Architektura MuratorProjektyCeglany biurowiec we Wrocławiu

Ceglany biurowiec we Wrocławiu

Przy ulicy Krakowskiej we Wrocławiu powstanie nowy biurowiec. Charakterystyczną elewację budynku pokrywają wysokie przeszklenia ujęte w ramy betonowych, stalowych i ceglanych słupów. Projekt budynku opracowała pracownia AP Szczepaniak.

Ceglany biurowiec we Wrocławiu
Źródło: materiały prasowe

Budynek o powierzchni 82 tys. m2 powstanie w przemysłowo-biurowym otoczeniu, przy ulicy Krakowskiej 29. Biurowiec w kształcie zbliżonym do litery „L” posiada sześć kondygnacji nadziemnych oraz jedną podziemną z garażem. W części frontowej zaprojektowano plac wejściowy z miejscem na kawiarniane ogródki i zielenią. Charakterystyczną elewację budynku pokrywają wysokie przeszklenia ujęte w ramy betonowych, stalowych i ceglanych słupów.

Przygotowując projekt biurowca Krakowska 29 zależało nam na tym, aby budynek harmonijnie wpisywał się w najbliższe otoczenie. Stąd też rodzaj zaproponowanej elewacji. Kontrastowe zestawienia kolorystyczne: ceglasty z szarym, a także materiałowe – cegła oraz aluminium, podkreślają industrialny charakter budynku – mówi Agnieszka Szczepaniak z pracowni AP Szczepaniak.

Na parterze zaprojektowano strefę wejściową z recepcją i ochroną obiektu, część biurowo-dostawczą oraz lokale gastronomiczne. Wyższe kondygnacje zostały przeznaczone pod przestrzeń biurową. Z biur na piątym piętrze zapewniono możliwość wyjścia na taras, na którym zaprojektowano elementy małej architektury i zieleń.

Centrum administracyjne / Indie Zastosowane rozwiązania przestrzenne oraz materiałowe nawiązują do sztuki ludowej tego regionu, jednocześnie odpowiadając na wyzwania klimatyczne. O nowym budynku rządowym w Bhubaneśwarze, stolicy stanu Orisa, pisze Radosław Stach.
Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Z wizją w przyszłość: Business Garden Warszawa Zielony charakter zespołu biurowego Business Garden to nie tylko liczne rozwiązania energooszczędne, ale też ogólnodostępny miejski ogród, będący miejscem rekreacji pracowników oraz mieszkańców sąsiednich terenów. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Biurowiec Vector+ na warszawskiej Woli Dobiega końca realizacja nowego biurowca przy skrzyżowaniu ul. Obozowej z al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. Za projekt obiektu odpowiada pracownia JSK Architekci.
Biurowiec Topsil w Skierniewicach Jedyną ekstrawagancją w minimalistycznej architekturze budynku jest rzeźbiarsko potraktowany hol. Czarna wstęga schodów ze złotymi obręczami kontrastuje ze ścianami z surowego betonu o specjalnie dobranej fak-turze – pisze Jerzy S. Majewski.
Neopark – ekologiczny kompleks biurowy autorstwa JEMS Architekci Na warszawskim Dolnym Mokotowie powstał kolejny biurowiec. Szklane płaszczyzny fasady są przełamane łąkową zielenią dziedzińca, a funkcja biurowa uzupełniona jest wypoczynkową.