Architektura MuratorProjektyManu Park w Łodzi projektu Design Lab Group

Manu Park w Łodzi projektu Design Lab Group

Manu Park w Łodzi zaoferuje 142 mieszkania i 10 lokali usługowych. Budynek u zbiegu ulic Ogrodowej i Nowomiejskiej w samym centrum miasta zaprojektowała lokalna pracownia Design Lab Group.

Manu Park w Łodzi projektu Design Lab Group
Manu Park w Łodzi, proj. Design Lab Group
Manu ParkŁódź, ul. ul. Ogrodowa 4 / Nowomiejska 14
AutorzyDesign Lab Group, architekci Maciej Taczalski, Karolina Taczalska, Paulina Jaklewicz, Dawid Olszak, Aleksandra Hojnacka
InwestorReal Development Group
Powierzchnia użytkowa10650.0 m²
Data realizacji (początek)2021

Manu Park w Łodzi to najnowsza inwestycja firmy Real Development Group. Siedmiokondygnacyjny budynek na planie litery L uzupełni brakującą pierzeję ulic Ogrodowej i Nowomiejskiej w samym centrum miasta, vis- à-vis Parku Staromiejskiego. W obiekcie znajdą się 142 mieszkania o powierzchni od 25 do 79 m² oraz 10 lokali usługowych rozplanowanych na parterze i pierwszym piętrze.

Czytaj też: Hotel Breath-in w Łodzi |

Na pozór oszczędna w detal fasada została podkreślona rytmicznym układem okien oraz podziałem w wykończeniu okładziny elewacyjnej z płyt włóknocementowych. Front budynku składa się z dwóch części różniących się od siebie zarówno wysokością, jak i kolorystyką – miejsce podziału odwzorowuje historyczny przebieg granic działek. Elewacja została dodatkowo urozmaicona pionowymi pasami loggii oraz podcieniami w parterze, w tym najbardziej charakterystycznym – w samym narożniku – tłumaczą autorzy. W obiekcie przewidziano trzykondygnacyjny garaż, komórki lokatorskie, pomieszczenia na rowery oraz tarasy na dachu z widokiem na miasto, w tym pobliski Pałac Poznańskiego. Budowa Manu Park w Łodzi ma się rozpocząć jeszcze w tym roku i potrwać dwa lata.

Tagi:
Ogrody Anny w Łodzi Ogrody Anny to otwarta przestrzeń publiczna, w której bije serce starego nowego kwartału – rewitalizowanych terenów poprzemysłowych – realizację projektu medusa group komentuje Błażej Ciarkowski.
Ilustrowany atlas architektury Łodzi Centrum Architektury zaprasza na premierę kolejnego przewodnika, tym razem poświęconego architekturze Łodzi. Najważniejsze realizacje miasta zilustrowali Mateusz Gryzło, Hubert Przybyszewski i Maria Łomiak, a tekstami opatrzyli Anna i Błażej Ciarkowscy, łodzianie, znawcy i miłośnicy miasta.
Tożsamość. 100 lat polskiej architektury. Łódź Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki zaprasza na kolejną odsłonę ekspozycji „Tożsamość. 100 lat polskiej architektury”. Wystawa tym razem poświęcona jest Łodzi, w której – jak tłumaczą organizatorzy – nowoczesność łączy się z tradycją, na nowo definiując przestrzeń miasta.
Strefa PROGRESS: nowy zespół mieszkalny w Łodzi od biura Grupa 5 Architekci Rozpoczyna się realizacja Strefy PROGRESS w Łodzi według projektu warszawskiej pracowni Grupa 5 Architekci. W ramach inwestycji powstaną cztery budynki, w tym 14-kondygnacyjna dominanta.
Żydowscy architekci Łodzi. Historie zapomniane Dzięki tej książce Łódź odkrywa na nowo swoją zapomnianą historię. Świat żydowskich architektów, którzy pracowali dla rozwijającej się w szalonym tempie kosmopolitycznej metropolii.
Lapidarium Detalu w Łodzi Ekspozycja detalu pochodzącego z łódzkich budowli z XIX i XX wieku jest katalogiem motywów stanowiących o tożsamości architektonicznej miasta – o realizacji Nizio Design International pisze Jerzy S. Majewski.