Architektura MuratorProjektyOsiedle Wielkopolska 26 w Gdańsku

Osiedle Wielkopolska 26 w Gdańsku

Na gdańskich Łostowicach rozpoczęła się realizacja osiedla według projektu pracowni Meso Architekci.

Osiedle Wielkopolska 26 w Gdańsku
Wszystkie mieszkania w obrębie osiedla zaprojektowane zostały jako dwu i trzypokojowe.

Przy ul. Wielkopolskiej 26 w Gdańsku powstaje niewielki zespół, w którym znajdzie się 120 mieszkań o powierzchni od 30 do 44 m2. W ramach inwestycji zaplanowano cztery jednoklatkowe budynki o wysokości sześciu kondygnacji, każdy z wózkownią, rowerownią i parkingiem podziemnym (w sumie we wszystkich halach garażowych przewidziano 144 miejsca postojowe). Architektura osiedla jest w założeniu minimalistyczna – proste bryły budynków rozrzeźbione zostały jedynie nieregularnym rytmem loggii wykończonych drewnem – tłumaczy Michał Marszal z Pracowni Meso Architekci. W ramach projektu zagospodarowania terenu autorzy zaproponowali m.in. plac zabaw z pluskawiskiem dla dzieci oraz strefę rekreacyjną z miejscem na grilla. Inwestorem zespołu jest spółka Interium Investment. W kolejnym etapie firma planuje w sąsiedztwie budowę 12 domów jednorodzinnych nawiązujących stylistycznie do zabudowy osiedla.

Zakończenie realizacji: 2018

Konkurs na projekt cmentarza wojskowego na Westerplatte Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłosiło konkurs na projekt nowego cmentarza wojskowego na Westerplatte. W jury m.in. Bolesław Stelmach, Andrzej M. Chołdzyński, Stanisław Fiszer, Oskar Grąbczewski i Marta Sękulska-Wrońska. Składanie wniosków do 27 sierpnia.
Osiedle Riverview w Gdańsku Osiedle Riverview w Gdańsku to kolejna inwestycja zrealizowana nad Motławą. Apartamentowce z widokiem na rzekę i Stare Miasto zaprojektowała warszawska pracownia APA Wojciechowski.
Izba Lekarska w Gdańsku według Toprojekt: wyniki konkursu W zamkniętym konkursie na projekt ośrodka szkoleniowego Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku jednogłośnie wygrała pracownia Toprojekt z Rybnika.
Architektura i budownictwo proekologiczne: rusza nabór na studia podyplomowe Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej ogłasza nabór na drugą edycję studiów podyplomowych „Architektura i budownictwo proekologiczne”.
Z wizją w przyszłość: Garnizon w Gdańsku [FILM] Na terenach dawnego garnizonu we Wrzeszczu od 2007 roku powstaje nowy zespół biurowo-mieszkalny z funkcjami usługowymi i kulturalnymi. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Heweliusza 18 – JEMS Architekci zaprojektowali nowy biurowiec w centrum Gdańska We wrześniu oddano do użytku budynek Heweliusza 18, który jest częścią nowego kompleksu biurowo-mieszkalnego projektu studia JEMS Architekci. Jednym z pierwszych najemców obiektu jest redakcja portalu Trojmiasto.pl.