Architektura MuratorProjektyKompleks biurowy Imagine w Łodzi

Kompleks biurowy Imagine w Łodzi

Pracownia DDJM opracowała projekt nowego zespołu budynków biurowych w Łodzi. Realizacja ma zostać ukończona na przełomie 2018 i 2019 roku.

Kompleks biurowy Imagine w Łodzi
Źródło: materiały prasowe

Z roku na rok w Łodzi powstaje coraz więcej nowych biurowców. Dogodne położenie w niedalekiej odległości od Warszawy, dobra komunikacja z pozostałymi częściami kraju, coraz lepsze połączenia kolejowe oraz konkurencyjne w stosunku do stolicy ceny działek i najmu sprawiają, że Łódź przyciąga kolejnych inwestorów.

Kompleks biurowy Imagine powstanie na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza w Łodzi. W dwóch 6-piętrowych budynkach znajdzie się łącznie 14 500 m2 powierzchni biurowej oraz 2 300 m2 powierzchni handlowej na parterze. Trzeci obiekt, najbardziej oddalony od ulicy Piłsudskiego przeznaczono na parking z 356 miejscami dla samochodów oraz 49 podwójnymi stojakami rowerowymi. Na tarasowo ukształtowanych górnych kondygnacjach zaprojektowano ogólnodostępną strefę rekreacyjną z zielenią, ławkami i fontannami, dostępną zarówno dla pracowników odpoczywających w ciągu dnia, jak i mieszkańców miasta.

Projekt kompleksu opracowała krakowska pracownia DDJM Biuro Architektoniczne znana m.in. z takich realizacji jak Europejskie Centrum Muzyki w Lusławicach czy Muzeum w Bełżcu oraz wielu obiektów mieszkalnych i komercyjnych. Podobnie jak wcześniejsze projekty pracowni, również budynki w kompleksie Imagine charakteryzuje nowoczesna i powściągliwa forma. W elewacjach zaprojektowano pasy wysokich przeszkleń z regularnie rozmieszczonymi żyletkami. Jak zapowiada inwestor oba zostaną wykończone w standardzie klasy A BREEAM Excellent. Podkreśla też, że powierzchnie biurowe będą wynajmowane w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Po otrzymaniu zezwolenia na działalność w strefie, udzielanego przez instytucję rządową – Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A., najemcy będą upoważnieni do ulg podatkowych.

Planowany termin oddania do użytku to przełom 2018 i 2019 roku. Inwestorem jest firma Avestus Real Estate.

Tagi:
Showroom Office Inspiration Centre w Krakowie Budynek ma się stać modelowym salonem wystawienniczym firmy, służącym prezentacji najnowszych rozwiązań wyposażenia wnętrz biurowych. Z uwagi na modułową formę i wysokiej klasy materiały wykończenia sam przypomina ekskluzywny mebel – pisze Dawid Hajok.
Zespół biurowy Imagine w Łodzi Przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza w centrum Łodzi powstanie kompleks biurowy według projektu pracowni DDJM.
DDJM – 25 lat Studio DDJM od 1991 roku prowadzą Marek Dunikowski, Wojciech Miecznikowski i Jarosław Kutniowski. Przez ten czas zdobyli wspólnie ponad 20 nagród i wyróżnień w konkursach architektonicznych. W dorobku mają ponad pół miliona metrów kwadratowych powierzchni biurowej, a także tak znaczące realizacje jak Muzeum Zagłady Obozu w Bełżcu czy Europejskie Centrum Muzyki w Lusławicach. Z okazji jubileuszu 25-lecia studia o współczesnej roli architekta, odpowiedzialności za przestrzeń i o tym, co znaczy być na wskroś krakowską pracownią mówi jeden z jej współzałożycieli Marek Dunikowski.
Zawód Architekt: Marek Dunikowski Architektura nie jest robiona dla architektów, tylko dla ludzi, a skoro dla ludzi, to chodzi przede wszystkim o to, żeby ludziom się podobała - z Markiem Dunikowskim rozmawia Michał Nitychoruk.
Projekt zagospodarowania terenu po byłym hotelu Cracovia Spółka Echo Investment przedstawiła nowy pomysł zagospodarowania terenu po byłym hotelu Cracovia. Projekt budynku biurowego, który powstanie w miejscu dawnego hotelu zaprezentował Marek Dunikowski z pracowni architektonicznej DDJM.
Kontrowersje wokół architektury współczesnej. Batalia o hotel Cracovia. Kto ma rację? Czy na miejscu modernistycznego budynku powstanie centrum handlowe? Inwestor proponuje współczesną architekturę, miasto obawia się galerii handlowej. Spółka Echo Investment występuje do Trybunału Konstytucyjnego ze skargą dotyczącą wpisania do ewidencji zabytków budynku hotelu Cracovia –  przypominamy historię projektu