Osiedle Młodnik w Poznaniu

i

Autor: serwis prasowy proj. Insomia

Młodnik na Ławicy

Osiedle Wille Bukowska w Poznaniu: kolejny etap założenia projektu biura Insomia

2023-05-17 11:43

W ramach osiedla Wille Bukowska w Poznaniu powstanie 16 domów w zabudowie bliźniaczej i nietypowej zabudowie szeregowej. Projekt zespołu pod nazwą Młodnik opracowało lokalne biuro Insomia.

Osiedle Młodnik – Wille Bukowska Poznań, skrzyżowanie ul. Ławica i Witnicka
Autorzy: Insomia
Inwestor: VOX Active
Realizacja: 2024

Osiedle Wille Bukowska: nowy etap

Osiedle Wille Bukowska powstaje w dzielnicy Ławica w Poznaniu. Najnowszy, drugi etap inwestycji będzie nosił nazwę Młodnik. Przy skrzyżowaniu ulic Ławica i Witnicka zaplanowano 16 domów w zabudowie bliźniaczej i nietypowej zabudowie szeregowej. Za projekt założenia odpowiada pracownia Insomia, a inwestorem jest spółka VOX Active z Grupy VOX należącej do poznańskiego przedsiębiorcy Piotra Voelkela. Budowa ma się rozpocząć w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Na Młodniku zaplanowano osiedle inspirowane wiejską osadą. Docelowo będzie się ono składać z 60 usytuowanych w zieleni dwukondygnacyjnych domów. Przewidziano też przestrzeń wspólną z centralnie położonym, ogólnodostępnym placem. Domy zrealizowane w tym etapie będą mieć od 80 do 101 m² powierzchni i bardzo zróżnicowany charakter. Przyszli nabywcy wybiorą spośród sześciu typów, mających różne układy i wykończenie elewacji.

Domy na Młodniku: w standardzie fotowoltaika i pompy ciepła

Teren, na którym powstaje osiedle dawniej należał do wsi Ławica, której centralnym punktem był folwark. Część domów powstanie w tym miejscu, gdzie przebiegały mury zabudowań folwarcznych. W geście poszanowania historii tego miejsca, w przestrzenie wspólne osiedla wkomponowaliśmy cegły pochodzące z odkrytych fundamentów folwarku, a domy o ceglanej elewacji wyznaczają dokładny kształt starych zabudowań. Pozostałe domy celowo z nimi kontrastują, opowiadając o współczesności, dzięki nowoczesnym elewacjom z jasnego tynku, drewna, blachy a także żywej zieleni – tłumaczy architekt Szymon Januszewski z biura Insomia. W standardzie mają znaleźć się pompy ciepła i instalacja fotowoltaiczna. Wśród wartości dodanych inwestor oferuje także ogrzewanie podłogowe w całym domu, wylewane schody oraz żaluzje zewnętrzne.

Osiedle Młodnik w Poznaniu

i

Autor: serwis prasowy proj. Insomia

W każdym z domów architekci z Insomii rozplanowali przestronną przestrzeń dzienną, dużą kuchnię z oknem, dwie łazienki, a także 20-metrowy strych. Przed domami zaprojektowali także prywatne miejsca postojowe. Mniejsze z budynków można kupić w cenie nieco poniżej 1 mln zł, a te o powierzchni przekraczającej 100 m2 będą dostępne w cenie ok. 1,4 mln zł.

Podobnie, jak w przypadku wcześniejszego etapu inwestycji, również i tym razem publikujemy ceny na stronie internetowej, co jest wyrazem naszego partnerskiego podejścia do klientów i związanej z tym transparentności – mówi Jakub Zając, członek zarządu i dyrektor finansowy w VOX Active. Cennik domów odzwierciedla wysoką jakość oraz wiele nietypowych elementów, które klienci znajdą u nas w standardzie: pompy ciepła, fotowoltaika, zielone elewacje. Warto zwrócić również uwagę na wartość samych gruntów w granicach miasta i porównując koszt zakupu od nas z innymi ofertami, a przede wszystkim z budową domu systemem gospodarczym, uwzględnić niedogodności związane z dopilnowaniem wszystkich procesów, zaangażowaniem wykonawców i zgraniem tego wszystkiego w relatywnie niedługim czasie – dodaje.

Osiedle Młodnik w Poznaniu

i

Autor: serwis prasowy proj. Insomia

Wprawdzie dokładny harmonogram prac jest jeszcze na ostatnim etapie precyzowania, to już teraz deweloper zapowiada zakończenie inwestycji w drugiej połowie przyszłego roku. Mamy decyzję o pozwoleniu na budowę i kwestią najdalej kilku tygodni jest rozpoczęcie prac przy budowie Młodnika. Te potrwają łącznie kilkanaście miesięcy, co jest możliwe przy relatywnie niedużej skali tego przedsięwzięcia – zwraca uwagę Marek Waliszka, dyrektorka Działu Inwestycji w VOX Active.

Właścicielem spółki VOX Active jest Piotr Voelkel, inicjator powstania centrum biznesowego Concordia Design, założyciel Uniwersytetu SWPS, School of Form, Collegium da Vinci, Szkoły Podstawowej i Liceum Da Vinci oraz twórca Fundacji Sztuki Współczesnej VOX Artis. Firma ma na koncie takie realizacje jak biurowiec Bałtyk w Poznaniu (we współpracy z Garvest), rewitalizację starej drukarni Concordia Design przy rondzie Kaponiera czy siedzibę Collegium da Vinci przy ul. Kutrzeby, a także budynek Concordia Design Wrocław na Wyspie Słodowej we Wrocławiu.

Osiedle Młodnik w Poznaniu

i

Autor: serwis prasowy proj. Insomia
Osiedle Młodnik w Poznaniu

i

Autor: serwis prasowy proj. Insomia