Architektura MuratorProjektyManu Park w Łodzi projektu Design Lab Group

Manu Park w Łodzi projektu Design Lab Group

Manu Park w Łodzi zaoferuje 142 mieszkania i 10 lokali usługowych. Budynek u zbiegu ulic Ogrodowej i Nowomiejskiej w samym centrum miasta zaprojektowała lokalna pracownia Design Lab Group.

Manu Park w Łodzi projektu Design Lab Group
Manu Park w Łodzi, proj. Design Lab Group
Manu ParkŁódź, ul. ul. Ogrodowa 4 / Nowomiejska 14
AutorzyDesign Lab Group, architekci Maciej Taczalski, Karolina Taczalska, Paulina Jaklewicz, Dawid Olszak, Aleksandra Hojnacka
InwestorReal Development Group
Powierzchnia użytkowa10650.0 m²
Data realizacji (początek)2021

Manu Park w Łodzi to najnowsza inwestycja firmy Real Development Group. Siedmiokondygnacyjny budynek na planie litery L uzupełni brakującą pierzeję ulic Ogrodowej i Nowomiejskiej w samym centrum miasta, vis- à-vis Parku Staromiejskiego. W obiekcie znajdą się 142 mieszkania o powierzchni od 25 do 79 m² oraz 10 lokali usługowych rozplanowanych na parterze i pierwszym piętrze.

Czytaj też: Hotel Breath-in w Łodzi |

Na pozór oszczędna w detal fasada została podkreślona rytmicznym układem okien oraz podziałem w wykończeniu okładziny elewacyjnej z płyt włóknocementowych. Front budynku składa się z dwóch części różniących się od siebie zarówno wysokością, jak i kolorystyką – miejsce podziału odwzorowuje historyczny przebieg granic działek. Elewacja została dodatkowo urozmaicona pionowymi pasami loggii oraz podcieniami w parterze, w tym najbardziej charakterystycznym – w samym narożniku – tłumaczą autorzy. W obiekcie przewidziano trzykondygnacyjny garaż, komórki lokatorskie, pomieszczenia na rowery oraz tarasy na dachu z widokiem na miasto, w tym pobliski Pałac Poznańskiego. Budowa Manu Park w Łodzi ma się rozpocząć jeszcze w tym roku i potrwać dwa lata.

Tagi:
Tożsamość. 100 lat polskiej architektury. Łódź Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki zaprasza na kolejną odsłonę ekspozycji „Tożsamość. 100 lat polskiej architektury”. Wystawa tym razem poświęcona jest Łodzi, w której – jak tłumaczą organizatorzy – nowoczesność łączy się z tradycją, na nowo definiując przestrzeń miasta.
Strefa PROGRESS: nowy zespół mieszkalny w Łodzi od biura Grupa 5 Architekci Rozpoczyna się realizacja Strefy PROGRESS w Łodzi według projektu warszawskiej pracowni Grupa 5 Architekci. W ramach inwestycji powstaną cztery budynki, w tym 14-kondygnacyjna dominanta.
Żydowscy architekci Łodzi. Historie zapomniane Dzięki tej książce Łódź odkrywa na nowo swoją zapomnianą historię. Świat żydowskich architektów, którzy pracowali dla rozwijającej się w szalonym tempie kosmopolitycznej metropolii.
Lapidarium Detalu w Łodzi Ekspozycja detalu pochodzącego z łódzkich budowli z XIX i XX wieku jest katalogiem motywów stanowiących o tożsamości architektonicznej miasta – o realizacji Nizio Design International pisze Jerzy S. Majewski.
Orientarium / Łódź Autorzy przenoszą nas w świat południowo-zachodniej Azji w sposób romantyczny i tajemniczy, pokazując go i na powierzchni ziemi, i pod wodą. O nowej realizacji biura Szlachcic Architekci pisze Ewa Kuryłowicz.
Nowy Ratusz w Łodzi: wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt nowej siedziby Urzędu Miasta Łodzi. Zwyciężyło konsorcjum biur Draft, Lumioo, Projekt Officyna i AMP. Jak zapowiada Hanna Zdanowska, nowy ratusz będzie realizowany w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Prezentujemy wszystkie prace nagrodzone i nadesłane na konkurs.