Architektura MuratorProjektyJaśminowy Mokotów projektu BBGK Architekci

Jaśminowy Mokotów projektu BBGK Architekci

Wkrótce rozpocznie się realizacja trzeciego etapu osiedla Jaśminowy Mokotów w okolicy Skarpy Warszawskiej. Sześć nowych, dwupiętrowych apartamentowców zaprojektowała pracownia BBGK Architekci.

Jaśminowy Mokotów projektu BBGK Architekci
Osiedle Jaśminowy Mokotów w Warszawie, etap IV, proj. BBGK Architekci
Osiedle Jaśminowy Mokotów, etap IIIWarszawa, okolice ul. Białego Dębu i Kwitnących Jabłoni
AutorzyBBGK Architekci
Generalny wykonawcaSkanska S.A.
InwestorSkanska Residential Development Poland
Data realizacji (początek)2019
Data realizacji (koniec)2021

Osiedle Jaśminowy Mokotów powstaje w jednym z korytarzy napowietrzających na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Odpowiedzialna za realizację inwestycji firma Skanska deklaruje jednak, że w pełni respektuje wszytskie wynikające z tego tytułu nakazy. Dotychczas na ośmiohektarowej działce zrealizowano 12 dwupiętrowych budynków z blisko 200 mieszkaniami o zróżnicowanym metrażu, od lokali o powierzchni 27 m², do sześciopokojowych apartamentów mierzących 117 m². Przy czym powierzchnia biologicznie czynna stanowi 60% całego terenu, a 8,5 tys. m² przeznaczono na ogólnodostępny park ze sztucznym jeziorem. Za projekt tej części inwestycji odpowiada polski oddział brytyjskiej pracowni Rolfe Judd.

Jaśminowy Mokotów: etap IV

Obecnie firma Skanska przymierza się do realizacji kolejnych budynków, tym razem według projektu studia BBGK Architekci. Sześć nowych, dwupiętrowych apartamentowców zaoferuje 83 mieszkania o powierzchni od 25 do 127 m² i wysokości 2,8 m. Obiekty, utrzymane w podobnej do poprzednich stylistyce, będą mieć tynkowane elewacje, duże panoramiczne okna i drewnianą stolarkę. Planowany termin zakończenia inwestycji to trzeci kwartał 2021 roku.

Jest zgoda na Projekt Służewiec. Rada Warszawy poparła budowę osiedla Echo Investment Rada Warszawy zgodziła się na realizację osiedla na Służewcu w ramach tzw. specustawy mieszkaniowej. Wraz z budynkami według projektu BBGK Architekci inwestor zbuduje szkołę podstawową projektu biura WWAA.
Sala wielofunkcyjna w Muzeum Katyńskim W sali wielofunkcyjnej zastosowano ten sam arsenał skromnych, choć poruszających środków wyrazu, jaki wykorzystano w realizacji muzeum – o nowym projekcie BBGK Architekci pisze Jerzy S. Majewski.
Projekt Służewiec: mieszkaniówka BBGK na warszawskim Mordorze W miejscu biurowców przy ul. Wołoskiej powstać ma nowy zespół mieszkaniowy według projektu pracowni BBGK Architekci. Inwestycja realizowana będzie w ramach specustawy zwanej Lex Deweloper.
Wojciech Kotecki z BBGK Architekci o budynku Sprzeczna 4 [FILM] Współczesna prefabrykacja może być jak rękawiczka, uszyta na miarę potrzeb mieszkańców i kontekstu. Przystępując do projektowania Sprzecznej, o prefabrykacji nie wiedzieliśmy nic. Po prostu zaproponowaliśmy budynek, który uważaliśmy za dobry, a prefabrykacja poszła w ślad za naszą myślą. O realizacji budynku Sprzeczna 4 w Warszawie w ramach otwartych obrad jury IX edycji konkursu Życie w Architekturze opowiada Wojciech Kotecki z pracowni BBGK Architekci.
Wysokościowiec w Porcie Popowice we Wrocławiu: wyniki konkursu W konkursie na projekt wysokościowca w Porcie Popowice we Wrocławiu zwyciężyła pracownia BBGK Architekci. Staraliśmy się stworzyć budynek, który oprócz „bycia ikoną”, pozwoli zaprojektować komfortowe mieszkania, a ponadto będzie aktywizować najbliższą przestrzeń i stworzy dobrą relację z portem i wodą – tłumaczą autorzy.
Pawilon Emilia w parku Świętokrzyskim: miasto ogłasza przetarg w formule PPP Pawilon Emilia w parku Świętokrzyskim ma szansę stanąć w połowie 2023 roku. Władze miasta ogłosiły właśnie postępowanie na wybór partnera, który wybuduje i poprowadzi nową Emilię.