Architektura MuratorProjektyOsiedle Perspective we Wrocławiu

Osiedle Perspective we Wrocławiu

Osiedle Perspective to kameralny zespół mieszkaniowy planowany na wrocławskich Kowalach według projektu pracowni Group-Arch. Kompleks 13  niewielkich domów powstanie wzdłuż efektownej alei obsadzonej zielenią.

Osiedle Perspective we Wrocławiu
Osiedle Perspective we Wrocławiu, proj. Group-Arch
Osiedle PerspectiveWrocław, ul. Kwidzyńska 23
AutorzyGroup-Arch
InwestorBouygues Immobilier Polska
Data realizacji (koniec)2022

Osiedle Perspective przewidziano przy ul. Kwidzyńskiej na wrocławskich Kowalach. W skład zespołu wejdzie 13 trzykondygnacyjnych domów. W każdym z nich zaprojektowano od 12 do 16 mieszkań o powierzchni od 28 do 85 m². W sumie w ramach inwestycji powstanie 169 lokali – wszystkie z balkonami lub ogródkami. Zaplanowano też plac rekreacyjny oraz halę garażową, gdzie oprócz miejsc postojowych znajdą się komórki lokatorskie i pomieszczenia na rowery.

Osiedle Perspective: domy  z motywem dębowego liścia

Budynki usytuowane zostaną wzdłuż przebiegającej przez cały kompleks zielonej alei, której centralnym punktem stanie się rosnący na działce ponadstuletni dąb. Wokół drzewa powstanie główne miejsce spotkań i relaksu mieszkańców, a stylizowany, zgeometryzowany kształt dębowego liścia będzie dominującym motywem dekoracyjnym osiedla. Pojawi się zarówno na jego ogrodzeniu, balustradach balkonów, przesłonach przy wejściach do budynków, jak i w częściach wspólnych. Tynkowane elewacje wzbogacą fragmenty wyłożone płytkami ceramicznymi. Zespół zaprojektowano w technologii BIM. Jego inwestorem jest firma Bouygues Immobilier Polska. Planowany termin zakończenia budowy to drugi kwartał 2022 roku.

Gdzie powstanie osiedle Perspective

Osiedle Perspective: wizualizacje

Tagi:
Czy ornament to zbrodnia? Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej O wyrazie budynku, który zamyka oś późnomodernistycznego kampusu Politechniki Białostockiej decyduje motyw wycinanki na elewacjach. To odważna propozycja wprowadzenia ornamentu do języka współczesnej polskiej architektury