Architektura MuratorProjektyHala targowa w Toruniu

Hala targowa w Toruniu

Konkurs studialny na koncepcję nowej hali w Toruniu wygrała pracownia JSK Architekci, prowadzona przez pochodzących z tego miasta Zbigniewa Pszczulnego i Mariusza Rutza.

Hala targowa w Toruniu
Architekci zaprojektowali modułową bryłę, umożliwiającą rozbudowę w głąb działki. Po zakończeniu i etapu za halą pozostałby plac, który po ewentualnej rozbudowie stałby się rynkiem wewnętrznym; il. serwis prasowy

Organizatorem konkursu był miejski Wydział Architektury i Budownictwa oraz zrzeszająca kupców spółka Toruńskie Sukiennice, która od kilku lat zabiega o podniesienie standardu gminnego targowiska przy Szosie Chełmińskiej na północy miasta. Według założeń i wytycznych miejscowego planu zagospodarowania, obiekt powinien mieć ok. 2000 m2 powierzchni handlowej, co najmniej trzy kondygnacje naziemne i charakteryzować się wysokim standardem architektonicznym.

Hala targowa w Toruniu
Targowisko warzywno-owocowe byłoby dobrze doświetlone dzięki licznym przeszkleniom; il. serwis prasowy

Propozycja miała uwzględniać ponadto przewidywaną rozbudowę obiektu. Według zwycięskiej koncepcji obiekt miałby prostą, modułową bryłę. Na parterze ulokowano tradycyjne targowisko warzywno-owocowe z szerokimi alejkami, dobrze doświetlone dzięki licznym przeszkleniom. Na wyższych kondygnacjach mogłyby się mieścić sklepy, punkty usługowe lub biura – zgodnie z potrzebami przyszłego zarządcy. Pod całym budynkiem zaprojektowano duży parking, z wjazdem od strony Szosy Chełmińskiej i ulicy przewidzianej po drugiej stronie targowiska.

Projekt konkursowy: 2016

Zagłębiowski Park Sportowy Motywem przewodnim obiektów wchodzących w skład parku są wertykalne elementy elewacyjne z drewnianym detalem, które chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem i nadają im kubaturową formę stadionu. O wyzwaniach związanych z realizacją Zagłębiowskiego Parku Sportowego pisze Piotr Bury z JSK Architekci.
Stadion Polonii w Warszawie: wkrótce rozbudowa historycznego obiektu Prezydent Rafał Trzaskowski podpisał umowę na projekt rozbudowy stadionu Polonii. Kompleks przy Konwiktorskiej zostanie zmodernizowany według konkursowej koncepcji biura JSK Architekci z 2019 roku.
Z wizją w przyszłość: Business Garden Warszawa Zielony charakter zespołu biurowego Business Garden to nie tylko liczne rozwiązania energooszczędne, ale też ogólnodostępny miejski ogród, będący miejscem rekreacji pracowników oraz mieszkańców sąsiednich terenów. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Biurowiec Vector+ na warszawskiej Woli Dobiega końca realizacja nowego biurowca przy skrzyżowaniu ul. Obozowej z al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. Za projekt obiektu odpowiada pracownia JSK Architekci.
Wrocławskie Centrum Laryngologii Medicus Budynek zaprojektowany przez studio JSK Architekci łączy funkcję usługową, medyczną i biurową. Obiekt powstał między kwartałem zabytkowych kamienic a terenami elektrociepłowni we Wrocławiu.
Zagłębiowski Park Sportowy Biuro JSK Architekci wygrało konkurs na opracowanie koncepcji Zagłębiowskiego Parku Sportowego w Sosnowcu.