Architektura MuratorProjektyNowa siedziba GIWK w Gdańsku

Nowa siedziba GIWK w Gdańsku

Pracownia Rochman Drohomirecki Architekci oraz biuro Mikołaja Ćwidaka z Gdyni zwyciężyły w konkursie na projekt nowej siedziby Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej.

Nowa siedziba GIWK w Gdańsku
Widok zespołu od strony Nowej Motławy. Z lewej ruiny młyna zaadaptowane na centrum konferencyjne, z prawej dawna stacja pomp, której fragment nadbudowano o kondygnację.

Dwuetapowy konkurs pod patronatem SARP zorganizowały władze Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej. Uczestnicy mieli zaprojektować nową siedzibę spółki, m.in. adaptując na ten cel ruiny XVIIwiecznego młyna oraz budynek przepompowni przy ul. Grodza Kamienna. Zwycięska praca zakłada budowę nowego obiektu, o prostej, sześciennej bryle i powierzchni ponad 1,1 tys. m2, oraz wprowadzenie w zabytkową tkankę młyna i budynku stacji pomp lekkich konstrukcji stalowych przykrytych transparentnym materiałem. W północnej części działki architekci przewidzieli bulwar rekreacyjno-edukacyjny z punktami informacyjnymi. Powierzchnia użytkowa całego zespołu wraz z garażem pod nowym biurowcem wyniesie blisko 5,2 tys. m2.

Projekt konkursowy: 2017

Nowa siedziba GIWK w Gdańsku
Architekci szczegółowo opracowali wszystkie przestrzenie ogólnodostępne.
Tagi:
Konkurs na projekt cmentarza wojskowego na Westerplatte Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłosiło konkurs na projekt nowego cmentarza wojskowego na Westerplatte. W jury m.in. Bolesław Stelmach, Andrzej M. Chołdzyński, Stanisław Fiszer, Oskar Grąbczewski i Marta Sękulska-Wrońska. Składanie wniosków do 27 sierpnia.
Osiedle Riverview w Gdańsku Osiedle Riverview w Gdańsku to kolejna inwestycja zrealizowana nad Motławą. Apartamentowce z widokiem na rzekę i Stare Miasto zaprojektowała warszawska pracownia APA Wojciechowski.
Izba Lekarska w Gdańsku według Toprojekt: wyniki konkursu W zamkniętym konkursie na projekt ośrodka szkoleniowego Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku jednogłośnie wygrała pracownia Toprojekt z Rybnika.
Architektura i budownictwo proekologiczne: rusza nabór na studia podyplomowe Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej ogłasza nabór na drugą edycję studiów podyplomowych „Architektura i budownictwo proekologiczne”.
Z wizją w przyszłość: Garnizon w Gdańsku [FILM] Na terenach dawnego garnizonu we Wrzeszczu od 2007 roku powstaje nowy zespół biurowo-mieszkalny z funkcjami usługowymi i kulturalnymi. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Heweliusza 18 – JEMS Architekci zaprojektowali nowy biurowiec w centrum Gdańska We wrześniu oddano do użytku budynek Heweliusza 18, który jest częścią nowego kompleksu biurowo-mieszkalnego projektu studia JEMS Architekci. Jednym z pierwszych najemców obiektu jest redakcja portalu Trojmiasto.pl.