Architektura MuratorProjektyProjekt architektury wnętrz Muzeum Polskiej Wódki. Archigraf Michał Brutkowski

Projekt architektury wnętrz Muzeum Polskiej Wódki. Archigraf Michał Brutkowski

Muzeum Polskiej Wódki powstanie na terenie Wytwórni Wódek Koneser w Warszawie. Konkurs na projekt architektury wnętrz i ekspozycji zwyciężyła pracownia Archigraf Michał Brutkowski

Muzeum Polskiej Wódki, Archigraf Michał Brutkowski
Wizualizacja architektury wnętrz i ekspozycji Muzeum Polskiej Wódki. W strefie wejściowej znajdzie się instalacja wykonana ze szklanych butelek mocowanych do stropu za pomocą stalowych lintek. Projekt: Archigraf Michał Brutkowski

Rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na projekt architektury wnętrz i ekspozycji Muzeum Polskiej Wódki. I nagrodę otrzymała pracownia Archigraf Michał Brutkowski, II nagroda przypadła pracowni architektonicznej Nizio Design International, a trzecią otrzymali Marwan Basmaji i Kamila Bielińska-Basmaji.

Muzeum Polskiej Wódki powstanie w zabytkowym budynku rektyfikacji na terenie Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser. Zwycięska koncepcja zakłada podkreślenie przemysłowej architektury budynku poprzez odkrycie ceglanych ścian w pomieszczeniach muzeum oraz oczyszczenie stalowej konstrukcji budynku.

W sali wejściowej znajdzie się instalacja z butelek po wódce przymocowanych do sufitu stalowymi linkami. W kolejnych pomieszczeniach za pomocą multimedialnej ekspozycji zaprezentowany zostanie sposób produkcji wódki, pokazane zostaną kultowe marki i obyczaje z nią związane. Znajdzie się tu również sala poświęcona odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu, w której dzięki symulacji stanu nietrzeźwości będzie można doświadczyć jak człowiek odbiera przestrzeń i bodźce zewnętrzne po spożyciu dużej dawki alkoholu. Ekspozycje kończyć będzie sala degustacji z częścią poświęconą polskiej wódce za granicą.

Muzeum Polskiej Wódki
Projekt: Archigraf Michał Brutkowski
Zespół: Michał Brutkowski, Anna Boruta, Zuzanna Szpocińska, Tomasz Marciniewicz, Paweł Wolanin

Mauzoleum w Michniowie projektu Nizio Design International: nowe zdjęcia Budowa mauzoleum w Michniowie dobiega końca. Prezentujemy najnowsze zdjęcia z realizacji Muzeum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, które wykonał Wiktor Utkowski.
Polski projekt w Gruzji! Na zlecenie Instytutu Polskiego w Tbilisi pracownia Nizio Design International przygotowała koncepcję adaptacji modernistycznego kina w Mcchecie. W obiekcie planowane jest muzeum poświęcone historii tej jednej z najstarszych osad na Kaukazie.
Sala Orderu Orła Białego Order Orła Białego to najstarsze i najważniejsze polskie odznaczenie, przyznawane zarówno za zasługi cywilne, jak i wojskowe. W Pałacu Prezydenckim została otwarta poświęcona mu wystawa. Za projekt przestrzeni ekspozycyjnej odpowiada pracownia Nizio Design International.
Rozbudowa Muzeum Powstania według Nizio Design [NOWE WIZUALIZACJE] W konkursie na nowe skrzydło Muzeum Powstania Warszawskiego zwyciężyło biuro Nizio Design International. Prezentujemy założenia nagrodzonej pracy i nowe wizualizacje.
Muzeum Ofiar Wielkiego Głodu w Kijowie zaprojektowali Polacy Memoriał Ofiar Wielkiego Głodu to największy z przygotowywanych dotąd na Ukrainie projektów muzealnych. Za koncepcję gmachu i jego wystawę odpowiada polska pracownia Nizio Design International
Muzeum Polskiej Wódki Koneser w Warszawie Architekci starali się zachować jak najwięcej historycznych elementów dawnego budynku rektyfikacji – w muzeum wyeksponowano oryginalną ceglaną ścianę z kotłami, kadzie czy stągiewkę – o adaptacji na funkcje muzealne jednego z zabytkowych budynków na terenie XIX-wiecznej fabryki wódek na warszawskiej Pradze pisze Mirosław Nizio.