Architektura MuratorProjektyCentrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku

Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku

Gdański Uniwersytet Medyczny zorganizował konkurs na projekt nowego szpitala na terenie centrum klinicznego we Wrzeszczu. Wygrała pracownia Arch-Deco.

Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku

Budynek będzie mieć sześć kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną, a jego powierzchnia całkowita wyniesie ponad 80 tys. m2. Do obiektu przeniesie się 20 oddziałów, których siedziby rozproszone są dziś po całym terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Znajdzie się w nim osiem sal operacyjnych i blisko 800 łóżek dla pacjentów. Aby doświetlić wnętrza, architekci zaproponowali użytkowe patia i zewnętrzne, „wydrążone” w bryle tarasy. Przy patiach od strony ciągów komunikacyjnych powstaną przestrzenie ogólnodostępne: pokoje pobytu dziennego i lokale usługowe.

Zakończenie realizacji: 2020

Zespół mieszkaniowo-usługowy Yacht Park w Gdyni Głębokie podcięcie parterów, wysunięcie zadaszeń tarasów i panoramiczne przeszklenia Yach Parku przywodzą na myśl luksusowe wycieczkowce – o nowej realizacji biura Arch-Deco pisze Małgorzata Skrzypek-Łachińska.
Oliva Koncept / Gdańsk Forma budynków, ich estetyka, kompozycja elewacji odnoszą się z kulturą i poszanowaniem do wartości lokalizacji i wymagającego sąsiedztwa – o realizacji pracowni Arch-Deco pisze Ksenia Piątkowska.
Apartamentowiec Plac Kaszubski w Gdyni W Gdyni rozpoczyna się realizacja kolejnego apartamentowca o formie nawiązującej do międzywojennej architektury miasta. Budynek zaprojektowała pracownia Arch-Deco.
Centrum Kompetencji STOS Politechniki Gdańskiej Na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej rozpoczęła się budowa Centrum Kompetencji STOS według konkursowego projektu biura Arch-Deco. Obiekt będzie jednym z najnowocześniejszych ośrodków informatycznych w Europie.
Oliva Koncept projektu Arch-Deco Dobiegła końca realizacja osiedla Oliva Koncept w Gdańsku według projektu Arch-Deco. W ramach pierwszego etapu powstało sześć kameralnych budynków o elewacjach wykończonych ceramiczną okładziną [GALERIA].
Park Centralny w Gdyni projektu Arch-Deco Zakończył się II etap budowy Parku Centralnego w Gdyni projektu Arch-Deco. W ramach założenia powstał między innymi plac zabaw, park linowy i skatepark dla młodszych dzieci, a do tego fontanna, nowe miejsca odpoczynku i mnóstwo nowej zieleni.