Architektura MuratorProjektyThe Park Kraków: nowy zespół biurowy projektu APA Wojciechowski

The Park Kraków: nowy zespół biurowy projektu APA Wojciechowski

Na krakowskim Podgórzu, przy skrzyżowaniu ulic Kuklińskiego i Saskiej, powstaje kompleks biurowy The Park Kraków. Przestrzeń między budynkami zostanie wyłączona z ruchu samochodowego i zagospodarowana w formie ogólnodostępnego parku miejskiego.

The Park Kraków: nowy zespół biurowy projektu APA Wojciechowski
Zespół biurowy The Park Kraków, proj. APA Wojciechowski Architekci
The Park Kraków Kraków, ul. Saska 25
AutorzyAPA Wojciechowski Architekci
InwestorCain International
Powierzchnia użytkowa100000.0 m²

The Park Kraków to nowy zespół biurowy realizowany w stolicy Małopolski. W skład kompleksu docelowo wejdzie 8 budynków o łącznej powierzchni 100 tys. m². Za ich projekt odpowiada warszawska pracownia APA Wojciechowski. Sześciokondygnacyjne obiekty, z lokalami usługowymi w parterach, wypełnią podłużną, 5-hektarową działkę przy skrzyżowaniu ulic Kuklińskiego i Saskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji Płaszów. Na najwyższych kondygnacjach znajdą się tarasy dla pracowników z widokiem m.in. na Zalew Bagry, a pod ziemią dwupoziomowy garaż wyposażony w miejsca do ładowania pojazdów elektrycznych oraz infrastrukturę dla rowerzystów.  Każdy z budynków, na planie zbliżonym do litery H, będzie dysponował powierzchnią całkowitą wynoszącą ok. 11 700 m² i elastyczną strukturą, pozwalającą zaaranżować biura zarówno w układzie gabinetowym, jak i open space.

The Park Kraków, czyli biura w parku

Przestrzeń między budynkami, o powierzchni ok. 3 hektarów, zostanie wyłączona z ruchu samochodowego i zagospodarowana w formie ogólnodostępnego parku miejskiego z elementami małej architektury i założeniem wodnym. W pierwszym etapie, którego realizację przewidziano na lata 2021-2023, powstaną 4 budynki o łącznej powierzchni 50 000 m². Inwestorem kampusu The Park Kraków jest firma Cain International, a deweloperem White Star Real Estate. Projekt techniczny elewacji, wykończonych klinkierową cegłą, wykonało Studio Profil.


The Park Kraków: nowy zespół biurowy projektu APA Wojciechowski
The Park Kraków będzie realizowany na działce o powierzchni ok. 5 ha, z czego 3 ha to przestrzeń niezabudowana i w pełni wyłączona z ruchu samochodowego
The Park Kraków: nowy zespół biurowy projektu APA Wojciechowski
Jak zapowiada inwestor, liczne wydarzenia organizowane na terenie The Park Kraków oraz bogata oferta gastronomiczna sprawią, że życie będzie toczyło się tu także po godzinach pracy
Elektrownia Powiśle z MIPIM Award 2021! Przebudowa i modernizacja Elektrowni Powiśle w Warszawie według projektu biura APA Wojciechowski Architekci zdobyła główną nagrodę w MIPIM Awards 2021 w kategorii Best Mixed-Use Development. MIPIM Awards, nazywane często oskarami branży nieruchomości, przyznawane są od przeszło 30 lat podczas Międzynarodowych Targów Nieruchomości i Inwestycji MIPIM w Cannes.
Solidna komercyjna architektura: o Skylinerze Łukasz Pancewicz Jeśli trwałość, elastyczność i energooszczędność są najważniejszymi kryteriami współczesnej architektury biurowej, nowy warszawski wieżowiec spełnia je wszystkie. O nowej realizacji biura APA Wojciechowski pisze Łukasz Pancewicz.
Skyliner w Warszawie: po wieżowcu oprowadza Michał Sadowski Zakończyła się budowa Skylinera, kolejnego wieżowca na warszawskiej Woli. Po realizacji oprowadza nas architekt Michał Sadowski z pracowni APA Wojciechowski [GALERIA].
Pracownia APA Wojciechowski wyróżniona w Architizer A+Firm Awards! Pracownia APA Wojciechowski otrzymała specjalne wyróżnienie w kategorii Best in Europe w ramach międzynarodowej nagrody A+Firm Awards przyznawanej przez portal Architizer. To jedyny taki program na świecie stworzony specjalnie w celu wyróżniania biur o różnej wielkości, lokalizacji oraz specjalizacji. Polskie biuro wyróżniono spośród ponad 400 zgłoszeń z 50 krajów.
APA Wojciechowski dołącza do United Nations Global Compact! Pracownia APA Wojciechowski oficjalnie dołączyła do United Nations Global Compact (UNGC), największej na świecie inicjatywy ONZ na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu i wspierania zrównoważonego rozwoju. Otwiera to przed biurem nowe możliwości działania na rzecz bezpiecznej przyszłość miast i ich adaptacji do zmian klimatu.
Sukces polskich architektów w Moskwie Biurowce White Square i White Gardens Office Center projektu polskiej pracowni APA Wojciechowski zostały uznane w Moskwie za jedną z najważniejszych realizacji ostatnich 30 lat obok nowego centrum biznesowego i parku Zarjadje studia Diller Scofidio + Renfro.