Architektura MuratorProjektyRewitalizacja centrum Bogatyni

Rewitalizacja centrum Bogatyni

Miejski konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania centrum Bogatyni na Dolnym Śląsku wygrała pracownia Pikul Architekci.

Rewitalizacja centrum Bogatyni
W centralnym punkcie placu architekci proponują ekspozycję kolejki wąskotorowej. U góry z lewej nowy pawilon przy dawnym dworcu, który zapewniłby mieszczącemu się tam muzeum historycznemu nową przestrzeń ekspozycyjną. Il. materiały prasowe

Przedmiotem konkursu była rewitalizacja terenów rozciągających się od skrzyżowania przy budynku Urzędu Miasta przez przestrzeń dawnego dworca PKS po fragment ulicy Kusocińskiego i skrzyżowanie ulic Pocztowej i Daszyńskiego, tak aby stały się atrakcyjnym miejscem o charakterze usługowo-rekreacyjnym. Głównym założeniem zwycięskiej pracy jest stworzenie czytelnego obszaru, który stanowiłby centralny salon miejski. Sugeruje się budowę pierzei w północnej części placu przed budynkiem starego dworca oraz wprowadzenie muru oporowego od strony pierzei wschodniej, w miejscu obecnie istniejącej skarpy. Konieczna jest także aktywizacja otoczenia nowo powstałego rynku przez wprowadzenie usług handlowych i kulturalnych – wyjaśniają autorzy. Proponują też rozbudowę dworca o przeszklony pawilon.

Rozpoczęcie realizacji: 2017

Rewitalizacja centrum Bogatyni
Wizualizacja konkursowa. Il. materiały prasowe
Zabytek - nie zapomnij! Zgłoszenia Zabytek - nie zapomnij! Denkmal - denk mal dran! to polsko-niemiecki konkurs ochrony zabytków, podkreślający znaczenie Dolnego Śląska jako europejskiego miejsca spotkań i wspólnej przestrzeni kulturowej.
Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Po Woli do woli Spędź wakacje na Woli! – zachęca Stowarzyszenie Masław i zaprasza na bezpłatne spacery po warszawskiej dzielnicy, która od 25 lat przechodzi burzliwe architektoniczne przemiany.
Elektrownia Powiśle: architektura i miasto według APA Wojciechowski Architekci Po dwunastu latach od rozpoczęcia prac projektowych Elektrownia Powiśle została udostępniona mieszkańcom. Po zmodernizowanym zespole oprowadzili nas projektanci z APA Wojciechowski Architekci [GALERIA].
Kolejny etap projektowania nowego centrum Dąbrowy Górniczej Startuje przetarg na wykonanie projektu budowlanego oraz wykonawczego nowego centrum Dąbrowy Górniczej w oparciu o zwycięską pracę biura Analog Piotra Śmierzewskiego. Termin składania ofert mija 14 lipca 2020 roku.
Fabryka PZO: zespół biurowo-mieszkalny na warszawskiej Pradze Rusza realizacja inwestycji pod nazwą Fabryka PZO. W ramach przedsięwzięcia modernizacji poddane zostaną zabudowania dawnych zakładów optycznych na Kamionku. Za projekt przebudowy pofabrycznych obiektów odpowiada warszawska pracownia Konkret Architekci