Architektura MuratorProjektyStarter III – we Wrocławiu powstanie kolejny mikroapartamentowiec

Starter III – we Wrocławiu powstanie kolejny mikroapartamentowiec

U zbiegu ulic Dyrekcyjnej i Borowskiej powstanie trzeci we Wrocławiu budynek z mieszkaniami o niewielkim metrażu. Starter III zostanie zrealizowany według projektu biura architektonicznego AP Szczepaniak.

Starter III – we Wrocławiu powstanie kolejny mikroapartamentowiec
Źródło: materiały prasowe

W budynku o powierzchni ok. 6,5 tys. m2 powstanie 255 mikroapartamentów - mieszkań o powierzchni zaczynającej się od 12 m2. Siedmiokondygnacyjny obiekt od strony południowo-wschodniej został schodkowo obniżony do wysokości sześciu i pięciu kondygnacji. Zamiast dachów zaprojektowano tam tarasy użytkowe dostępne z przylegających lokali.

Trzeci wrocławski mikroapartamentowiec powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie budynków z różnych okresów historycznych. Najstarszym jest wybudowany na przełomie XIX i XX wieku szpital, najnowsze to centrum handlowe Wroclavia i hotel Campanille. To zróżnicowanie znajdzie odzwierciedlenie w wyglądzie elewacji. Zastosowana w projekcie klinkierowa okładzina nawiązuje do otaczającej obiekt historycznej zabudowy, z kolei jej kolor do nowoczesnej formą galerii Wroclavia – tłumaczy Agnieszka Szczepaniak, architekt z AP Szczepaniak. Układ okien został zaprojektowany w taki sposób, aby ukryć podział na kondygnacje. Podobnie jak poprzednich Starterach, w obrębie parteru, zaprojektowano miejsce pod lokale usługowe i części wspólne: pralnię, fitness, salę rekreacyjną i wiele innych, które będą dostępne zarówno dla przyszłych mieszkańców, jak i dla osób z zewnątrz.

Tagi:
Zbigniew Maćków ratuje dom igloo Witolda Lipińskiego Nowym właścicielem wrocławskiego domu igloo jest Zbigniew Maćków. Architekt planuje udostępniać obiekt zwiedzającym. Pierwsza okazja już na początku października, wraz z otwarciem wystawy „Witold Lipiński: Konstelacje”.
Le Vert we Wrocławiu: nowa mieszkaniówka na wrocławskich Pilczycach Trwa realizacja budynku Le Vert we Wrocławiu według projektu lokalnej pracowni AP Szczepaniak. Prostą bryłę wyróżniają charakterystyczne balkony wykończone jasną cegłą klinkierową.
Osiedle Aleja Dębowa we Wrocławiu Zaprojektowane w minimalistycznej estetyce proste, geometryczne rozwiązania subtelnie odwołują się do przeszłości i otoczenia – o nowej realizacji biura Maćków Pracownia Projektowa pisze Anna Miśniakiewicz.
Najlepszy TBS w Polsce 2021 TBS Wrocław otrzymał tytuł najlepszego TBS-u w Polsce roku 2021 w rankingu przygotowanym przez magazyn „Strefa Gospodarki”. To trzecie z rzędu zwycięstwo wrocławskiego TBS w tym zestawieniu.
Archiplakaty Piotra Zybury W Muzeum Architektury we Wrocławiu od niedawna znaleźć można archtektoniczne plakaty ilustrujące znane budynki z różnych zakątków świata. Autorem grafik jest architekt Piotr Zybura z pracowni arch_it.
Budynek Braniborska we Wrocławiu: z miłości do modernizmu Budynek przy ul. Braniborskiej we Wrocławiu ma być jedną z pierwszych realizacji tworzącego się właśnie Centrum Świebodzkiego. W założeniu architektów z Q2Studio będzie wyznaczał kierunek dla kształtowania dalszej zabudowy tej części miasta.