Architektura MuratorProjektyJaśminowy Mokotów projektu BBGK Architekci

Jaśminowy Mokotów projektu BBGK Architekci

Wkrótce rozpocznie się realizacja trzeciego etapu osiedla Jaśminowy Mokotów w okolicy Skarpy Warszawskiej. Sześć nowych, dwupiętrowych apartamentowców zaprojektowała pracownia BBGK Architekci.

Jaśminowy Mokotów projektu BBGK Architekci
Osiedle Jaśminowy Mokotów w Warszawie, etap IV, proj. BBGK Architekci
Osiedle Jaśminowy Mokotów, etap IIIWarszawa, okolice ul. Białego Dębu i Kwitnących Jabłoni
AutorzyBBGK Architekci
Generalny wykonawcaSkanska S.A.
InwestorSkanska Residential Development Poland
Data realizacji (początek)2019
Data realizacji (koniec)2021

Osiedle Jaśminowy Mokotów powstaje w jednym z korytarzy napowietrzających na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Odpowiedzialna za realizację inwestycji firma Skanska deklaruje jednak, że w pełni respektuje wszytskie wynikające z tego tytułu nakazy. Dotychczas na ośmiohektarowej działce zrealizowano 12 dwupiętrowych budynków z blisko 200 mieszkaniami o zróżnicowanym metrażu, od lokali o powierzchni 27 m², do sześciopokojowych apartamentów mierzących 117 m². Przy czym powierzchnia biologicznie czynna stanowi 60% całego terenu, a 8,5 tys. m² przeznaczono na ogólnodostępny park ze sztucznym jeziorem. Za projekt tej części inwestycji odpowiada polski oddział brytyjskiej pracowni Rolfe Judd.

Jaśminowy Mokotów: etap IV

Obecnie firma Skanska przymierza się do realizacji kolejnych budynków, tym razem według projektu studia BBGK Architekci. Sześć nowych, dwupiętrowych apartamentowców zaoferuje 83 mieszkania o powierzchni od 25 do 127 m² i wysokości 2,8 m. Obiekty, utrzymane w podobnej do poprzednich stylistyce, będą mieć tynkowane elewacje, duże panoramiczne okna i drewnianą stolarkę. Planowany termin zakończenia inwestycji to trzeci kwartał 2021 roku.

Projekt Służewiec: mieszkaniówka BBGK na warszawskim Mordorze W miejscu biurowców przy ul. Wołoskiej powstać ma nowy zespół mieszkaniowy według projektu pracowni BBGK Architekci. Inwestycja realizowana będzie w ramach specustawy zwanej Lex Deweloper.
Wojciech Kotecki z BBGK Architekci o budynku Sprzeczna 4 [FILM] Współczesna prefabrykacja może być jak rękawiczka, uszyta na miarę potrzeb mieszkańców i kontekstu. Przystępując do projektowania Sprzecznej, o prefabrykacji nie wiedzieliśmy nic. Po prostu zaproponowaliśmy budynek, który uważaliśmy za dobry, a prefabrykacja poszła w ślad za naszą myślą. O realizacji budynku Sprzeczna 4 w Warszawie w ramach otwartych obrad jury IX edycji konkursu Życie w Architekturze opowiada Wojciech Kotecki z pracowni BBGK Architekci.
Wysokościowiec w Porcie Popowice we Wrocławiu: wyniki konkursu W konkursie na projekt wysokościowca w Porcie Popowice we Wrocławiu zwyciężyła pracownia BBGK Architekci. Staraliśmy się stworzyć budynek, który oprócz „bycia ikoną”, pozwoli zaprojektować komfortowe mieszkania, a ponadto będzie aktywizować najbliższą przestrzeń i stworzy dobrą relację z portem i wodą – tłumaczą autorzy.
Pawilon Emilia w parku Świętokrzyskim: miasto ogłasza przetarg w formule PPP Pawilon Emilia w parku Świętokrzyskim ma szansę stanąć w połowie 2023 roku. Władze miasta ogłosiły właśnie postępowanie na wybór partnera, który wybuduje i poprowadzi nową Emilię.
Konkurs SARP Bednarska: wyniki konkursu na projekt budyku dydaktycznego UW przy ul. Bednarskiej Konkurs SARP Bednarska na projekt nowego budynku naukowo-dydaktycznego Uniwersytetu Warszawskiego wygrała pracownia BBGK Architekci. Na podium także WXCA i Stelmach i Partnerzy. Przentujemy laureatów konkursu SARP Bednarska.
Nowy Port w Bydgoszczy według projektu BBGK Architekci W pobliżu Opery Novej powstanie zespół mieszkaniowy Nowy Port projektu warszawskiej pracowni BBGK Architekci. Prezentujemy pierwsze wizualizacje tej nowej, nadrzecznej inwestycji w Bydgoszczy.