Architektura MuratorProjektyProjekt tężni z kompleksem uzdrowiskowym w Busku-Zdroju

Projekt tężni z kompleksem uzdrowiskowym w Busku-Zdroju

W parku zdrojowym "Za Maskalisem" Busku Zdroju powstanie nowy kompleks uzdrowiskowy. Obejmie on tężnię i pawilon ogrodowy kryjący pijalnię wód i oranżerię. Autorem koncepcji nagrodzonej w konkursie architektonicznym organizowanym przez kielecki oddział SARP jest warszawska pracownia 2PM.

Projekt tężni z kompleksem uzdrowiskowym w Busku-Zdroju
Wizualizacja tężni z kompleksem uzdrowiskowym w Busku-Zdroju, projekt: 2pm. Koncepcja nagrodzona w konkursie organizowanym przez kielecki oddział SARP

W konkursie organizowanym przez kielecki oddział SARP, pierwszą nagrodą oraz zaproszenie do do opracowania projektu budowlanego zdobyła pracownia architektoniczna 2pm pod kierownictwem Piotra Musiałowskiego, autorzy m.in. polskiego pawilonu na EXPO w Mediolanie.

Konkurs dawał uczestnikom konkursu możliwość wyboru miejsca na kilkudziesięciu hektarach parku. Pracownia 2pm wybrała część centralną. Do kompleksu będzie można dotrzeć, kierując się promienistymi alejkami parku. Widoczne z daleka, ciemne, spiralne ściany tężni zbudowane zostaną z litego drewna i obłożone gałęziami tarniny. Do serca budowli wchodzić się będzie przez jedno z trzech pionowych przecięć w bryle. Poprzez labirynt zbudowany z gałęzi i solankowej mgły, przestrzeni wyizolowanej lecz z otwartym niebem, kuracjusze trafią na słoneczny dziedziniec. W otwartej przestrzeni znajdzie się pawilon z oranżerią i pijalnią wód. Dzięki całkowitemu przeszkleniu podkreślona zostanie integralność z dziedzińcem.

W skład zespołu projektowego nagrodzonej koncepcji weszli Piotr Musiałowski, Michał Adamczyk, Piotr Bylka i Krzysztof Nowotka. Współpraca: Piotr Kamiński, Paulina Pankiewicz i Marta Przybył.

Kompleks ma stać się nowym symbolem Buska. Inwestorem przedsięwzięcia jest Urząd Miasta i Gminy w Busku Zdroju.

Tagi:
2PM
Tężnia solankowa w Busku-Zdroju Architektura tężni jest ramą dla ruchu odbywającego się wewnątrz niej. Tworzy przestrzenny kontekst dla uzdrawiania tam ciała i zmysłów. O nowej realizacji biura 2pm architekci pisze Janusz Sepioł.
Pawilony w Tatrach Na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego powstaną nowe pawilony wejściowe. Konkurs na ich projekt wygrała warszawska pracownia 2pm.
Nowe punkty wejść do Tatrzańskiego Parku Narodowego Rozstrzygnięto konkurs na projekt nowych punktów wejść do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Pierwszą nagrodę otrzymała pracownia 2pm, znana m.in. z Pawilonu Polski na Expo 2015 w Mediolanie. Zwycięska propozycja to nowoczesne ujęcie koliby - drewnianego, górskiego szałasu.
Tajemniczy ogród – o projekcie polskiego pawilonu na Expo pisze Piotr Musiałowski Plan pawilonu prowadzi przez symboliczny tajemniczy ogród z ciągnącymi się w nieskończoność szpalerami drzew. Jego obraz nie ukazuje się zwiedzającym od razu. Najpierw należy pokonać długą, zmieniającą kierunek i poziom drogę. Istotą wywoływanego odczucia jest kontrast pomiędzy wąską i wysoką przestrzenią szczeliny wejścia a horyzontalną przestrzenią ogrodu – pisze współautor projektu Piotr Musiałowski.
Pawilon Polski na Expo 2015 w Mediolanie [ZDJĘCIA] Od początku maja można odwiedzać Pawilon Polski na Expo 2015 w Mediolanie. Za ażurową elewacją ukryto labirynt prowadzący do ogrodu symbolizującego owocowy sad. Aby uzyskać efekt bezkresnej, zielonej przestrzeni ściany wokół zostały wyłożone lustrzanymi powierzchniami. Prezentujemy zdjęcia pawilonu zaprojektowanego przez warszawską pracownię 2PM.
Projekt pawilonu Polski na EXPO 2015: Polska po drugiej stronie lustra Pawilon Polski na EXPO 2015 w Mediolanie - wiemy już jak będzie wyglądał. Zobacz nagrodzone projekty i prace nadesłane na konkurs [GALERIA] Wystawa pokonkursowa odbyła się w dniach 7-8 czerwca w Warszawie