Architektura MuratorProjektyPrzebudowa studenckiego Klubu Studio w Krakowie - wyniki konkursu architektonicznego

Przebudowa studenckiego Klubu Studio w Krakowie - wyniki konkursu architektonicznego

Prezentujemy wyniki konkursu architektonicznego na przebudowę Klubu Studio w Krakowie. Pierwszą nagrodę zdobyła pracownia Jasa Stożek Architekci. Zgodnie ze zwycięską koncepcją główna elewacja klubu studenckiego będzie reinterpretacją form urządzeń przetwarzających dźwięk: paneli wzmacniaczy, końcówek mocy, odtwarzaczy i equalizerów fonii

Wyniki konkursu architektonicznego na projekt przebudowy Klubu Studio w Krakowie

Modernistyczny budynek Klubu Studio w Krakowie, którego elewacje ukryte są pod wielkoformatowymi reklamami, zostanie wkrótce przebudowany. Rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na projekt przebudowy studenckiego klubu w Krakowie. Pierwszą nagrodę uzyskała pracownia Jasa Stożek Architekci, kolejne nagrody przypadły VIDE STUDIO i Autorskiej Pracowni Projektowej Jerzy Wowczak. Wyróżnienie przyznano pracowni architektonicznej WXCA.

Obszar objęty konkursem położony jest w otulinie Zespołu Jurajskich Parków Krajobrazowych na terenie Miasteczka Studenckiego Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, w kwartale zabudowy pomiędzy ul. Witolda Budryka, ul. Nawojki oraz ul. Władysława Reymonta. Istniejący budynek Klubu Studio w Krakowie, zlokalizowany przy ul. Budryka 4 w sąsiedztwie domów studenckich AGH, powstał w 1967 roku jako dwukondygnacyjny obiekt na planie kwadratu.

I nagroda - projekt przebudowy Klubu Studio pracowni Jasa Stożek Architekci

Według zwycięskiej koncepcji parter Klubu Studio będzie łączył funkcje gastronomiczne, widowiskowe, administracyjne oraz związane z obsługą imprez o charakterze kulturalno-widowiskowym. Od strony zachodniej zaprojektowano reprezentacyjny hol organizujący funkcjonalnie przestrzeń parteru. Najważniejszym pomieszczeniem będzie tu sala koncertowo-widowiskowa. Z myślą o zapewnieniu maksymalnej przestrzeni dla publiczności i doskonałej widoczności sceny, zapewniono możliwość integracji sali koncertowo-widowiskowej z przestrzenią restauracji i baru. Na piętrze klubu przewidziano balkon dla publiczności ze stałą widownią dla 120 osób, samodzielne loże wraz z zapleczem sanitarnym, pomieszczenia techniczne oraz dodatkową przestrzeń z barem.

Budynek Klubu Studio zaprojektowany został jako kubiczna, horyzontalna forma nawiązująca do istniejącego budynku. Elewacja zachodnia (główna) budynku czerpie z estetyki urządzeń muzycznych pełniących funkcje przetwarzania dźwięku. Elewację północną zaprojektowano z wertykalnym rozcięciem w postaci „ekranu” (przeszklenia) stanowiącego formę ekspozycji elementów technologii browaru. Elewacje części rozbudowanej (północna, południowa oraz zachodnia) posiadają obudowę z blachy perforowanej w napis STUDIO.

Również w projektach pozostałych nagrodzonych pracowni widać nawiązania do istniejącej, horyzontalnej bryły Klubu Studio. Poniżej plansze przedstawiające wszystkie nagrodzone prace oraz wyróżnioną koncepcję pracowni architektonicznej WXCA. Wizualizacje dzięki uprzejmości Akademi Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Konkurs na Muzeum Śniegu w Rovaniemi: The Unbelievable Challenge 2021 Święty Mikołaj z Rovaniemi zaprasza studentów i młodych architektów do zaprojektowania muzeum śniegu. Ta znana na całym świecie postać martwi się zmianami klimatycznymi i znikającą pokrywą śnieżną, i chce zwrócić na to uwagę innych. Partnerami konkursu są miasto Rovaniemi oraz pracownie WXCA i Snøhetta!
Konkurs na projekt domu o powierzchni do 70 metrów kwadratowych Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło dwuetapowy konkurs na projekt koncepcyjny domu jednorodzinnego o powierzchni zabudowy do 70 m². Przewidziano między innymi 100 nagród pieniężnych w wysokości 5 tys. zł każda.
Roca One Day Design Challenge: III edycja konkursu dla młodych architektów i projektantów tym razem w formule on-line Już 8 października powraca międzynarodowy konkurs dla młodych projektantów i architektów organizowany przez firmę Roca. Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, tegoroczna odsłona „Roca One Day Design Challenge” będzie miała charakter cyfrowy. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie innowacyjnego rozwiązania do przestrzeni łazienkowej w zaledwie jeden dzień. Na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości 2100 euro.
Konkurs na instalację upamiętniającą manifestację gorzowian przeciwko stanowi wojennemu Trwa konkurs na opracowanie koncepcji instalacji artystycznej upamiętniającej tzw. wydarzenia gorzowskie z 31 sierpnia 1982 roku.
Konkursy uczą. Rozmowa z Robertem Koniecznym Uczymy się na własnych błędach, na przegranych, dlatego udział w konkursach jest szalenie rozwijający – rozmowa z Robertem Koniecznym, jednym z jurorów tegorocznego konkursu KOŁO „Projekt Łazienki 2021”.
Konkurs na projekt obiektu wystawienniczego na terenie dawnego obozu w Treblince Muzeum Treblinka i Stowarzyszenie Architektów Polskich zapraszają do udziału w jednoetapowym konkursie na projekt nowego obiektu wystawienniczo-edukacyjnego. Składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie do 7 września.