Architektura MuratorProjektyŁódź Design Festival 2011 - CHANGE!

Łódź Design Festival 2011 - CHANGE!

Hasło przewodnie tegorocznego festiwalu brzmi Change!/Zmiana! i ma odzwierciedlać przemiany zachodzące w myśleniu o projektowaniu i nowe wyzawania stojące przed dizajnerami.

fotka z /zdjecia/lodz_dizajn_2011_arch.JPG

Łódź Design Festival 2011, 20-30 października

To już piąta edycja Festiwalu. Jak co roku będzie można obejrzeć wystawy światowej sławy projektantów wyznaczających najnowsze trendy w dizajnie i spotkać znakomitych twórców oraz specjalistów z branży, którzy podzielą się swoją wiedzą podczas kilku dni wykładów. Tegoroczne hasło przewodnie festiwalu – Change! ma podkreślać zmiany zachodzące w otaczającym nas świecie, a zatem i w myśleniu o projektowaniu. Więcej>>


Łódź Design Festival to wydarzenie, które od 2007 roku tworzy platformę wymiany myśli i doświadczeń dla środowisk twórczych identyfikujących się z szeroko rozumianym dizajnem, oraz dla biznesu. Dzięki staraniom organizatora imprezy – Łódź Art Center – oraz wsparciu licznych partnerów, festiwal w ciągu kilku lat przeistoczył się z lokalnej, składającej się z paru wystaw imprezy, urastając do rangi największego w Polsce wydarzenia w całości poświęconego projektowaniu. Prezentuje on dizajn w różnych jego odsłonach – od wzornictwa przemysłowego, poprzez art i craft design, projektowanie graficzne i architekturę, aż po modę. Centralnym punktem festiwalu Łódź Design jest zawsze tematyczny PROGRAM GŁÓWNY, składający się z wystaw kuratorskich, a jego dopełnienie oraz rozwinięcie stanowi otwarty i bogaty program wydarzeń towarzyszących. Wśród nich centralne miejsce zajmują: wykłady prowadzone przez światowej sławy specjalistów, konkurs dla młodych projektantów make me! oraz przegląd portfolio, który umożliwia studentom i absolwentom szkół artystycznych bezpośrednią konfrontację swoich pomysłów z profesjonalistami (kuratorami, projektantami i producentami).

fotka z /zdjecia/lodz_dizajn_2011_arch.JPG
Przekierowanie. O zmianie w architekturze. W ramach 5. edycji festiwalu Łódź Design pod hasłem Change! wystawa Przekierowanie. O zmianie w architekturze. O tym, na ile ta sztywna, monumentalna i przeznaczona po to, by trwać jak najdłużej architektura,  jest elastyczna i gotowa sprostać przeludnieniu, kryzysowi surowcowemu czy dewastacji środowiska?