGK Architekci. Staraliśmy się stworzyć budynek, który oprócz „bycia ikoną”, pozwoli zaprojektować komfortowe mieszkania, a ponadto będzie aktywizować najbliższą przestrzeń i stworzy dobrą relację z portem i wodą – tłumaczą autorzy.