Architektura MuratorProjektyStarter III – we Wrocławiu powstanie kolejny mikroapartamentowiec

Starter III – we Wrocławiu powstanie kolejny mikroapartamentowiec

U zbiegu ulic Dyrekcyjnej i Borowskiej powstanie trzeci we Wrocławiu budynek z mieszkaniami o niewielkim metrażu. Starter III zostanie zrealizowany według projektu biura architektonicznego AP Szczepaniak.

Starter III – we Wrocławiu powstanie kolejny mikroapartamentowiec
Źródło: materiały prasowe

W budynku o powierzchni ok. 6,5 tys. m2 powstanie 255 mikroapartamentów - mieszkań o powierzchni zaczynającej się od 12 m2. Siedmiokondygnacyjny obiekt od strony południowo-wschodniej został schodkowo obniżony do wysokości sześciu i pięciu kondygnacji. Zamiast dachów zaprojektowano tam tarasy użytkowe dostępne z przylegających lokali.

Trzeci wrocławski mikroapartamentowiec powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie budynków z różnych okresów historycznych. Najstarszym jest wybudowany na przełomie XIX i XX wieku szpital, najnowsze to centrum handlowe Wroclavia i hotel Campanille. To zróżnicowanie znajdzie odzwierciedlenie w wyglądzie elewacji. Zastosowana w projekcie klinkierowa okładzina nawiązuje do otaczającej obiekt historycznej zabudowy, z kolei jej kolor do nowoczesnej formą galerii Wroclavia – tłumaczy Agnieszka Szczepaniak, architekt z AP Szczepaniak. Układ okien został zaprojektowany w taki sposób, aby ukryć podział na kondygnacje. Podobnie jak poprzednich Starterach, w obrębie parteru, zaprojektowano miejsce pod lokale usługowe i części wspólne: pralnię, fitness, salę rekreacyjną i wiele innych, które będą dostępne zarówno dla przyszłych mieszkańców, jak i dla osób z zewnątrz.

Tagi:
Budynek Braniborska 44 we Wrocławiu W trakcie projektowania budynku Braniborska 44 zgrabnie posłużono się metodą kształtowania jego elewacji poprzez negatyw i pozytyw. O nowej realizacji pracowni Arch_it pisze Anna Miśniakiewicz.
Dom handlowy Renoma we Wrocławiu: kolejna przebudowa [ZDJĘCIA] Dom handlowy Renoma we Wrocławiu po raz kolejny poddawany jest przebudowie. Właśnie zakończył się pierwszy etap modernizacji obiektu przeprowadzonej według koncepcji Maćków Pracownia Projektowa.
Mikroapartamenty Minimaxy we Wrocławiu projektu biura Dziewoński Łukaszewicz Architekci Zakończyła się realizacja zespołu mikroapartamentów Minimaxy we Wrocławiu według projektu pracowni Dziewoński Łukaszewicz Architekci. Kompleks nagrodzono ostatnio w konkursie Fasada Roku 2022.
Rusza rozbiórka Solpolu: Bóg dał, Bóg wziął Na nic zdały się protesty i apele środowisk architektonicznych, miejskich aktywistów i samych mieszkańców. Po zaledwie 29 latach dom handlowy Solopol we Wrocławiu, kultowa ikona polskiego postmodernizmu, przechodzi do historii. Właśnie ruszyła rozbiórka obiektu.
Jest nadzieja dla Solpolu: czy tym razem uda się uratować budynek przed rozbiórką? Dotychczasowy właściciel Solpolu, spółka Polsat Nieruchomości, dość ma medialnej wrzawy wokół obiektu i zamierza go sprzedać. Dla wrocławskich architektów i społeczników to szansa na ocalenie budynku przed wyburzeniem. Właśnie wystosowali kolejny list do ministerstwa kultury.
Centrum Aktywności Lokalnej na Maślicach projektu arch_it Centrum Aktywności Lokalnej na Maślicach jest dwunastym obiektem tego typu utworzonym w ostatnim czasie we Wrocławiu. Budynek mieszczący m.in. siedzibę Rady Osiedla, klub seniora i bibliotekę zaprojektowała pracownia arch_it Piotra Zybury.