Architektura MuratorProjektyCentrum edukacyjne w Marszewie

Centrum edukacyjne w Marszewie

Na terenie Leśnego Ogrodu Botanicznego w Gdyni powstanie budynek edukacyjny według projektu Damiana Poklewskiego-Koziełła i Marcina Gierbienisa.

Centrum edukacyjne w Marszewie
Aby zredukować koszty eksploatacji, przewidziano m.in. wentylację nawiewno-wywiewną z rekuperacją, gruntowy wymiennik ciepła oraz gazowy kocioł kondensacyjny. Il. materiały prasowe

Na terenie ogrodu znajduje się dziś niewielki obiekt, który powstał jako adaptacja częściowo otwartej wiaty. Pełni on funkcję zarówno sali narad, jak i ośrodka edukacji. O potrzebie realizacji nowego budynku, w którym znalazłaby się część administracyjna i nowoczesna przestrzeń ekspozycyjna mówiło się tu od dawna. Pod koniec ubiegłego roku Nadleśnictwo Gdańsk ogłosiło konkurs na jego projekt. Patronat nad konkursem objął m.in. gdański SARP. Zwycięska praca proponuje rozproszoną kompozycję mniejszych i większych brył, które zostałyby spięte jednorodnym ogrodzeniem. Ich rozsunięcie wytwarza dwa kameralne dziedzińce. Pierwszy dostępny jest zaraz po przejściu przez bramę wejściową, drugi z parteru pierwszej bryły – tłumaczą architekci. Elewacje mają być wykonane z lokalnie pozyskanego drewna. Autorzy założyli, że jego powierzchnia wykończona zostanie techniką zwęglenia, tzw. Shou Sugi Ban. Przestrzeń użytkowa obiektu wyniesie 250 m2.

Zakończenie realizacji: 2018

Tagi:
Zespół hotelowo-usługowy przy skwerze Kościuszki w Gdyni W dwuetapowym konkursie inwestorskim na projekt nowych budynków przy skwerze Kościuszki w Gdyni zwyciężyła pracownia Bedra Cichosz Architekci. Laureaci zaproponowali autorską interpretacją gdyńskiego modernizmu, projektując zespół o dwóch odmiennych obliczach.
Zespół mieszkaniowo-usługowy Yacht Park w Gdyni Głębokie podcięcie parterów, wysunięcie zadaszeń tarasów i panoramiczne przeszklenia Yach Parku przywodzą na myśl luksusowe wycieczkowce – o nowej realizacji biura Arch-Deco pisze Małgorzata Skrzypek-Łachińska.
Waterfront w Gdyni według JEMS Architekci: rusza przebudowa terenów przy Nabrzeżu Prezydenta Konkurs na projekt drugiego etapu inwestycji Gdynia Waterfront, realizowanej pomiędzy Sea Tower a skwerem Kościuszki, JEMS Architekci wygrali jeszcze w 2015 roku. Spółka Vastint Poland, która konkurs zorganizowała, zapowiada obecnie realizację przedsięwzięcia.
Apartamentowiec Plac Kaszubski w Gdyni W Gdyni rozpoczyna się realizacja kolejnego apartamentowca o formie nawiązującej do międzywojennej architektury miasta. Budynek zaprojektowała pracownia Arch-Deco.
Dzień Dobry Lody: lodziarnia w Gdyni projektu Studio Turbo W zabytkowym domu wójta Radtkego w śródmieściu Gdyni powstała lodziarnia Dzień Dobry Lody. Za projekt aranżacji lokalu odpowiada Paulina Kisiel ze Studio Turbo.
UrbanLab Gdynia szuka pomysłów na miasto! UrbanLab Gdynia ogłasza nabór do drugiej edycji programu Pomysł na Miasto. Poszukiwane są koncepcje mikroinnowacji odpowiadających na wyzwania związane z adaptacją do zmian klimatu w mieście.