Architektura MuratorProjektyStarter III – we Wrocławiu powstanie kolejny mikroapartamentowiec

Starter III – we Wrocławiu powstanie kolejny mikroapartamentowiec

U zbiegu ulic Dyrekcyjnej i Borowskiej powstanie trzeci we Wrocławiu budynek z mieszkaniami o niewielkim metrażu. Starter III zostanie zrealizowany według projektu biura architektonicznego AP Szczepaniak.

Starter III – we Wrocławiu powstanie kolejny mikroapartamentowiec
Źródło: materiały prasowe

W budynku o powierzchni ok. 6,5 tys. m2 powstanie 255 mikroapartamentów - mieszkań o powierzchni zaczynającej się od 12 m2. Siedmiokondygnacyjny obiekt od strony południowo-wschodniej został schodkowo obniżony do wysokości sześciu i pięciu kondygnacji. Zamiast dachów zaprojektowano tam tarasy użytkowe dostępne z przylegających lokali.

Trzeci wrocławski mikroapartamentowiec powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie budynków z różnych okresów historycznych. Najstarszym jest wybudowany na przełomie XIX i XX wieku szpital, najnowsze to centrum handlowe Wroclavia i hotel Campanille. To zróżnicowanie znajdzie odzwierciedlenie w wyglądzie elewacji. Zastosowana w projekcie klinkierowa okładzina nawiązuje do otaczającej obiekt historycznej zabudowy, z kolei jej kolor do nowoczesnej formą galerii Wroclavia – tłumaczy Agnieszka Szczepaniak, architekt z AP Szczepaniak. Układ okien został zaprojektowany w taki sposób, aby ukryć podział na kondygnacje. Podobnie jak poprzednich Starterach, w obrębie parteru, zaprojektowano miejsce pod lokale usługowe i części wspólne: pralnię, fitness, salę rekreacyjną i wiele innych, które będą dostępne zarówno dla przyszłych mieszkańców, jak i dla osób z zewnątrz.

Tagi:
Akademik BaseCamp we Wrocławiu W projekcie kluczowe było uwzględnienie w reprezentacyjnym kwartale miasta architektury tła, budynków poprzemysłowych sprzed ponad stu lat – o projekcie Grupy 5 Architekci pisze Aleksandra Czupkiewicz.
Apartamentowiec Odrzańska we Wrocławiu Fasada wpisuje się w rytm szczytów sąsiednich kamienic i jest nieomal niematerialna, jak generowane cyfrowo obrazy wyświetlane w komputerze – o projekcie pracowni ARCHE i greenGO pisze Jerzy S. Majewski.
Apartamentowiec Studio Plac Dominikański we Wrocławiu Zakończyła się realizacja siedmiopiętrowego apartamentowca Studio Plac Dominikański we Wrocławiu. Budynek dla TOSCOM Development zaprojektowało pracownia Dziewoński, Łukaszewicz Architekci.
Cafe Berg we Wrocławiu Ten mały punkt na mapie Wrocławia jest przykładem rewitalizacji, w której oryginalna konstrukcja i współczesne materiały wspaniale się uzupełniają – o projekcie grupy 33_03 pisze Aleksandra Czupkiewicz.
Budynek Braniborska 44 we Wrocławiu W trakcie projektowania budynku Braniborska 44 zgrabnie posłużono się metodą kształtowania jego elewacji poprzez negatyw i pozytyw. O nowej realizacji pracowni Arch_it pisze Anna Miśniakiewicz.
Dom handlowy Renoma we Wrocławiu: kolejna przebudowa [ZDJĘCIA] Dom handlowy Renoma we Wrocławiu po raz kolejny poddawany jest przebudowie. Właśnie zakończył się pierwszy etap modernizacji obiektu przeprowadzonej według koncepcji Maćków Pracownia Projektowa.