Architektura MuratorProjektyThe Park Kraków: nowy zespół biurowy projektu APA Wojciechowski

The Park Kraków: nowy zespół biurowy projektu APA Wojciechowski

Na krakowskim Podgórzu, przy skrzyżowaniu ulic Kuklińskiego i Saskiej, powstaje kompleks biurowy The Park Kraków. Przestrzeń między budynkami zostanie wyłączona z ruchu samochodowego i zagospodarowana w formie ogólnodostępnego parku miejskiego.

The Park Kraków: nowy zespół biurowy projektu APA Wojciechowski
Zespół biurowy The Park Kraków, proj. APA Wojciechowski Architekci
The Park Kraków Kraków, ul. Saska 25
AutorzyAPA Wojciechowski Architekci
InwestorCain International
Powierzchnia użytkowa100000.0 m²

The Park Kraków to nowy zespół biurowy realizowany w stolicy Małopolski. W skład kompleksu docelowo wejdzie 8 budynków o łącznej powierzchni 100 tys. m². Za ich projekt odpowiada warszawska pracownia APA Wojciechowski. Sześciokondygnacyjne obiekty, z lokalami usługowymi w parterach, wypełnią podłużną, 5-hektarową działkę przy skrzyżowaniu ulic Kuklińskiego i Saskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji Płaszów. Na najwyższych kondygnacjach znajdą się tarasy dla pracowników z widokiem m.in. na Zalew Bagry, a pod ziemią dwupoziomowy garaż wyposażony w miejsca do ładowania pojazdów elektrycznych oraz infrastrukturę dla rowerzystów.  Każdy z budynków, na planie zbliżonym do litery H, będzie dysponował powierzchnią całkowitą wynoszącą ok. 11 700 m² i elastyczną strukturą, pozwalającą zaaranżować biura zarówno w układzie gabinetowym, jak i open space.

The Park Kraków, czyli biura w parku

Przestrzeń między budynkami, o powierzchni ok. 3 hektarów, zostanie wyłączona z ruchu samochodowego i zagospodarowana w formie ogólnodostępnego parku miejskiego z elementami małej architektury i założeniem wodnym. W pierwszym etapie, którego realizację przewidziano na lata 2021-2023, powstaną 4 budynki o łącznej powierzchni 50 000 m². Inwestorem kampusu The Park Kraków jest firma Cain International, a deweloperem White Star Real Estate. Projekt techniczny elewacji, wykończonych klinkierową cegłą, wykonało Studio Profil.


The Park Kraków: nowy zespół biurowy projektu APA Wojciechowski
The Park Kraków będzie realizowany na działce o powierzchni ok. 5 ha, z czego 3 ha to przestrzeń niezabudowana i w pełni wyłączona z ruchu samochodowego
The Park Kraków: nowy zespół biurowy projektu APA Wojciechowski
Jak zapowiada inwestor, liczne wydarzenia organizowane na terenie The Park Kraków oraz bogata oferta gastronomiczna sprawią, że życie będzie toczyło się tu także po godzinach pracy
Centrum Południe we Wrocławiu projektu APA Wojciechowski Zakończono realizację I etapu kompleksu Centrum Południe we Wrocławiu według projektu warszawskiej pracowni APA Wojciechowski. Na terenie inwestycji zastosowany zostanie tzw. zielony beton.
Osiedle Riverview w Gdańsku Osiedle Riverview w Gdańsku to kolejna inwestycja zrealizowana nad Motławą. Apartamentowce z widokiem na rzekę i Stare Miasto zaprojektowała warszawska pracownia APA Wojciechowski.
Elektrownia Powiśle: architektura i miasto według APA Wojciechowski Architekci Po dwunastu latach od rozpoczęcia prac projektowych Elektrownia Powiśle została udostępniona mieszkańcom. Po zmodernizowanym zespole oprowadzili nas projektanci z APA Wojciechowski Architekci [GALERIA].
Rozmowa z Szymonem Wojciechowskim, współautorem siedziby biura architektonicznego APA Wojciechowski Budynek jest piękny tylko wtedy, gdy żyje i jest wypełniony ludźmi. Architektura to tworzenie ram do życia – o projektowaniu dla zrównoważonego rozwoju, pracy w międzynarodowym zespole oraz kompromisach między ekologią, estetyką i ekonomią z Szymonem Wojciechowskim rozmawia Maja Mozga-Górecka.
Pracownia APA Wojciechowski w Warszawie Zespół zabudowań pofabrycznych Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego „Grochów” został zmodernizowany zgodnie z projektem APA Wojciechowski według wytycznych konserwatora. Na własną siedzibę architekci zaadaptowali budynek w północno-wschodnim narożniku, a pomieszczenia nazwali zgodnie z alfabetem fonetycznym NATO. To nawiązanie do obecnej funkcji sal, jak i do dawnego, militarnego przeznaczenia obiektu – pisze Maja Mozga-Górecka.
Biurowiec Equator IV w Warszawie 14-kondygnacyjny Equator IV to ostatni z czterech budynków kompleksu Equator Office Park przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie. Za projekt zespołu odpowiada pracownia APA Wojciechowski.