Architektura MuratorProjektyInkubator w Zdziwóju

Inkubator w Zdziwóju

W Zdziwóju na terenie gminy Chorzele powstanie inkubator przedsiębiorczości według projektu biura r3d3.

Inkubator przedsiębiorczości w Zdziwóju
Nowe skrzydło zaprojektowano w systemie niskoenergetycznym. ściany izolowane wełną mineralną (15 cm) i strzechą (20 cm) pozwolą uzyskać wartość przenikania ciepła u na poziomie 0,1 W/M2K

Koncepcję wyłoniono w konkursie zorganizowanym przez Starostwo w Przasnyszu. Uczestnicy mieli opracować projekt rozbudowy dawnej szkoły z lat 60., w której oprócz inkubatora zaplanowano internat dla Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Architekci zaproponowali adaptację budynku szkolnego na część mieszkalną, a obok dostawienie trzykondygnacyjnego obiektu z biurami dla młodych przedsiębiorców, którego elewacje byłyby częściowo wykończone trzciną.

Strzecha jednoznacznie kojarzy się z tym co wiejskie, fasada szklana z tym co wielkomiejskie. Takie połączenie pozwala stworzyć nowoczesną jakość, jednocześnie szanującą tradycję i lokalność – tłumaczą. Powierzchnia zespołu to 1860 m2.

Tagi:
Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Z wizją w przyszłość: Business Garden Warszawa Zielony charakter zespołu biurowego Business Garden to nie tylko liczne rozwiązania energooszczędne, ale też ogólnodostępny miejski ogród, będący miejscem rekreacji pracowników oraz mieszkańców sąsiednich terenów. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Biurowiec Vector+ na warszawskiej Woli Dobiega końca realizacja nowego biurowca przy skrzyżowaniu ul. Obozowej z al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. Za projekt obiektu odpowiada pracownia JSK Architekci.
Biurowiec Topsil w Skierniewicach Jedyną ekstrawagancją w minimalistycznej architekturze budynku jest rzeźbiarsko potraktowany hol. Czarna wstęga schodów ze złotymi obręczami kontrastuje ze ścianami z surowego betonu o specjalnie dobranej fak-turze – pisze Jerzy S. Majewski.
Neopark – ekologiczny kompleks biurowy autorstwa JEMS Architekci Na warszawskim Dolnym Mokotowie powstał kolejny biurowiec. Szklane płaszczyzny fasady są przełamane łąkową zielenią dziedzińca, a funkcja biurowa uzupełniona jest wypoczynkową.
Biurowiec Villa Metro w Warszawie Na warszawskim Mokotowie oddano do użytku budynek biurowo-usługowy projektu pracowni Dziuba Architekci. W ramach inwestycji przebudowano także wejścia do stacji metra Wilanowska.