Architektura MuratorProjektyFlisac Apartamenty Powiśle projektu FS&P Arcus Mariusza Ścisło

Flisac Apartamenty Powiśle projektu FS&P Arcus Mariusza Ścisło

Trwa realizacja budynku Flisac Apartamenty Powiśle projektu pracowni FS&P Arcus Mariusza Ścisło. Sześciokondygnacyjny obiekt wypełni pustą działkę między kościołem św. Teresy od Dzieciątka Jezus a Wybrzeżem Kościuszkowskim.

Flisac Apartamenty Powiśle projektu FS&P Arcus Mariusza Ścisło
Flisac Apartamenty Powiśle, proj. FS&P Arcus, widok w kierunku mostu Świętokrzyskiego, z prawej fragment modernistycznego kościoła projektu Konstantego Jakimowicza
Flisac Apartamenty PowiśleWarszawa, ul. Tamka 2
AutorzyFS&P Arcus, architekci Mariusz Ścisło, Dominik Eymontt, Karolina Piaścik, Ewa Karkowska
InwestorGhelamco
Data realizacji (początek)2019
Data realizacji (koniec)2020

Budynek Flisac Apartamenty Powiśle stanie u zbiegu Wybrzeża Kościuszkowskiego i Zajęczej w Warszawie, w sąsiedztwie modernistycznego kościoła pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus projektu Konstantego Jakimowicza, dawnej siedziby Elektrowni Miejskiej Czesława Jabłońskiego i Józefa Korszyńskiego oraz Centrum Nauki Kopernik RAr2 Laboratorium Architektury.  Sześciokondygnacyjny obiekt na planie zbliżonym do litery L zaoferuje 85 apartamentów o powierzchni od 34 do 150 m², dziewięć lokali handlowo-usługowych w parterze oraz dwupoziomowy garaż podziemny. Przewidziano ponadto foyer z całodobową recepcją, rowerownię dla mieszkańców i panoramiczny taras z zielonym terenem rekreacyjnym na dachu.

Flisac Apartamenty Powiśle: realizacja

Za projekt budynku Flisac Apartamenty Powiśle odpowiada pracownia FS&P Arcus (zespół projektowy: Mariusz Ścisło, Dominik Eymontt, Karolina Piaścik, Ewa Karkowska). Architekci zadbali o wysoki standard wykończenia. W częściach wspólnych pojawią się kamienne i metalowe okładziny, a na elewacjach m.in. szklane balustrady oraz składane żaluzje. Inwestorem Flisac Apartamenty Powiśle jest firma Ghelamco. Realizacja obiektu rozpoczęła się w pierwszym kwartale 2019 roku. Do użytku zostanie oddany w 2021 roku.

Autor: Piotr Prus
Modernizacja willi na Starym Żoliborzu – Kulczyński Architekt Jedna z ostatnich realizacji pracowni Kulczyński Architekt to przebudowa kilkudziesięcioletniej willi na Starym Żoliborzu. Obiekt zyskał przeszklone skrzydło od strony ogrodu i zupełnie nową aranżację wnętrz.
Ciasteczka na Foksal: Grzegorz Stiasny Mimo estetycznej rezerwy dla eklektycznych fasad uważam, że zdecydowanie trafniejsze etycznie są decyzje remontowania i ratowania tych domów. Nie mam śmiałości niszczenia tego, co stworzyli starsi o pokolenia koledzy po fachu. Cieszą więc odnowione kamienice przy ulicy Foksal. Nawet gdy ich dekoracje – świadectwo minionej epoki – zupełnie nie mieszczą się w moim guście – o modernizacji kamienic na Foksal w Warszawie pisze Grzegorz Stiasny.
Elektrownia Powiśle: architektura i miasto według APA Wojciechowski Architekci Po dwunastu latach od rozpoczęcia prac projektowych Elektrownia Powiśle została udostępniona mieszkańcom. Po zmodernizowanym zespole oprowadzili nas projektanci z APA Wojciechowski Architekci [GALERIA].
Fabryka PZO: zespół biurowo-mieszkalny na warszawskiej Pradze Rusza realizacja inwestycji pod nazwą Fabryka PZO. W ramach przedsięwzięcia modernizacji poddane zostaną zabudowania dawnych zakładów optycznych na Kamionku. Za projekt przebudowy pofabrycznych obiektów odpowiada warszawska pracownia Konkret Architekci
Mennica Legacy Tower - nowy wieżowiec na warszawskiej Woli Dobiega końca realizacja kompleksu Mennica Legacy Tower według projektu pracowni Goettsch Partners z Chicago. Prezentujemy film i najnowsze zdjęcia z budowy Mennica Legacy Tower.
Biurowiec Nowogrodzka Square w Warszawie W jaki sposób kreuje się przyjazną przestrzeń? Z pewnością jest to wypadkowa wielu czynników, a Nowogrodzka Square szczęśliwie znalazła wśród nich punkt równowagi. O realizacji pracowni HRA Architekci pisze Robert Szumielewicz.