Architektura MuratorProjektyJaśminowy Mokotów projektu BBGK Architekci

Jaśminowy Mokotów projektu BBGK Architekci

Wkrótce rozpocznie się realizacja trzeciego etapu osiedla Jaśminowy Mokotów w okolicy Skarpy Warszawskiej. Sześć nowych, dwupiętrowych apartamentowców zaprojektowała pracownia BBGK Architekci.

Jaśminowy Mokotów projektu BBGK Architekci
Osiedle Jaśminowy Mokotów, etap IIIWarszawa, okolice ul. Białego Dębu i Kwitnących Jabłoni
AutorzyBBGK Architekci
Generalny wykonawcaSkanska S.A.
InwestorSkanska Residential Development Poland
Data realizacji (początek)2019
Data realizacji (koniec)2021

Osiedle Jaśminowy Mokotów powstaje w jednym z korytarzy napowietrzających na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Odpowiedzialna za realizację inwestycji firma Skanska deklaruje jednak, że w pełni respektuje wszytskie wynikające z tego tytułu nakazy. Dotychczas na ośmiohektarowej działce zrealizowano 12 dwupiętrowych budynków z blisko 200 mieszkaniami o zróżnicowanym metrażu, od lokali o powierzchni 27 m2, do sześciopokojowych apartamentów mierzących 117 m2. Przy czym powierzchnia biologicznie czynna stanowi 60% całego terenu, a 8,5 tys. m2 przeznaczono na ogólnodostępny park ze sztucznym jeziorem. Za projekt tej części inwestycji odpowiada polski oddział brytyjskiej pracowni Rolfe Judd.

Obecnie firma Skanska przymierza się do realizacji kolejnych budynków, tym razem według projektu studia BBGK Architekci. Sześć nowych, dwupiętrowych apartamentowców zaoferuje 93 mieszkania o powierzchni od 23 do 116 m2 i wysokości 2,8 m. Obiekty, utrzymane w podobnej do poprzednich stylistyce, będą mieć tynkowane elewacje, duże panoramiczne okna i drewnianą stolarkę. Planowany termin zakończenia inwestycji to trzeci kwartał 2021 roku.

Jaśminowy Mokotów projektu BBGK Architekci
Jaśminowy Mokotów projektu BBGK Architekci
Wojciech Kotecki z BBGK Architekci o budynku Sprzeczna 4 [FILM] Współczesna prefabrykacja może być jak rękawiczka, uszyta na miarę potrzeb mieszkańców i kontekstu. Przystępując do projektowania Sprzecznej, o prefabrykacji nie wiedzieliśmy nic. Po prostu zaproponowaliśmy budynek, który uważaliśmy za dobry, a prefabrykacja poszła w ślad za naszą myślą. O realizacji budynku Sprzeczna 4 w Warszawie w ramach otwartych obrad jury IX edycji konkursu Życie w Architekturze opowiada Wojciech Kotecki z pracowni BBGK Architekci.
Wysokościowiec w Porcie Popowice we Wrocławiu: wyniki konkursu W konkursie na projekt wysokościowca w Porcie Popowice we Wrocławiu zwyciężyła pracownia BBGK Architekci. Staraliśmy się stworzyć budynek, który oprócz „bycia ikoną”, pozwoli zaprojektować komfortowe mieszkania, a ponadto będzie aktywizować najbliższą przestrzeń i stworzy dobrą relację z portem i wodą – tłumaczą autorzy.
Pawilon Emilia w parku Świętokrzyskim: miasto ogłasza przetarg w formule PPP Pawilon Emilia w parku Świętokrzyskim ma szansę stanąć w połowie 2023 roku. Władze miasta ogłosiły właśnie postępowanie na wybór partnera, który wybuduje i poprowadzi nową Emilię.
Konkurs SARP Bednarska: wyniki konkursu na projekt budyku dydaktycznego UW przy ul. Bednarskiej Konkurs SARP Bednarska na projekt nowego budynku naukowo-dydaktycznego Uniwersytetu Warszawskiego wygrała pracownia BBGK Architekci. Na podium także WXCA i Stelmach i Partnerzy. Przentujemy laureatów konkursu SARP Bednarska.
Nowy Port w Bydgoszczy według projektu BBGK Architekci W pobliżu Opery Novej powstanie zespół mieszkaniowy projektu warszawskiej pracowni BBGK Architekci. Prezentujemy pierwsze wizualizacje tej nowej, nadrzecznej inwestycji w Bydgoszczy.
Warszawska Dzielnica Społeczna – odpowiedź stolicy na Nowe Żerniki Z inicjatywy pracowni BBGK Architekci powstał projekt modelowej dzielnicy mieszkaniowej, uwzględniającej lokale dla różnych użytkowników, a także miejsca pracy, drobny handel i inne usługi oraz tereny zielone. Władze miasta planują go zrealizować na 16-hektarowym terenie na granicy Woli i Bemowa.