Architektura MuratorProjektyProjekt architektury wnętrz Muzeum Polskiej Wódki. Archigraf Michał Brutkowski

Projekt architektury wnętrz Muzeum Polskiej Wódki. Archigraf Michał Brutkowski

Muzeum Polskiej Wódki powstanie na terenie Wytwórni Wódek Koneser w Warszawie. Konkurs na projekt architektury wnętrz i ekspozycji zwyciężyła pracownia Archigraf Michał Brutkowski

Muzeum Polskiej Wódki, Archigraf Michał Brutkowski
Wizualizacja architektury wnętrz i ekspozycji Muzeum Polskiej Wódki. W strefie wejściowej znajdzie się instalacja wykonana ze szklanych butelek mocowanych do stropu za pomocą stalowych lintek. Projekt: Archigraf Michał Brutkowski

Rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na projekt architektury wnętrz i ekspozycji Muzeum Polskiej Wódki. I nagrodę otrzymała pracownia Archigraf Michał Brutkowski, II nagroda przypadła pracowni architektonicznej Nizio Design International, a trzecią otrzymali Marwan Basmaji i Kamila Bielińska-Basmaji.

Muzeum Polskiej Wódki powstanie w zabytkowym budynku rektyfikacji na terenie Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser. Zwycięska koncepcja zakłada podkreślenie przemysłowej architektury budynku poprzez odkrycie ceglanych ścian w pomieszczeniach muzeum oraz oczyszczenie stalowej konstrukcji budynku.

W sali wejściowej znajdzie się instalacja z butelek po wódce przymocowanych do sufitu stalowymi linkami. W kolejnych pomieszczeniach za pomocą multimedialnej ekspozycji zaprezentowany zostanie sposób produkcji wódki, pokazane zostaną kultowe marki i obyczaje z nią związane. Znajdzie się tu również sala poświęcona odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu, w której dzięki symulacji stanu nietrzeźwości będzie można doświadczyć jak człowiek odbiera przestrzeń i bodźce zewnętrzne po spożyciu dużej dawki alkoholu. Ekspozycje kończyć będzie sala degustacji z częścią poświęconą polskiej wódce za granicą.

Muzeum Polskiej Wódki
Projekt: Archigraf Michał Brutkowski
Zespół: Michał Brutkowski, Anna Boruta, Zuzanna Szpocińska, Tomasz Marciniewicz, Paweł Wolanin

Radiostacja Gliwice w nowej odsłonie! Modernizacja zabytkowego kompleksu i nowa wystawa Dobiegają końca prace przy projekcie modernizacji zabytkowego kompleksu Radiostacji Gliwice. Mamy pierwsze wizualizacje planowanego tu ośrodka muzealno-edukacyjnego.
Muzeum Popiełuszki w Okopach na Podlasiu: nowy projekt Nizio Design International Poznaliśmy projekt  Muzeum Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Okopach.  Obiekt w miejscu urodzenia legendarnego  kapelana „Solidarności” powstanie według koncepcji  biura Nizio Design International.
Galeria Sztuki Starożytnej projektu Nizio Design International: fotospacer po zmodernizowanych wnętrzach Po trwającej blisko dekadę modernizacji ponownie otwarto Galerię Sztuki Starożytnej Muzeum Narodowego w Warszawie. Projekt rearanżacji przestrzeni opracowało Nizio Design International. Prezentujemy najnowsze zdjęcia Piotra Krajewskiego.
Uniwersalny przekaz: Jerzy S. Majewski o Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich Mauzoleum w Michniowie nabiera znaczenia uniwersalnego. Wykracza ponad wojenną tragedię własnego narodu, budząc refleksje i skojarzenia szersze od tych prezentowanych w scenariuszu wystawy. O nowej realizacji projektu Nizio Design International pisze Jerzy S. Majewski.
Mauzoleum w Michniowie projektu Nizio Design International: nowe zdjęcia Budowa mauzoleum w Michniowie dobiega końca. Prezentujemy najnowsze zdjęcia z realizacji Muzeum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, które wykonał Wiktor Utkowski.
Polski projekt w Gruzji! Na zlecenie Instytutu Polskiego w Tbilisi pracownia Nizio Design International przygotowała koncepcję adaptacji modernistycznego kina w Mcchecie. W obiekcie planowane jest muzeum poświęcone historii tej jednej z najstarszych osad na Kaukazie.