Architektura MuratorProjektyPawilon przy liceum plastycznym w Olsztynie

Pawilon przy liceum plastycznym w Olsztynie

W konkursie na projekt pawilonu ekspozycyjnego przy Państwowym Liceum Plastycznym w Olsztynie zwyciężyło Biuro Architektoniczne Gadomscy.

Pawilon przy liceum plastycznym w Olsztynie

Jednokondygnacyjny obiekt o powierzchni 500 m2 zostanie dobudowany do istniejącego gmachu od strony ulicy Lanca. Zaprojektowany budynek otwiera swoje wnętrze zarówno w stronę widza ulicznego, poprzez otwarcie szklanymi elewacjami na sąsiadujące ciągi piesze, jak i w stronę wnętrza szkoły, poprzez zlokalizowany od północy „ogród sztuki”, którego częścią będzie patio ekspozycji rzeźby – tłumaczą autorzy.

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI: 2018

Tagi:
Pawilon wystawienniczy liceum plastycznego w Olsztynie Zakończyła się realizacja pawilonu wystawienniczego przy Państwowym Liceum Plastycznym im. Erica Mendelsohna w Olsztynie. Obiekt, według projektu Biura Architektonicznego Gadomscy, stanowić ma wizytówkę tej renomowanej olsztyńskiej szkoły i zachęcać przechodniów do integracji ze sztuką.
Toaleta z ogrodem zabaw w Olsztynie: wyniki konkursu Rozstrzygnięto 21. edycję konkursu KOŁO na projekt toalety publicznej. Grand Prix otrzymała koncepcja studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej.
Pracownia Architekci Gadomscy projektuje hospicjum dla dzieci Zachowane zabudowania starych koszar strzelców w Olsztynie zostaną zaadaptowane na potrzeby hospicjum CARITAS według projektu lokalnej pracowni Biuro Architektoniczne Gadomscy.
Targowisko Miejskie w Olsztynie Popularne targowisko w Olsztynie czeka modernizacja według projektu Studia Form Architektonicznych Pantel.
Budowa Browaru Zamkowy Młyn w Olsztynie Browar Zamkowy Młyn stanął w miejscu historycznego obiektu o podobnej funkcji. W jego wnętrzach wyeksponowano piwne tanki, widoczne przez szklane witryny także z zewnątrz – o realizacji, której proces projektowy ze względu na prestiżową lokalizację w centrum Olsztyna i stale zmieniające się wytyczne zajął autorom ponad 7 lat pisze architekt Grzegorz Dżus.
Modernizacja hali Urania w Olsztynie Słynną olsztyńską halę czeka przebudowa. Obiekt zostanie zmodernizowany według konkursowego projektu Urban Architect.