Architektura MuratorProjektyNowy gmach Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Nowy gmach Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Nowa siedziba trzech wydziałów UWM w Olsztynie, mieszczących się obecnie w różnych częściach miasta, powstanie według projektu biura Sosak i Sosak.

UWM Olsztyn
Rys. Materiały prasowe

Projekt wyłoniono w przetargu zorganizowanym przez władze uczelni. Nowy gmach, w którym znaleźć się mają Wydział Prawa i Administracji, Nauk Społecznych oraz Studium Języków Obcych, stanie na terenie kampusu uniwersyteckiego w dzielnicy Kortowo. Architekci zaproponowali obiekt składający się z kilku prostych brył o wysokości od dwóch do czterech kondygna- W budynku znajdą się sale wykładowe i laboratoria, w tym dwie aule: na 220 i 150 osób, a ulica Siedlicka, przy której będzie zlokalizowany zyska charakter pasażu cji z otwartymi i półotwartymi patiami. Wejście do budynku prowadzić ma przez niedomknięte patio główne, które stanie się sercem całego zespołu. Będzie to ogólnodostępna, wielofunkcyjna przestrzeń oddana społeczności akademickiej – tu mogą odbywać się wydarzenia artystyczne, teatr pod gołym niebem, który ma swoje zaplecze i małą salę w pomieszczeniach Wydziału Nauk Społecznych. Tu będzie można też skorzystać z oferty małej gastronomi przewidzianej na parterze – mówią architekci. W projekcie uwzględniono m.in. system zarządzania budynkiem BMS oraz system solarny i odzysku ciepła. Powierzchnia wyniesie 12,5 tys. m2.

Rozpoczęcie realizacji: 2016

Tagi:
Pawilon wystawienniczy liceum plastycznego w Olsztynie Zakończyła się realizacja pawilonu wystawienniczego przy Państwowym Liceum Plastycznym im. Erica Mendelsohna w Olsztynie. Obiekt, według projektu Biura Architektonicznego Gadomscy, stanowić ma wizytówkę tej renomowanej olsztyńskiej szkoły i zachęcać przechodniów do integracji ze sztuką.
Hospicjum Caritas w Olsztynie Zachowane zabudowania dawnych koszar w Olsztynie zostaną zaadaptowane na potrzeby hospicjum dla dzieci według projektu pracowni Architekci Gadomscy.
Toaleta z ogrodem zabaw w Olsztynie: wyniki konkursu Rozstrzygnięto 21. edycję konkursu KOŁO na projekt toalety publicznej. Grand Prix otrzymała koncepcja studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej.
Pracownia Architekci Gadomscy projektuje hospicjum dla dzieci Zachowane zabudowania starych koszar strzelców w Olsztynie zostaną zaadaptowane na potrzeby hospicjum CARITAS według projektu lokalnej pracowni Architekci Gadomscy.
Targowisko Miejskie w Olsztynie Popularne targowisko w Olsztynie czeka modernizacja według projektu Studia Form Architektonicznych Pantel.
Pawilon przy liceum plastycznym w Olsztynie W konkursie na projekt pawilonu ekspozycyjnego przy Państwowym Liceum Plastycznym w Olsztynie zwyciężyło Biuro Architektoniczne Gadomscy.