Architektura MuratorProjektySamoobsługowe pensjonaty w Karpaczu

Samoobsługowe pensjonaty w Karpaczu

W projekcie samoobsługowych pensjonatów w Karpaczu spotykają się nowoczesna forma i wpływy regionalne. Autorami koncepcji są de.materia i Rzemiosło Architektoniczne.

Samoobsługowe pensjonaty w Karpaczu
Wizualizacja: Rzemiosło Architektoniczne

Na lokalizację wybrano Wilczą Porębę, jedną z najbardziej malowniczych dzielnic Karpacza. Znajdująca się przy ulicy Wilczej działka od strony północnej i wschodniej graniczy z lasem, a od strony południowej i zachodniej oferuje widoki na Śnieżkę. W skład kompleksu wejdą dwa pensjonaty i dwa domy letniskowe. Cały ośrodek będzie pozbawiony tradycyjnego systemu recepcyjnego na rzecz samoobsługowego systemu wydawania kart dostępu. Jeden pensjonat będzie mógł pomieścić maksymalnie 32 osoby w ośmiu, a drugi 28 w siedmiu przestronnych apartamentach. Różnica wynika ze zmienionego układu funkcjonalnego najniższej kondygnacji w jednym z budynków na rzecz podziemnego garażu.

Z centralnie usytuowanej klatki schodowej będzie można dostać się do dwóch apartamentów na każdej z 4 kondygnacji. W skład apartamentu wchodzi salon z jadalnią i kuchnią, sypialnia i łazienka. W każdym pensjonacie przewidziano też po jednym apartamencie przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W projekcie widać dążenie do połączenia wpływów regionalnych, które zaznaczają się w spadzistych dachach i wykorzystanych materiałach oraz nowoczesnej, minimalistycznej formy. Z zewnątrz dolne kondygnacje zostaną obmurowane łamanymi kamieniami granitowymi pochodzącymi z lokalnego kamieniołomu, stanowiąc cokół dla wyższej części budynku, której elewacja i dach będą wykonane z drewna modrzewiowego.

Konstrukcja ma charakter mieszany - dolne kondygnacje zostaną wykonane z żelbetu, natomiast konstrukcję kondygnacji +1 i +2 stanowić będzie szkielet z drewna klejonego. Wszystkie elementy konstrukcyjne zostały zaprojektowane tak, aby pozostały widoczne we wnętrzach. Dominującym materiałem wykończeniowym jest drewno modrzewiowe.

Tagi:
Przebudowa kamienicy pod Wawelem: będzie kolejny hotel Była pierwszą kamienicą w obecnej pierzei ulicy Powiśle. Teraz zyska nadbudowę w konstrukcji z drewna klejonego CLT i zupełnie nową funkcję. Projekt przebudowy opracowało BXB Studio.
Hotel Warszauer w Krakowie Sposób kształtowania elewacji hotelu naśladuje podziały i rytmy stosowane w historycznych budynkach na Kazimierzu, ale we współczesnym wydaniu. O nowej realizacji pracowni INDO Architekci pisze Marcin Brataniec.
Hotel Crowne Plaza Budapest: kolejna zagraniczna realizacja pracowni Tremend Wnętrza hotelu Crowne Plaza Budapest odnoszą się do niepowtarzalnej atmosfery węgierskiej stolicy pełnej urokliwych placów, uliczek i tętniących życiem kafejek. Architekci warszawskiej pracowni Tremend znakomicie oddali w nich klimat Budapesztu.
Hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Miasto i człowiek według biura Tremend Na warszawskiej Woli, nieopodal ronda Daszyńskiego, powstał pierwszy w Polsce hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Projekt wnętrz opracowało biuro Tremend, czerpiąc inspiracje zarówno z tętniącej życiem,  eklektycznej metropolii, jak i wciąż obecnej w niej dzikiej natury.
Pałac Branickich w Warszawie: hołd dla budowniczych powojennego miasta Dobiega końca adaptacja pałaców Branickich i Szaniawskich w Warszawie na butikowy hotel.  Za projekt przebudowy odpowiada studio architektoniczne SIETNICKI ze Szczecina, a za realizację spółka Budizol, znana między innymi z produkcji nowoczesnych prefabrykatów [GALERIA].
Najdziwniejsze hotele na świecie: TOP 10 Urlop w rurze kanalizacyjnej, na platformie wiertniczej lub w beczce po winie? Może takie atrakcje czekają właśnie na Ciebie! Przedstawiamy zestawienie 10 najdziwniejszych hoteli na świecie.