Małopolski Ogród Sztuki
Już niebawem w Krakowie powstanie przestrzeń prezentacji różnych dziedzin sztuki. Trwa ostateczne dopracowanie projektu wielofunkcyjnego kompleksu. (Autor: pracownia architektoniczna Ingarden & Ewy).

Kompleks powstanie naprzeciw Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Wysokością obiekt dorównuje sąsiadującym kamienicom. Stonowana bryła będzie nawiązywać do skali, charakteru i kontekstu okolicznych oficyn i budynków. Na pewno wpłynie na ożywienie i uporządkowanie architektoniczne tej okolicy, w której jest sporo dziur urbanistycznych.
Szkalan fasada, przedzielona wstawkami z ceramiki i cegieł zostanie wkomponowana w istniejącą w tym miejscu dawną ujeżdżalnię. Nazwa ogród sztuki jest metaforą, mówiącą o mnogości funkcji, jakie będzie pełnił ten kompleks. Najważniejszą jego część stanowić będzie tak zwana mediateka, ze zbiorami multimedialnymi książek, muzyki oraz centrum informacyjnym. Ta część, dostępna od strony ulicy Szujskiego, ma stanowić uzupełnienie oferty biblioteki.
Drugi zespół będzie się koncentrował wokół nowoczesnej sali teatralno-koncertowej na około 280 osób. Planowana jest także kameralna sala kinowa z kilkudziesięcioma miejscami. Sale konferencyjno-seminaryjne (największa do 390 miejsc) oraz pomieszczenia zapewniające możliwość prowadzenia zajęć związanych z terapią przez sztukę. Znajdą się tu również kawiarnia, księgarnia, sklep muzyczny. Budynek będzie miał jedną kondygnację podziemną. Połączony zostanie tunelem z biblioteką wojewódzką.
Przebudowa Budynku na potzreby MAłopolskiego Ogrodu Sztuki
Lokalizacja: Kraków, ul. Rajska 12
Inwestor: Teatr im. J. Słowackiego, Kraków
Autor: Krzysztof Ingarden
Współpraca autorska: Jacek Ewy
Zespół: arch. Bogdan Blady
arch. Bartosz Haduch
arch.Piotr Hajda
arch. Sebastaian MAchaj
arch. Piotr urbanowicz
Powierzchnia terenu: 3 038,82 m2
Powierzchnia zabudowy: 1 695,78 m2
Powierzchnia uzytkowa: 4 776,18 m2
Kubatura: 21 015,54 m3
Realizacja: 2010
Koszt inwestycji: 30 mln zł