Architektura MuratorProjektyThe Park Kraków: nowy zespół biurowy projektu APA Wojciechowski

The Park Kraków: nowy zespół biurowy projektu APA Wojciechowski

Na krakowskim Podgórzu, przy skrzyżowaniu ulic Kuklińskiego i Saskiej, powstaje kompleks biurowy The Park Kraków. Przestrzeń między budynkami zostanie wyłączona z ruchu samochodowego i zagospodarowana w formie ogólnodostępnego parku miejskiego.

The Park Kraków: nowy zespół biurowy projektu APA Wojciechowski
Zespół biurowy The Park Kraków, proj. APA Wojciechowski Architekci
The Park Kraków Kraków, ul. Saska 25
AutorzyAPA Wojciechowski Architekci
InwestorCain International
Powierzchnia użytkowa100000.0 m²

The Park Kraków to nowy zespół biurowy realizowany w stolicy Małopolski. W skład kompleksu docelowo wejdzie 8 budynków o łącznej powierzchni 100 tys. m². Za ich projekt odpowiada warszawska pracownia APA Wojciechowski. Sześciokondygnacyjne obiekty, z lokalami usługowymi w parterach, wypełnią podłużną, 5-hektarową działkę przy skrzyżowaniu ulic Kuklińskiego i Saskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji Płaszów. Na najwyższych kondygnacjach znajdą się tarasy dla pracowników z widokiem m.in. na Zalew Bagry, a pod ziemią dwupoziomowy garaż wyposażony w miejsca do ładowania pojazdów elektrycznych oraz infrastrukturę dla rowerzystów.  Każdy z budynków, na planie zbliżonym do litery H, będzie dysponował powierzchnią całkowitą wynoszącą ok. 11 700 m² i elastyczną strukturą, pozwalającą zaaranżować biura zarówno w układzie gabinetowym, jak i open space.

The Park Kraków, czyli biura w parku

Przestrzeń między budynkami, o powierzchni ok. 3 hektarów, zostanie wyłączona z ruchu samochodowego i zagospodarowana w formie ogólnodostępnego parku miejskiego z elementami małej architektury i założeniem wodnym. W pierwszym etapie, którego realizację przewidziano na lata 2021-2023, powstaną 4 budynki o łącznej powierzchni 50 000 m². Inwestorem kampusu The Park Kraków jest firma Cain International, a deweloperem White Star Real Estate. Projekt techniczny elewacji, wykończonych klinkierową cegłą, wykonało Studio Profil.


The Park Kraków: nowy zespół biurowy projektu APA Wojciechowski
The Park Kraków będzie realizowany na działce o powierzchni ok. 5 ha, z czego 3 ha to przestrzeń niezabudowana i w pełni wyłączona z ruchu samochodowego
The Park Kraków: nowy zespół biurowy projektu APA Wojciechowski
Jak zapowiada inwestor, liczne wydarzenia organizowane na terenie The Park Kraków oraz bogata oferta gastronomiczna sprawią, że życie będzie toczyło się tu także po godzinach pracy
Skyliner: zwiedzanie obiektu i wykład pracowni APA Wojciechowski Virtus Studio zaprasza na wykład Michała Sadowskiego z pracowni APA Wojciechowski. Spotkanie połączone będzie ze zwiedzaniem 195-metrowego Skylinera na warszawskiej Woli.
Osiedle Neo Natolin w Warszawie projektu APA Wojciechowski Architekci Trwa budowa osiedla Neo Natolin na warszawskim Wilanowie. Zespół według projektu biura APA Wojciechowski Architekci docelowo będzie się składał z 300 domów w zabudowie bliźniaczej.
W nowym formacie: biurowiec Format w gdańskiej Oliwie Biurowiec Format w Gdańsku składa się z dwóch, niejako przenikających się brył. Projektanci z APA Wojciechowski Architekci decydowali, że każda z części będzie miała elewacje w innym kolorze: czekoladowym i jasnobeżowym. To nawiązanie do pobliskiej fabryki  czekolady „Bałtyk” i historycznych budynków stacji Gdańsk Oliwa.
Skyliner: wieżowiec przyszłości z fasadami WICTEC marki WICONA Skyliner, flagowa inwestycja Grupy Karimpol projektu APA Wojciechowski, to jeden z najbardziej imponujących obiektów architektonicznych w Polsce, zarówno pod względem wysokości, jak i zastosowanych technologii. Wysokościowiec został zrealizowany w oparciu o rozwiązania i technologie spełniające wymagania zrównoważonego budownictwa. Marka WICONA dostarczyła fasady elementowe WICTEC.
Osiedle Portowo w Poznaniu: zespół mieszkaniowy nad Wartą projektu APA Wojciechowski Osiedle Portowo w Poznaniu zaplanowano na terenie historycznej Stoczni Rzecznej nad Wartą. W ramach inwestycji powstanie w sumie 47 budynków oferujących blisko 1800 mieszkań.
Elektrownia Powiśle z MIPIM Award 2021! Przebudowa i modernizacja Elektrowni Powiśle w Warszawie według projektu biura APA Wojciechowski Architekci zdobyła główną nagrodę w MIPIM Awards 2021 w kategorii Best Mixed-Use Development. MIPIM Awards, nazywane często oskarami branży nieruchomości, przyznawane są od przeszło 30 lat podczas Międzynarodowych Targów Nieruchomości i Inwestycji MIPIM w Cannes.