Architektura MuratorProjektyDom jednorodzinny pod Warszawą

Dom jednorodzinny pod Warszawą

Architekci stworzyli dom organiczny, oparty o filozofię architektury Franka Lloyda Wright’a, w którym przestrzeń i struktura dążą do całkowitej jedności.

fotka z /zdjecia/wawa04.jpg

problem
Relacje pomiędzy budynkiem a leśnym krajobrazem. W jaki sposób przestrzeń życiowa domowników może wchodzić w interakcje z otoczeniem?

rozwiązanie
Wpisanie zabudowy w zastany kontekst krajobrazowy i zachowanie wszystkich drzew na parceli;
Zaprojektowanie prostej, 3 kondygnacyjnej bryły domu otwartej po obwodzie na otaczający las;
Stworzenie domu organicznego, opartego o filozofię architektury Franka Lloyda Wright’a, w którym przestrzeń i struktura dążą do całkowitej jedności;
Ograniczenie konstrukcji budynku do trzonu funkcjonalno-nośnego w celu maksymalnego połączenia przestrzeni mieszkalnej z lasem.


Nazwa obiektu: dom jednorodzinny pod Warszawą
Autorzy\nazwa pracowni: jojko+nawrocki architekci
Konstrukcja: Proeco
Powierzchnia terenu: 1 200 m2
Projekt: 2008
Realizacja: 2008-2009

Polska Zagroda: nowoczesne siedlisko według BXBstudio W miejscu pięciu dawnych budynków gospodarczych architekci z BXBstudio zaprojektowali pięć nowych, w typologii nowoczesnej stodoły. Połączone bryły tworzą współczesne siedlisko, które poprzez pomosty i kładkę na piętrze zintegrowano z otaczającą zielenią.
Dom Graniczny w Rybniku według pracowni Toprojekt Dom Graniczny z jednej strony zamyka wnętrza na hałas dobiegający z pobliskiej ulicy, z drugiej otwiera widoki na intymne patio i daleką perspektywę ogrodu. Prezentujemy najnowszą koncepcję pracowni Toprojekt.
Honay House w Dursztynie koło Nowego Targu Na szczycie góry Honaj w polskiej części Spisza stanął niewielki Honay House. Wakacyjny domek z prefabrykatów zaprojektowali architekci z polsko-chińskiego studia JANG.
Dom w parku Cietrzewia w Warszawie W willowej okolicy na warszawskich Włochach stanął nowy dom jednorodzinny według projektu pracowni Kruszewski Architekci. Prosta, powściągliwa bryła kadruje widoki na pobliski park z zespołem malowniczych stawów.
Dom podążający za słońcem. Nowa realizacja biura Inter-Arch Dom w podwarszawskim Józefosławiu miał być pełen światła i pomieścić czteroosobową rodzinę. By zapewnić optymalne nasłonecznienie wnętrz, architekci skomponowali budynek z dwóch brył o nieco odmiennych rzutach.
Dom jednorodzinny The Sunny w Konstancinie The Sunny to kolejny po Kamiennej Rezydencji Steinhaus i Dworku w Lesie + dom jednorodzinny, który Biuro Architektoniczne Barycz i Saramowicz realizuje w ścisłym centrum Konstancina.