Architektura MuratorProjektyCentrum edukacyjne w Marszewie

Centrum edukacyjne w Marszewie

Na terenie Leśnego Ogrodu Botanicznego w Gdyni powstanie budynek edukacyjny według projektu Damiana Poklewskiego-Koziełła i Marcina Gierbienisa.

Centrum edukacyjne w Marszewie
Aby zredukować koszty eksploatacji, przewidziano m.in. wentylację nawiewno-wywiewną z rekuperacją, gruntowy wymiennik ciepła oraz gazowy kocioł kondensacyjny. Il. materiały prasowe

Na terenie ogrodu znajduje się dziś niewielki obiekt, który powstał jako adaptacja częściowo otwartej wiaty. Pełni on funkcję zarówno sali narad, jak i ośrodka edukacji. O potrzebie realizacji nowego budynku, w którym znalazłaby się część administracyjna i nowoczesna przestrzeń ekspozycyjna mówiło się tu od dawna. Pod koniec ubiegłego roku Nadleśnictwo Gdańsk ogłosiło konkurs na jego projekt. Patronat nad konkursem objął m.in. gdański SARP. Zwycięska praca proponuje rozproszoną kompozycję mniejszych i większych brył, które zostałyby spięte jednorodnym ogrodzeniem. Ich rozsunięcie wytwarza dwa kameralne dziedzińce. Pierwszy dostępny jest zaraz po przejściu przez bramę wejściową, drugi z parteru pierwszej bryły – tłumaczą architekci. Elewacje mają być wykonane z lokalnie pozyskanego drewna. Autorzy założyli, że jego powierzchnia wykończona zostanie techniką zwęglenia, tzw. Shou Sugi Ban. Przestrzeń użytkowa obiektu wyniesie 250 m2.

Zakończenie realizacji: 2018

Tagi:
Gdynia i Tel Awiw w Warszawie. Debata Bogna Świątkowska, Justyna Glusman, Jakub Bielecki i Paweł Kowalski porozmawiają w Muzeum POLIN o tym, czego Warszawa może nauczyć się od Gdyni i Tel Awiwu.
Gdynia – Tel Awiw: nowa wystawa w Muzeum Polin [FILM] Muzeum Polin zaprasza na spotkanie z Gdynią i Tel Awiwem, dwoma białymi miastami zbudowanymi ze snów o lepszej przyszłości. Oba powstały w tym samym czasie jako porty-bramy na świat, eleganckie kurorty i perły modernistycznej architektury.
Najlepiej zaprojektowane wnętrze Gdyni Centrum Designu w Gdyni ogłosiło wyniki konkursu na najlepiej zaprojektowane wnętrze komercyjne. W tym roku jury jednogłośnie postanowiło nagrodzić aranżację Willi Wincent projektu Maćka Ryniewicza oraz Rafała Kaletowskiego.
Gdynia i Tel Awiw – w poszukiwaniu lepszego jutra Gdynię i Tel Awiw dzieli 3000 km, łączy czas powstania i poszukiwanie nowych dróg rozwoju, by uczynić je jak najlepszymi miejscami do życia. Historię obu miast w aspekcie społecznym, politycznym i architektonicznym przypomina wystawa otwarta ostatnio w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie.
Zapisy na wydarzenia IX Weekendu Architektury w Gdyni Wielu fanów architektury czeka cały rok na to wydarzenie. Weekend Architektury w Gdyni (22-25 sierpnia) to cykliczne wydarzenie skierowane do profesjonalistów, fanów i miłośników architektury, tematyki rozwoju miast czy fotografii architektonicznej. Wystartowały już zapisy online na Archi Spacery oraz Archi Prelekcje oraz Archi Spacery
Osiedle Nowe Kolibki w Gdyni projektu Roark Studio Ukończono pierwsze domy osiedla Nowe Kolibki projektu sopockiej pracowni Roark Studio. Zlokalizowany w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego zespół wyróżnia się dużą ilością zieleni i architekturą nawiązującą do willowej zabudowy Gdyni.