fotka z /zdjecia/Reinhold_Center_01.jpg

i

Autor: Archiwum Architektury

Reinhold Center

2008-03-05 1:00

Jedna z największych inwestycji na śląskim rynku nieruchomości. Kompleks zlokalizowany jest przy alei Wojciecha Korfantego na terenie dawnego zakładu Cartotecnica. Projekt opracowała firma Metropolis Nieruchomości Komercyjne.

Reinhold Center to najnowocześniejszy obiekt biurowy na Śląsku. Oryginalna struktura budynku wynika z jego przemysłowej przeszłości.Dzięki modernizacji hale produkcyjne i magazynowe jednej z największych drukarni w regionie staną się atrakcyjnymi powierzchniami biurowymi klasy A. Unikalny układ budynków pozwala na stworzenie jasnych, otwartych przestrzeni, a planowana aranżacja wnętrz nada pomieszczeniom wrażenie lekkości i przestronności. Kompleks biurowy Reinhold Center liczyć będzie 11 200 m² powierzchni biurowej najwyższej klasy. Pojedyncze pomieszczenia biurowe typu open space, sięgają do 1 500 m². Pierwszy etap inwestycji zostanie oddany w maju 2008 roku. Kompleks Reinhold Center wyposażony będzie w nowoczesne i niezawodne instalacje,  w tym przede wszystkim systemy klimatyzacji i wentylacji, kompleksową instalację przeciwpożarową (w tym instalację tryskaczową), wysokiej jakości sieci telekomunikacyjne - światłowodowe okablowanie strukturalne, dwa niezależne źródła zasilania w energię elektryczną oraz system UPS, kontrolę stref dostępu za pomocą systemu kart magnetycznych, szybkobieżne windy a Zintegrowany System Zarządzania Budynkiem (BMS) pozwoli na optymalizację działania systemów obiektu, co przyczyni się do zwiększenia komfortu pracy oraz bezpieczeństwa. Przewidziano także dwupoziomowy parking.

Projekt centrum biznesu będzie realizowany w 3 etapach. W maju tego roku zostaną oddane do użytku budynki A i B oferujące 4 900 m² powierzchni przeznaczonej na wynajem, w październiku powstanie budynek C, zapewniający najemcom 4 800 m² powierzchni, natomiast w 2009 roku zostanie oddany budynek E, aktualnie znajdujący się na etapie tworzenia koncepcji architektonicznej.

Reinhold Polska wchodzi w skład grupy kapitałowej Reinhold, szwedzkiej firmy działającej na rynku międzynarodowym w różnych gałęziach branży budowlanej. Firma jest obecna na polskim rynku od 2005 roku. Zajmuje się zarówno klasyczną działalnością deweloperską, jak i inwestycjami w gotowe projekty. Spółka posiada biura w największych polskich miastach: Warszawie, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu, gdzie realizuje inwestycje mieszkaniowe i biurowe.

Metropolis Nieruchomości Komercyjne to największa śląska firma, która przygotowuje projekty inwestycyjne na terenie Aglomeracji Górnośląskiej. Zapewnia kompleksowe opracowanie projektu pod względem: biznesowym, prawnym, planistycznym oraz technicznym, skracając i upraszczając w wymierny sposób proces inwestycyjny