Architektura MuratorProjektyNowy obiekt w kompleksie Dune Resort w Mielnie

Nowy obiekt w kompleksie Dune Resort w Mielnie

Wkrótce rozpocznie się realizacja kolejnego apartamentowca Dune Resort w Mielnie. Projekt budynku powstał w Studiu Architektonicznym Sietnicki.

Dune Resort w Mielnie
W głębi po prawej obiekt zrealizowany w 2013 roku. Obok zespół projektowany obecnie, na pierwszym planie budynek planowany w III etapie; il. dzięki uprzejmości Studia Architektonicznego Sietnicki

Marek Sietnicki, jeszcze jako współwłaściciel pracowni Mellon, projektował również wcześniejszy obiekt („A-m” 12/13). W apartamentowcu tym, oddanym do użytku w 2013 roku, dostępnych było 114 wakacyjnych mieszkań. Dziś prawie wszystkie zostały sprzedane, więc inwestor, Firmus Group, zamierza rozbudować zespół o nową część.

Dune B zaoferuje 151 wykończonych pod klucz apartamentów o powierzchni od 24 do 145 m². W budynku zaplanowano m.in. obszerne lobby z recepcją i ochroną, kawiarnię oraz strefę SPA. Na powierzchni ponad 510 m² znajdą się trzy baseny: pływacki, rekreacyjny i dla dzieci, a także jacuzzi, sauny i pomieszczenie do masażu. Obiekt tworzyć będą dwie bryły, cztero- i pięciokondygnacyjna, zwrócone w stronę linii brzegowej krótszymi bokami i połączone dwukondygnacyjną częścią wspólną. Między nimi znajdzie się rozległy dziedziniec, który od strony morza zamyka niewielki pawilon gastronomiczny. Powierzchnia użytkowa wyniesie 8000 m².

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI: 2017

Dwie wieże w Międzyzdrojach: realizacja zgodna z MPZP? Przy plaży w Międzyzdrojach mają stanąć dwie ponad 100-metrowe wieże. Inwestor dysponuje już prawomocnym pozwoleniem na budowę.
Rezydencja Łazienki Park w Warszawie Rozpoczęła się realizacja kolejnego apartamentowca w pobliżu Łazienek Królewskich. Budynek zwieńczony efektowną, zieloną pergolą zaprojektowała pracownia HRA Architekci.
Apartamentowiec przy ul. Za Bramką w Poznaniu Na poznańskim Starym Mieście rozpoczęła się realizacja apartamentowca według projektu biura Litoborski+Marciniak.
Apartamentowiec The Silo w Kopenhadze Rewitalizacja terenów Portu Północnego w Kopenhadze jest obecnie największym projektem urbanistycznym w Skandynawii. Do roku 2025 planuje się tu realizację mieszkań dla 100 tys. osób. W ramach przedsięwzięcia na cele mieszkaniowe przebudowano m.in. silos zbożowy z lat 60. XX wieku. Dziś to dwunastokondygnacyjny apartamentowiec mieszczący na 17 poziomach 38 indywidualnych jednostek mieszkalnych o powierzchni od 106 do 401 m2 i wysokości dochodzącej do 7 m – pisze Maciej Lewandowski.
Apartamentowiec w Rzeszowie Biuro MWM Architekci zaprezentowało projekt budynku, który mógłby stanąć obok Pałacu Lubomirskich, jednego z najważniejszych zabytków Rzeszowa.
Apartamentowiec nad Odrą we Wrocławiu W malowniczej okolicy dorzecza Starej Odry na wrocławskiej Różance powstaje budynek mieszkalny według projektu pracowni AP Szczepaniak