EXPO 2020 odbędzie się pod hasłem Łączymy umysły, aby tworzyć przyszłość. Teren wystawy obejmuje 438 ha pomiędzy Dubajem a Abu Zabi, niedaleko nowego lotniska Al Maktoum i portu Jebel Ali, który wraz ze strefą wolnego handlu utworzoną w okolicy jest jednym z największych kompleksów przemysłowych Środkowego Wschodu. Według masterplanu, przygotowanego przez amerykańską pracownię HOK, w centrum założenia powstanie częściowo przekryty plac, nazwany Al Wasl, co w języku arabskim oznacza „połączenie”, a wokół trzy duże pawilony, symbolizujące możliwości, zrównoważony rozwój i mobilność, czyli obszary tematyczne, do których odnosić się będą wystawy poszczególnych państw biorących udział w EXPO.
Projekt pracowni GRAFT stanowi interpretację jednego z tych trzech zagadnień – idei zrównoważonego rozwoju, jako najbardziej bliskiej niemieckiej kulturze i gospodarce. Architekci zaproponowali stalową konstrukcję, która łączyć ma sześć różnych platform poświęconych obecnym i przyszłym tzw. megatrendom, czyli globalnym tendencjom mającym wpływ na wszystkie dziedziny naszego życia. Dzięki systemowym łączeniom po zakończeniu wystawy wszystkie elementy pawilonu można będzie łatwo zdemontować i – w zależności od potrzeb – złożyć później w zupełnie innym miejscu i nowej konfiguracji, odpowiedniej do wymagań kolejnej funkcji. Powierzchnia użytkowa obiektu to 7400 m².
Pracownia GRAFT jest jednym z kilku biur architektonicznych biorących udział w postępowaniu przetargowym na projekt niemieckiego pawilonu na EXPO 2020 w Dubaju. Zwycięzca zostanie oficjalnie ogłoszony 5 września 2018 roku.