Architektura MuratorProjektyOsiedle Wielkopolska 26 w Gdańsku

Osiedle Wielkopolska 26 w Gdańsku

Na gdańskich Łostowicach rozpoczęła się realizacja osiedla według projektu pracowni Meso Architekci.

Osiedle Wielkopolska 26 w Gdańsku
Wszystkie mieszkania w obrębie osiedla zaprojektowane zostały jako dwu i trzypokojowe.

Przy ul. Wielkopolskiej 26 w Gdańsku powstaje niewielki zespół, w którym znajdzie się 120 mieszkań o powierzchni od 30 do 44 m2. W ramach inwestycji zaplanowano cztery jednoklatkowe budynki o wysokości sześciu kondygnacji, każdy z wózkownią, rowerownią i parkingiem podziemnym (w sumie we wszystkich halach garażowych przewidziano 144 miejsca postojowe). Architektura osiedla jest w założeniu minimalistyczna – proste bryły budynków rozrzeźbione zostały jedynie nieregularnym rytmem loggii wykończonych drewnem – tłumaczy Michał Marszal z Pracowni Meso Architekci. W ramach projektu zagospodarowania terenu autorzy zaproponowali m.in. plac zabaw z pluskawiskiem dla dzieci oraz strefę rekreacyjną z miejscem na grilla. Inwestorem zespołu jest spółka Interium Investment. W kolejnym etapie firma planuje w sąsiedztwie budowę 12 domów jednorodzinnych nawiązujących stylistycznie do zabudowy osiedla.

Zakończenie realizacji: 2018

Gdańsk szuka architekta Władze Gdańska ogłosiły konkurs na stanowisko architekta miasta: po raz pierwszy od 1989 roku. Zakres jego obowiązków i kompetencji magistrat wzorował na modelu łódzkim i wrocławskim. Ważne jest nadanie decyzyjnej roli architektowi miasta, aby miał wpływ na kreowanie wizerunku, charakteru oraz skali miasta – mówi „A-m” Zbigniew Reszka.
Lahdelma & Mahlamäki projektują w Gdańsku Fińska pracownia Lahdelma & Mahlamäki Architects, znana w naszym kraju przede wszystkim z realizacji Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, zaprojektowała nowy kwartał na terenie Stoczni Gdańskiej. Zespół o funkcji mieszkaniowo-biurowej otrzymał właśnie pozwolenie na budowę.
Centrum Kompetencji STOS Politechniki Gdańskiej Na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej rozpoczęła się budowa Centrum Kompetencji STOS według konkursowego projektu biura Arch-Deco. Obiekt będzie jednym z najnowocześniejszych ośrodków informatycznych w Europie.
DOKI Gdańsk: wielofunkcyjny zespół projektu trzech pracowni architektonicznych Na postoczniowych terenach Młodego Miasta w Gdańsku powstanie wielofunkcyjny zespół mieszkaniowo-usługowy pod nazwą DOKI. Projekty budynków przygotowały trzy biura architektoniczne: FORT, Rayss Group i APA Wojciechowski.
Konkurs na projekt cmentarza wojskowego na Westerplatte rozstrzygnięty Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku rozstrzygnęło konkurs na projekt nowego cmentarza wojskowego na Westerplatte. Jury pod przewodnictwem Bolesława Stelmacha za najlepszą uznało pracę biura NM architekci.
Zespół mieszkaniowy Dawna Poczta w Gdańsku Trwa budowa zespołu mieszkaniowego Dawna Poczta w Gdańsku według projektu biura Proconcept. W ramach inwestycji, realizowanej przez spółkę Euro Styl, zmodernizowany i dostosowany do nowej funkcji zostanie zabytkowy budynek pocztowy z 1929 roku.