Kompleks biurowy Imagine w Łodzi

i

Autor: Archiwum Architektury Źródło: materiały prasowe

Kompleks biurowy Imagine w Łodzi

2017-03-29 16:59

Pracownia DDJM opracowała projekt nowego zespołu budynków biurowych w Łodzi. Realizacja ma zostać ukończona na przełomie 2018 i 2019 roku.

Z roku na rok w Łodzi powstaje coraz więcej nowych biurowców. Dogodne położenie w niedalekiej odległości od Warszawy, dobra komunikacja z pozostałymi częściami kraju, coraz lepsze połączenia kolejowe oraz konkurencyjne w stosunku do stolicy ceny działek i najmu sprawiają, że Łódź przyciąga kolejnych inwestorów.

Kompleks biurowy Imagine powstanie na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza w Łodzi. W dwóch 6-piętrowych budynkach znajdzie się łącznie 14 500 m2 powierzchni biurowej oraz 2 300 m2 powierzchni handlowej na parterze. Trzeci obiekt, najbardziej oddalony od ulicy Piłsudskiego przeznaczono na parking z 356 miejscami dla samochodów oraz 49 podwójnymi stojakami rowerowymi. Na tarasowo ukształtowanych górnych kondygnacjach zaprojektowano ogólnodostępną strefę rekreacyjną z zielenią, ławkami i fontannami, dostępną zarówno dla pracowników odpoczywających w ciągu dnia, jak i mieszkańców miasta.

Projekt kompleksu opracowała krakowska pracownia DDJM Biuro Architektoniczne znana m.in. z takich realizacji jak Europejskie Centrum Muzyki w Lusławicach czy Muzeum w Bełżcu oraz wielu obiektów mieszkalnych i komercyjnych. Podobnie jak wcześniejsze projekty pracowni, również budynki w kompleksie Imagine charakteryzuje nowoczesna i powściągliwa forma. W elewacjach zaprojektowano pasy wysokich przeszkleń z regularnie rozmieszczonymi żyletkami. Jak zapowiada inwestor oba zostaną wykończone w standardzie klasy A BREEAM Excellent. Podkreśla też, że powierzchnie biurowe będą wynajmowane w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Po otrzymaniu zezwolenia na działalność w strefie, udzielanego przez instytucję rządową – Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A., najemcy będą upoważnieni do ulg podatkowych.

Planowany termin oddania do użytku to przełom 2018 i 2019 roku. Inwestorem jest firma Avestus Real Estate.