Architektura MuratorProjektyKamienica na Starym Podgórzu w Krakowie

Kamienica na Starym Podgórzu w Krakowie

Apartamentowiec według projektu Biura Architektonicznego Barycz i Saramowicz uzupełni pierzeję ulicy Zamoyskiego na krakowskim Podgórzu.

Pełne klimatycznych miejsc Podgórze upodobali sobie ostatnio nie tylko bywalcy modnych klubów, ale również deweloperzy. W krajobrazie dzielnicy jeszcze do niedawna dominowały zaniedbane kamienice i zrujnowane zabudowania pofabryczne, dziś to nowo otwarte Muzeum Tadeusza Kantora i kolejne, realizowane tu inwestycje mieszkaniowe. Wkrótce dołączy do nich apartamentowiec projektu pracowni Barycz i Saramowicz.

Architekci postanowli odnieść się do najdawniejszej historii dzisiejszej Dzielnicy XIII, na terenie której istniały niegdyś bogate złoża krzemienne i rozwinął się przemysł wydobywczy. Elewacje obiektu skomponowali z płyt włókno-cementowych o fakturze porowatych skał i barwionych w masie na kolor jasnoszary oraz blachy tytanowo-cynkowej wstępnie patynowanej. W budynku znajdzie się 25 mieszkań, a jego powierzchnia użytkowa wyniesie 4250 m2.

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI: 2016

Dwie wieże w Międzyzdrojach: realizacja zgodna z MPZP? Przy plaży w Międzyzdrojach mają stanąć dwie ponad 100-metrowe wieże. Inwestor dysponuje już prawomocnym pozwoleniem na budowę.
Apartamentowiec Chlebova w Gdańsku z pozwoleniem na budowę W miejscu dawnej piekarni na granicy Starego i Młodego Miasta w Gdańsku powstanie nowoczesny apartamentowiec według projektu sopockiej pracowni Roark Studio. Przy realizacji zostaną wykorzystane elementy pochodzące z rozbiórki historycznego budynku.
Rezydencja Łazienki Park w Warszawie Rozpoczęła się realizacja kolejnego apartamentowca w pobliżu Łazienek Królewskich. Budynek zwieńczony efektowną, zieloną pergolą zaprojektowała pracownia HRA Architekci.
Apartamentowiec przy ul. Za Bramką w Poznaniu Na poznańskim Starym Mieście rozpoczęła się realizacja apartamentowca według projektu biura Litoborski+Marciniak.
Apartamentowiec The Silo w Kopenhadze Rewitalizacja terenów Portu Północnego w Kopenhadze jest obecnie największym projektem urbanistycznym w Skandynawii. Do roku 2025 planuje się tu realizację mieszkań dla 100 tys. osób. W ramach przedsięwzięcia na cele mieszkaniowe przebudowano m.in. silos zbożowy z lat 60. XX wieku. Dziś to dwunastokondygnacyjny apartamentowiec mieszczący na 17 poziomach 38 indywidualnych jednostek mieszkalnych o powierzchni od 106 do 401 m2 i wysokości dochodzącej do 7 m – pisze Maciej Lewandowski.
Apartamentowiec w Rzeszowie Biuro MWM Architekci zaprezentowało projekt budynku, który mógłby stanąć obok Pałacu Lubomirskich, jednego z najważniejszych zabytków Rzeszowa.