Architektura MuratorProjekty Malta House. Biurowiec w Poznaniu

Malta House. Biurowiec w Poznaniu

Zaprojektowany przez pracownię Pentagram Architekci budynek biurowy w Poznaniu realizowany jest zgodnie z koncepcją BIM

Budynek biurowy Malta House

Skanska S.A., developer realizujacy Malta House podkreśla zakres wykor-zystanych w projekcie rozwiązań przyjaznych środowisku. Biurowiec jako pierwszy w Poznaniu ma być precertyfikowany w systemie oceny budynków zrównoważonych LEED na poziomie platynowym. Energooszczędny system oświetlenia i klimatyzacji, wykorzystanie wody deszczowej do podlewania roślin, ograniczenie strat ciepła i inne rozwiązania systemowe uzupełnione są o takie elementy, jak stacje pozwalające na ładowanie akumulatorów w pojazdach elektrycznych, czy przebieralnie i prysznice dla cyklistów.  Na dachu przewid-ziano miejsce na zieleń, ogród znaleźć ma się również w patio budynku.
Projekt opracowany został zgodnie z koncepcją Modelowania Informacji o Budynku BIM (Autodesk).

Model na ekranie monitora wyprzedza o kilka miesięcy stan faktyczny budowy. Dzięki temu na plac budowy ruszamy po dokładnym przeanalizowaniu wielu zagadnień. BIM pozwala na rozwiązanie na etapie projektowania, cyfrowego modelu, problemów, które w tradycyjnym sposobie przygotowywania budynku rozwiązywane były dopiero w procesie budowlanym
– zwraca uwagę na zalety systemu Łukasz Kaleciński, kierownik projektu Malta House.

Powierzchnia najmu: 15 700 m²
Planowany termin oddania inwestycji do użytku: trzeci kwartał 2013

Malta House - system BIM
Piotr Śmierzewski, kurator tegorocznej edycji Westivalu Architektury w Szczecinie, o głównych założeniach wydarzenia Jednym z głównych kanałów łączących współczesną polską architekturę̨ ze światem są obecni trzydziestolatkowie.
Ewa P. Porębska rozmawia z Jerzym Szczepanikiem-Dzikowskim O wierszach, szkicach, zawodowych wyzwaniach, zabawie i trochę o architekturze. Zapraszamy na spotkanie on-line, podczas którego Ewa P. Porębska rozmawiać będzie z Jerzym Szczepanikiem-Dzikowskim.
Polscy architekci dla uchodźców W obliczu wojny w Ukrainie polscy architekci, tak jak całe społeczeństwo, zareagowali błyskawicznie, oferując uchodźcom pomoc i wsparcie na różnych polach, od zaangażowania w budowę tymczasowych schronień, przez aranżację przestrzeni dla dzieci, po zatrudnienie w biurach.
Maciej Zuber o ostatniej nowelizacji Prawa budowlanego, cyfryzacji oraz ładzie przestrzennym Ład przestrzenny należy do wszystkich, ale jeśli zabraknie rozsądku, czeka nas urbanistyczny nieład
Carl Bäckstrand z White Arkitekter gościem kolejnego wykładu z cyklu Mistrzowie Architektury Katowicki oddział SARP i firma REHAU zapraszają na kolejny wykład z cyklu Mistrzowie Architektury. Tym razem do Katowic przyjedzie architekt Carl Bäckstrand ze szwedzkiego biura White Arkitekter.
SARP U40 we Wrocławiu: Nowa rzeczywistość W dniach 22-23 kwietnia pod hasłem „Nowa rzeczywistość” odbędzie się we Wrocławiu czwarte Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Architektów SARP U40. „Architektura-murator” tradycyjnie jest patronatem medialnym wydarzenia.