Architektura MuratorProjektyBudynek mieszkalny Lwowska 1 w Krakowie

Budynek mieszkalny Lwowska 1 w Krakowie

Biuro Lewicki, Łatak zaprojektowało apartamentowiec po południowej stronie placu Bohaterów Getta, realizując tym samym założenia własnej koncepcji na jego przebudowę z 2003 roku, która zakładała m.in. Rekonstrukcję układu zabudowy kwartałowej wzdłuż ul. Lwowskiej i Józefińskiej.

Lwowska 1 w Krakowie
Budynek mieszkalny Lwowska 1 w Krakowie, projekt: Biuro Lewicki, Łatak. Część pierzei po południowej stronie placu została wyburzona w latach 70. XX wieku w związku z przebudową układu komunikacyjnego miasta. Nowy obiekt przywraca tu zabudowę kwartałową. Na jego elewacjach oprócz cegły pojawi się też beton i kamień, a od strony dziedzińca będzie porastać je zieleń

W zwycięskiej pracy konkursowej na nową aranżację placu Bohaterów Getta architekci zaproponowali m.in. rekonstrukcję układu zabudowy kwartałowej wzdłuż ul. Lwowskiej i Józefińskiej. Projektowany obiekt razem z istniejącymi kamienicami tworzy taki właśnie kwartał, zawarty między Lwowską, Józefińską i Na Zjeździe.

Na parterze znajdzie się 18 lokali usługowych o łącznej powierzchni 1375 m2, a na kolejnych trzech kondygnacjach 137 apartamentów. Elewację od ul. Lwowskiej podzieliliśmy na pięć segmentów, których skala ma związek z wymiarem kamienic w sąsiedztwie. Ulica Na Zjeździe, ruchliwa arteria powstała współcześnie, otrzyma natomiast elewację bardziej wielkomiejską, o monumentalnym rytmie – wyjaśniają autorzy.

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI: 2016

Biuro Projektów Lewicki Łatak we Wrocławiu Berlińską wystawę Biura Projektów Lewicki Łatak będzie można zobaczyć we Wrocławiu! Ekspozycja, na którą składa się kilka wybranych przez pracownię realizacji, do 25 sierpnia prezentowana będzie w Muzeum Architektury.
Projekt kładki pieszo-rowerowej w Busku Zdroju I nagrodę konkursie na projekt kładki pieszo-rowerowej w Busku Zdroju otrzymała koncepcja pracowni Biuro Projektów Lewicki Łatak. Kładka połączy obszar przy szpitalu dziecięcym "Górka" z terenami parkowymi w centralnej części uzdrowiska.
Biuro Projektów Lewicki Łatak w Memphis. Wykład Festiwal Memphis in May organizowany od 39 lat w Memphis, w stanie Tennessee, tym razem jako kraj partnerski gości Polskę.
Aerotunel Flyspot koło Warszawy Budynek, przeznaczony do treningów dla skoczków spadochronowych i amatorów ekstremalnych wrażeń, udowadnia, że współczesne centra rozrywki mogą mieć poważną architektoniczną formę.
Nowa kamienica na Kazimierzu. Biuro Projektów Lewicki Łatak Budynek usługowy zaprojektowany przez Piotra Lewickiego i Kazimierza Łataka powstał przy Placu Nowym w Krakowie, w miejscu o wyjątkowym klimacie i wyraźnej tożsamości. Tradycyjnie ukształtowane elewacje, niski gabaryt i kwartałowy typ zabudowy sprawiły, że budynek znakomicie wpisał się w historyczną tkankę Kazimierza
Spotkanie z Piotrem Lewickim w ramach cyklu "Kawa z architektem" Piotr Lewicki to pierwszy gość cyklu spotkań z architektami ruszającego 9 maja pod hasłem "Kawa z architektem". Organizatorem jest spotkań jest krakowski kwartalnik studencki Cone_text