Architektura MuratorProjektyStarter III – we Wrocławiu powstanie kolejny mikroapartamentowiec

Starter III – we Wrocławiu powstanie kolejny mikroapartamentowiec

U zbiegu ulic Dyrekcyjnej i Borowskiej powstanie trzeci we Wrocławiu budynek z mieszkaniami o niewielkim metrażu. Starter III zostanie zrealizowany według projektu biura architektonicznego AP Szczepaniak.

Starter III – we Wrocławiu powstanie kolejny mikroapartamentowiec
Źródło: materiały prasowe

W budynku o powierzchni ok. 6,5 tys. m2 powstanie 255 mikroapartamentów - mieszkań o powierzchni zaczynającej się od 12 m2. Siedmiokondygnacyjny obiekt od strony południowo-wschodniej został schodkowo obniżony do wysokości sześciu i pięciu kondygnacji. Zamiast dachów zaprojektowano tam tarasy użytkowe dostępne z przylegających lokali.

Trzeci wrocławski mikroapartamentowiec powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie budynków z różnych okresów historycznych. Najstarszym jest wybudowany na przełomie XIX i XX wieku szpital, najnowsze to centrum handlowe Wroclavia i hotel Campanille. To zróżnicowanie znajdzie odzwierciedlenie w wyglądzie elewacji. Zastosowana w projekcie klinkierowa okładzina nawiązuje do otaczającej obiekt historycznej zabudowy, z kolei jej kolor do nowoczesnej formą galerii Wroclavia – tłumaczy Agnieszka Szczepaniak, architekt z AP Szczepaniak. Układ okien został zaprojektowany w taki sposób, aby ukryć podział na kondygnacje. Podobnie jak poprzednich Starterach, w obrębie parteru, zaprojektowano miejsce pod lokale usługowe i części wspólne: pralnię, fitness, salę rekreacyjną i wiele innych, które będą dostępne zarówno dla przyszłych mieszkańców, jak i dla osób z zewnątrz.

Tagi:
Budynek Braniborska we Wrocławiu: z miłości do modernizmu Budynek przy ul. Braniborskiej we Wrocławiu ma być jedną z pierwszych realizacji tworzącego się właśnie Centrum Świebodzkiego. W założeniu architektów z Q2Studio będzie wyznaczał kierunek dla kształtowania dalszej zabudowy tej części miasta.
SURVIVAL w Pafawagu. Open Call Od 18 lat Przegląd Sztuki SURVIVAL podejmuje wyzwanie wprowadzania sztuki współczesnej do nietypowych, często niedostępnych na co dzień przestrzeni miejskich. Tym razem gościć będzie w legendarnym wrocławskim Pafawagu, jednej z największych w Europie fabryk maszyn i taboru kolejowego.
Nowa metoda: o osiedlu Nowe Żerniki Łukasz Pancewicz Odwiedzający Nowe Żerniki urbanista może mieć mieszane uczucia. Z jednej strony pojawia się zachwyt nad efektem pracy architektów, z drugiej rodzi pytanie, dlaczego po tylu latach doświadczeń wrocławski projekt stanowi wyjątek, a nie regułę. O realizacji pierwszego etapu wrocławskiego osiedla Nowe Żerniki pisze Łukasz Pancewicz.
Nie żyje Olgierd Czerner 6 listopada w wieku 91 lat odszedł Olgierd Czerner, architekt i historyk, założyciel i pierwszy dyrektor Muzeum Architektury we Wrocławiu.
Kontrowersyjna realizacja na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu Firma ATC Development ujawniła wizualizacje nowego budynku na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu. Projekt został zaakceptowany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków.
Dom handlowy Renoma we Wrocławiu: kolejna przebudowa Dom handlowy Renoma we Wrocławiu wkrótce po raz kolejny zostanie przebudowany. Po modernizacji, przeprowadzonej według koncepcji Maćków Pracownia Projektowa, zwiększy się strefa gastronomiczna, odtąd otwarta na obie sąsiadujące z budynkiem przestrzenie publiczne: plac Czysty i plac Kościuszki.