Architektura MuratorProjektyMikroapartamenty Minimaxy we Wrocławiu

Mikroapartamenty Minimaxy we Wrocławiu

Nieopodal wrocławskiego lotniska trwa realizacja zespołu mieszkaniowego projektu pracowni Dziewoński Łukaszewicz Architekci.

Mikroapartamenty Minimaxy we Wrocławiu
Niewielkie lokale o powierzchni 30 lub 23 m2 będzie można wykorzystać zarówno na biura, jak i mieszkania

W pierwszym etapie inwestycji przy ul. Zarembowicza na Strachowicach powstaną dwa 4-piętrowe budynki ze 128 mikroapartamentami. Jak zapowiada inwestor, firma Iglica Nieruchomości, będzie je można wykorzystać jako lokale biurowe lub mieszkalne. Kolejne dwa obiekty przewidziano w etapie drugim. W każdym z obiektów znajdzie się ok. 60 lokali: 45 dwupoziomowych na piętrach od pierwszego do trzeciego, o powierzchni 30 m2, oraz 15 jednopoziomowych na czwartym piętrze, o powierzchni 23 m2. W parterach zaplanowano przestrzenie usługowe, a na terenie osiedla parkingi dla samochodów i rowerów. Wszystkie mieszkania wyposażone będą w balkony. Cena jednego apartamentu wynosi 158,5 tys. zł netto.

Zakończenie realizacji: 2019

Tagi:
Zbigniew Maćków ratuje dom igloo Witolda Lipińskiego Nowym właścicielem wrocławskiego domu igloo jest Zbigniew Maćków. Architekt planuje udostępniać obiekt zwiedzającym. Pierwsza okazja już na początku października, wraz z otwarciem wystawy „Witold Lipiński: Konstelacje”.
Le Vert we Wrocławiu: nowa mieszkaniówka na wrocławskich Pilczycach Trwa realizacja budynku Le Vert we Wrocławiu według projektu lokalnej pracowni AP Szczepaniak. Prostą bryłę wyróżniają charakterystyczne balkony wykończone jasną cegłą klinkierową.
Osiedle Aleja Dębowa we Wrocławiu Zaprojektowane w minimalistycznej estetyce proste, geometryczne rozwiązania subtelnie odwołują się do przeszłości i otoczenia – o nowej realizacji biura Maćków Pracownia Projektowa pisze Anna Miśniakiewicz.
Najlepszy TBS w Polsce 2021 TBS Wrocław otrzymał tytuł najlepszego TBS-u w Polsce roku 2021 w rankingu przygotowanym przez magazyn „Strefa Gospodarki”. To trzecie z rzędu zwycięstwo wrocławskiego TBS w tym zestawieniu.
Archiplakaty Piotra Zybury W Muzeum Architektury we Wrocławiu od niedawna znaleźć można archtektoniczne plakaty ilustrujące znane budynki z różnych zakątków świata. Autorem grafik jest architekt Piotr Zybura z pracowni arch_it.
Budynek Braniborska we Wrocławiu: z miłości do modernizmu Budynek przy ul. Braniborskiej we Wrocławiu ma być jedną z pierwszych realizacji tworzącego się właśnie Centrum Świebodzkiego. W założeniu architektów z Q2Studio będzie wyznaczał kierunek dla kształtowania dalszej zabudowy tej części miasta.