Architektura MuratorProjektyKompleks biurowy Imagine w Łodzi

Kompleks biurowy Imagine w Łodzi

Pracownia DDJM opracowała projekt nowego zespołu budynków biurowych w Łodzi. Realizacja ma zostać ukończona na przełomie 2018 i 2019 roku.

Kompleks biurowy Imagine w Łodzi
Źródło: materiały prasowe

Z roku na rok w Łodzi powstaje coraz więcej nowych biurowców. Dogodne położenie w niedalekiej odległości od Warszawy, dobra komunikacja z pozostałymi częściami kraju, coraz lepsze połączenia kolejowe oraz konkurencyjne w stosunku do stolicy ceny działek i najmu sprawiają, że Łódź przyciąga kolejnych inwestorów.

Kompleks biurowy Imagine powstanie na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza w Łodzi. W dwóch 6-piętrowych budynkach znajdzie się łącznie 14 500 m2 powierzchni biurowej oraz 2 300 m2 powierzchni handlowej na parterze. Trzeci obiekt, najbardziej oddalony od ulicy Piłsudskiego przeznaczono na parking z 356 miejscami dla samochodów oraz 49 podwójnymi stojakami rowerowymi. Na tarasowo ukształtowanych górnych kondygnacjach zaprojektowano ogólnodostępną strefę rekreacyjną z zielenią, ławkami i fontannami, dostępną zarówno dla pracowników odpoczywających w ciągu dnia, jak i mieszkańców miasta.

Projekt kompleksu opracowała krakowska pracownia DDJM Biuro Architektoniczne znana m.in. z takich realizacji jak Europejskie Centrum Muzyki w Lusławicach czy Muzeum w Bełżcu oraz wielu obiektów mieszkalnych i komercyjnych. Podobnie jak wcześniejsze projekty pracowni, również budynki w kompleksie Imagine charakteryzuje nowoczesna i powściągliwa forma. W elewacjach zaprojektowano pasy wysokich przeszkleń z regularnie rozmieszczonymi żyletkami. Jak zapowiada inwestor oba zostaną wykończone w standardzie klasy A BREEAM Excellent. Podkreśla też, że powierzchnie biurowe będą wynajmowane w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Po otrzymaniu zezwolenia na działalność w strefie, udzielanego przez instytucję rządową – Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A., najemcy będą upoważnieni do ulg podatkowych.

Planowany termin oddania do użytku to przełom 2018 i 2019 roku. Inwestorem jest firma Avestus Real Estate.

Tagi:
Przebudowa Szkieletora / Kraków W ramach przebudowy niedokończonego od lat 70. krakowskiego Szkieletora nadbudowano istniejącą wieżę, zachowując między innymi stalową konstrukcję. Zniszczone elementy, takie jak żelbetowe stropy, rozebrano. O wyzwaniach związanych z realizacją piszą Marek Dunikowski i Krzysztof Kliche.
Showroom Office Inspiration Centre w Krakowie Budynek ma się stać modelowym salonem wystawienniczym firmy, służącym prezentacji najnowszych rozwiązań wyposażenia wnętrz biurowych. Z uwagi na modułową formę i wysokiej klasy materiały wykończenia sam przypomina ekskluzywny mebel – pisze Dawid Hajok.
Zespół biurowy Imagine w Łodzi Przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza w centrum Łodzi powstanie kompleks biurowy według projektu pracowni DDJM.
DDJM – 25 lat Studio DDJM od 1991 roku prowadzą Marek Dunikowski, Wojciech Miecznikowski i Jarosław Kutniowski. Przez ten czas zdobyli wspólnie ponad 20 nagród i wyróżnień w konkursach architektonicznych. W dorobku mają ponad pół miliona metrów kwadratowych powierzchni biurowej, a także tak znaczące realizacje jak Muzeum Zagłady Obozu w Bełżcu czy Europejskie Centrum Muzyki w Lusławicach. Z okazji jubileuszu 25-lecia studia o współczesnej roli architekta, odpowiedzialności za przestrzeń i o tym, co znaczy być na wskroś krakowską pracownią mówi jeden z jej współzałożycieli Marek Dunikowski.
Zawód Architekt: Marek Dunikowski Architektura nie jest robiona dla architektów, tylko dla ludzi, a skoro dla ludzi, to chodzi przede wszystkim o to, żeby ludziom się podobała - z Markiem Dunikowskim rozmawia Michał Nitychoruk.
Projekt zagospodarowania terenu po byłym hotelu Cracovia Spółka Echo Investment przedstawiła nowy pomysł zagospodarowania terenu po byłym hotelu Cracovia. Projekt budynku biurowego, który powstanie w miejscu dawnego hotelu zaprezentował Marek Dunikowski z pracowni architektonicznej DDJM.