Architektura MuratorProjektyFlisac Apartamenty Powiśle projektu FS&P Arcus Mariusza Ścisło

Flisac Apartamenty Powiśle projektu FS&P Arcus Mariusza Ścisło

Trwa realizacja budynku Flisac Apartamenty Powiśle projektu pracowni FS&P Arcus Mariusza Ścisło. Sześciokondygnacyjny obiekt wypełni pustą działkę między kościołem św. Teresy od Dzieciątka Jezus a Wybrzeżem Kościuszkowskim.

Flisac Apartamenty Powiśle projektu FS&P Arcus Mariusza Ścisło
Flisac Apartamenty Powiśle, proj. FS&P Arcus, widok w kierunku mostu Świętokrzyskiego, z prawej fragment modernistycznego kościoła projektu Konstantego Jakimowicza
Flisac Apartamenty PowiśleWarszawa, ul. Tamka 2
AutorzyFS&P Arcus, architekci Mariusz Ścisło, Dominik Eymontt, Karolina Piaścik, Ewa Karkowska
InwestorGhelamco
Data realizacji (początek)2019
Data realizacji (koniec)2020

Budynek Flisac Apartamenty Powiśle stanie u zbiegu Wybrzeża Kościuszkowskiego i Zajęczej w Warszawie, w sąsiedztwie modernistycznego kościoła pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus projektu Konstantego Jakimowicza, dawnej siedziby Elektrowni Miejskiej Czesława Jabłońskiego i Józefa Korszyńskiego oraz Centrum Nauki Kopernik RAr2 Laboratorium Architektury.  Sześciokondygnacyjny obiekt na planie zbliżonym do litery L zaoferuje 85 apartamentów o powierzchni od 34 do 150 m², dziewięć lokali handlowo-usługowych w parterze oraz dwupoziomowy garaż podziemny. Przewidziano ponadto foyer z całodobową recepcją, rowerownię dla mieszkańców i panoramiczny taras z zielonym terenem rekreacyjnym na dachu.

Flisac Apartamenty Powiśle: realizacja

Za projekt budynku Flisac Apartamenty Powiśle odpowiada pracownia FS&P Arcus (zespół projektowy: Mariusz Ścisło, Dominik Eymontt, Karolina Piaścik, Ewa Karkowska). Architekci zadbali o wysoki standard wykończenia. W częściach wspólnych pojawią się kamienne i metalowe okładziny, a na elewacjach m.in. szklane balustrady oraz składane żaluzje. Inwestorem Flisac Apartamenty Powiśle jest firma Ghelamco. Realizacja obiektu rozpoczęła się w pierwszym kwartale 2019 roku. Do użytku zostanie oddany w 2021 roku.

Autor: Piotr Prus
Warszawa z drona: nowy fotoplan stolicy Jak wygląda Warszawa z lotu ptaka? W stołecznym serwisie mapowym jest już dostępny nowy fotoplan, który powstał na podstawie zdjęć lotniczych wykonanych wiosną tego roku.
Ogrody Ulricha: WXCA rewitalizuje teren przed centrum handlowym Wola Park [NOWE WIZUALIZACJE] Ogrody Ulricha WXCA projektuje jako wielofunkcyjną przestrzeń służącą nie tylko klientom centrum handlowego Wola Park, ale też okolicznym mieszkańcom. Koncepcja powstała na podstawie wielostopniowego procesu konsultacji. Budowa ma się rozpocząć wiosną 2021 roku.
Modernizacja willi na Starym Żoliborzu – Kulczyński Architekt Jedna z ostatnich realizacji pracowni Kulczyński Architekt to przebudowa kilkudziesięcioletniej willi na Starym Żoliborzu. Obiekt zyskał przeszklone skrzydło od strony ogrodu i zupełnie nową aranżację wnętrz.
Ciasteczka na Foksal: Grzegorz Stiasny Mimo estetycznej rezerwy dla eklektycznych fasad uważam, że zdecydowanie trafniejsze etycznie są decyzje remontowania i ratowania tych domów. Nie mam śmiałości niszczenia tego, co stworzyli starsi o pokolenia koledzy po fachu. Cieszą więc odnowione kamienice przy ulicy Foksal. Nawet gdy ich dekoracje – świadectwo minionej epoki – zupełnie nie mieszczą się w moim guście – o modernizacji kamienic na Foksal w Warszawie pisze Grzegorz Stiasny.
Elektrownia Powiśle: architektura i miasto według APA Wojciechowski Architekci Po dwunastu latach od rozpoczęcia prac projektowych Elektrownia Powiśle została udostępniona mieszkańcom. Po zmodernizowanym zespole oprowadzili nas projektanci z APA Wojciechowski Architekci [GALERIA].
Fabryka PZO: zespół biurowo-mieszkalny na warszawskiej Pradze Dobiegła końca realizacja inwestycji pod nazwą Fabryka PZO. W ramach przedsięwzięcia modernizacji poddane zostały zabudowania dawnych zakładów optycznych na Kamionku. Za projekt przebudowy pofabrycznych obiektów odpowiada warszawska pracownia Konkret Architekci.