Cube Haus. Dom katalogowy od gwiazd projektowania

i

Autor: Archiwum Architektury Adjaye Associates

Cube Haus. Dom katalogowy od gwiazd projektowania

2018-06-04 18:36

Jak umożliwić większej ilości osób korzystanie z usług architekta? Londyński deweloper chce to zrobić poprzez zaangażowanie znanych pracowni do zaprojektowania modułowych domów.

Cube Haus zaprosiło do współpracy czterech twórców: Adjaye Associates pod przewodnictwem Davida Adjaye, architektkę wnętrz Faye Toogood, Carl Turner Architects oraz Skene Catling de la Peña (pracownie, którym przypadły nagrody RIBA za realizacje mieszkaniowe). Stworzone przez nich projekty domów przewidują różne warianty materiałów oraz są oparte na modułowych konstrukcjach, przez co mogą zostać dostosowane do działek o dowolnych wymiarach i obrysie, także tych bardzo nietypowych. Budynki mają zostać wykonane z użyciem materiałów hołdującym idei zrównoważonego rozwoju.

Duality Cube Haus by Faye Toogood galvanised steel exterior option_Visualisation by Edit.rs (Copy)

i

Autor: Archiwum Architektury Faye Toogood

Założycielom firmy przyświecała idea umieszczenia dobrych projektów architektonicznych w zasięgu większej ilości osób.  Zamówione przez nich projekty mają albo być stawiane na wykupionych przez firmę działkach, mogą też zostać zakupione przez indywidualnych inwestorów jako projekty katalogowe. Ten system, zakładający działanie na mniejszą skalę niż tradycyjny system deweloperski, ma umożliwić kupującym, których normalnie nie byłoby na to stać, skorzystanie z usług znanych architektów.