Architektura MuratorProjektyHotel Plac Katedralny we Wrocławiu

Hotel Plac Katedralny we Wrocławiu

Na wrocławskim Ostrowie Tumskim rozpoczęła się realizacja pięciogwiazdkowego hotelu według projektu pracowni Forum Architekci

Hotel Plac Katedralny we Wrocławiu
W budynku przewidziano m.in. 184 pokoje oraz centrum konferencyjne z salą balową o powierzchni 500 m2.

Nowy obiekt wypełni południową pierzeję placu Katedralnego. W przyszłości, wraz z usytuowanym naprzeciwko neogotyckim gmachem Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego, kadrować będzie widok od wschodu na zespół barokowych kaplic katedry. Rygorystyczna symetria fasady seminarium znajduje swe odbicie w osiowej kompozycji elewacji hotelu, z negatywowo podkreśloną strefą wejścia. Zasada budowania kompozycji, jak i zastosowane formy architektoniczne – regularny rytm dwukondygnacyjnych pilastrów, wydatny gzyms, masywna bryła dachu – w sposób bezpośredni nawiązują do form występujących na obszarze Ostrowa Tumskiego, nie uciekając jednak od wyraźnego zaznaczenia czasu, w jakim budynek powstał – wyjaśnia Michał Goncerzewicz z biura Forum Architekci. Powierzchnia użytkowa obiektu to ok. 13 tys. m2. Za projekt wnętrz odpowiadać będzie pracownia medusagroup.

Zakończenie realizacji: 2019

Hotel Plac Katedralny we Wrocławiu
Hotel wypełni południową pierzeję placu Katedralnego na Ostrowie Tumskim.
Przebudowa kamienicy pod Wawelem: będzie kolejny hotel Była pierwszą kamienicą w obecnej pierzei ulicy Powiśle. Teraz zyska nadbudowę w konstrukcji z drewna klejonego CLT i zupełnie nową funkcję. Projekt przebudowy opracowało BXB Studio.
Hotel Warszauer w Krakowie Sposób kształtowania elewacji hotelu naśladuje podziały i rytmy stosowane w historycznych budynkach na Kazimierzu, ale we współczesnym wydaniu. O nowej realizacji pracowni INDO Architekci pisze Marcin Brataniec.
Hotel Crowne Plaza Budapest: kolejna zagraniczna realizacja pracowni Tremend Wnętrza hotelu Crowne Plaza Budapest odnoszą się do niepowtarzalnej atmosfery węgierskiej stolicy pełnej urokliwych placów, uliczek i tętniących życiem kafejek. Architekci warszawskiej pracowni Tremend znakomicie oddali w nich klimat Budapesztu.
Hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Miasto i człowiek według biura Tremend Na warszawskiej Woli, nieopodal ronda Daszyńskiego, powstał pierwszy w Polsce hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Projekt wnętrz opracowało biuro Tremend, czerpiąc inspiracje zarówno z tętniącej życiem,  eklektycznej metropolii, jak i wciąż obecnej w niej dzikiej natury.
Pałac Branickich w Warszawie: hołd dla budowniczych powojennego miasta Dobiega końca adaptacja pałaców Branickich i Szaniawskich w Warszawie na butikowy hotel.  Za projekt przebudowy odpowiada studio architektoniczne SIETNICKI ze Szczecina, a za realizację spółka Budizol, znana między innymi z produkcji nowoczesnych prefabrykatów [GALERIA].
Najdziwniejsze hotele na świecie: TOP 10 Urlop w rurze kanalizacyjnej, na platformie wiertniczej lub w beczce po winie? Może takie atrakcje czekają właśnie na Ciebie! Przedstawiamy zestawienie 10 najdziwniejszych hoteli na świecie.