Architektura MuratorProjektyJaśminowy Mokotów projektu BBGK Architekci

Jaśminowy Mokotów projektu BBGK Architekci

Wkrótce rozpocznie się realizacja trzeciego etapu osiedla Jaśminowy Mokotów w okolicy Skarpy Warszawskiej. Sześć nowych, dwupiętrowych apartamentowców zaprojektowała pracownia BBGK Architekci.

Jaśminowy Mokotów projektu BBGK Architekci
Osiedle Jaśminowy Mokotów w Warszawie, etap IV, proj. BBGK Architekci
Osiedle Jaśminowy Mokotów, etap IIIWarszawa, okolice ul. Białego Dębu i Kwitnących Jabłoni
AutorzyBBGK Architekci
Generalny wykonawcaSkanska S.A.
InwestorSkanska Residential Development Poland
Data realizacji (początek)2019
Data realizacji (koniec)2021

Osiedle Jaśminowy Mokotów powstaje w jednym z korytarzy napowietrzających na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Odpowiedzialna za realizację inwestycji firma Skanska deklaruje jednak, że w pełni respektuje wszytskie wynikające z tego tytułu nakazy. Dotychczas na ośmiohektarowej działce zrealizowano 12 dwupiętrowych budynków z blisko 200 mieszkaniami o zróżnicowanym metrażu, od lokali o powierzchni 27 m², do sześciopokojowych apartamentów mierzących 117 m². Przy czym powierzchnia biologicznie czynna stanowi 60% całego terenu, a 8,5 tys. m² przeznaczono na ogólnodostępny park ze sztucznym jeziorem. Za projekt tej części inwestycji odpowiada polski oddział brytyjskiej pracowni Rolfe Judd.

Jaśminowy Mokotów: etap IV

Obecnie firma Skanska przymierza się do realizacji kolejnych budynków, tym razem według projektu studia BBGK Architekci. Sześć nowych, dwupiętrowych apartamentowców zaoferuje 83 mieszkania o powierzchni od 25 do 127 m² i wysokości 2,8 m. Obiekty, utrzymane w podobnej do poprzednich stylistyce, będą mieć tynkowane elewacje, duże panoramiczne okna i drewnianą stolarkę. Planowany termin zakończenia inwestycji to trzeci kwartał 2021 roku.

Budynek Grochowska 1 – mieszkania na wynajem od BBGK Architekci Jeszcze w tym roku rozpocznie się realizacja zespołu Grochowska 1 na warszawskiej Pradze. Projekt zespołu opracowały biura BBGK Architekci i SAAW.
Jest zgoda na Projekt Służewiec. Rada Warszawy poparła budowę osiedla Echo Investment Rada Warszawy zgodziła się na realizację osiedla na Służewcu w ramach tzw. specustawy mieszkaniowej. Wraz z budynkami według projektu BBGK Architekci inwestor zbuduje szkołę podstawową projektu biura WWAA.
Sala wielofunkcyjna w Muzeum Katyńskim W sali wielofunkcyjnej zastosowano ten sam arsenał skromnych, choć poruszających środków wyrazu, jaki wykorzystano w realizacji muzeum – o nowym projekcie BBGK Architekci pisze Jerzy S. Majewski.
Projekt Służewiec: mieszkaniówka BBGK na warszawskim Mordorze W miejscu biurowców przy ul. Wołoskiej powstać ma nowy zespół mieszkaniowy według projektu pracowni BBGK Architekci. Inwestycja realizowana będzie w ramach specustawy zwanej Lex Deweloper.
Wojciech Kotecki z BBGK Architekci o budynku Sprzeczna 4 [FILM] Współczesna prefabrykacja może być jak rękawiczka, uszyta na miarę potrzeb mieszkańców i kontekstu. Przystępując do projektowania Sprzecznej, o prefabrykacji nie wiedzieliśmy nic. Po prostu zaproponowaliśmy budynek, który uważaliśmy za dobry, a prefabrykacja poszła w ślad za naszą myślą. O realizacji budynku Sprzeczna 4 w Warszawie w ramach otwartych obrad jury IX edycji konkursu Życie w Architekturze opowiada Wojciech Kotecki z pracowni BBGK Architekci.
Wysokościowiec w Porcie Popowice we Wrocławiu: wyniki konkursu W konkursie na projekt wysokościowca w Porcie Popowice we Wrocławiu zwyciężyła pracownia BBGK Architekci. Staraliśmy się stworzyć budynek, który oprócz „bycia ikoną”, pozwoli zaprojektować komfortowe mieszkania, a ponadto będzie aktywizować najbliższą przestrzeń i stworzy dobrą relację z portem i wodą – tłumaczą autorzy.