Architektura MuratorProjektyStrefa PROGRESS: nowy zespół mieszkalny w Łodzi od biura Grupa 5 Architekci

Strefa PROGRESS: nowy zespół mieszkalny w Łodzi od biura Grupa 5 Architekci

Rozpoczyna się realizacja Strefy PROGRESS w Łodzi według projektu warszawskiej pracowni Grupa 5 Architekci. W ramach inwestycji powstaną cztery budynki, w tym 14-kondygnacyjna dominanta.

Strefa PROGRESS: nowy zespół mieszkalny w Łodzi od biura Grupa 5 Architekci
Zespół mieszkalny Strefa PROGRESS w Łodzi, proj. Grupa 5 Architekci
Zespół mieszkalny Strefa PROGRESS Łódź, Piotrkowska 217
AutorzyGrupa 5 Architekci
Generalny wykonawcaALFA-BET Polska
InwestorOKAM Capital
Data realizacji (koniec)2024

Zespół mieszkalny Strefa PROGRESS powstanie w samym centrum Łodzi, między ul. Piotrkowską a al. Kościuszki. Na zlecenie firmy OKAM Capital zaprojektowała je pracownia Grupa 5 Architekci. W skład kompleksu wejdą cztery budynki, w tym odtworzony magazyn dawnej fabryki maszyn i odlewni żeliwa Józefa Johna, który z uwagi na zły stan techniczny został niedawno rozebrany. Niestety, tego budynku nie dało się zachować, choć mieliśmy pierwotnie takie plany. Był w katastrofalnym stanie technicznym, zwłaszcza jego drewniana konstrukcja – mówiła w lutym Urszula Karczmarczyk, dyrektor marketingu OKAM Capital portalowi lodz.pl, zapewniając, że wszystkie prace były uzgadniane z wojewódzkim konserwatorem  zabytków.

Strefa PROGRESS zaoferuje blisko 300 mieszkań o powierzchni od 25 do 140 m², kilka lokali usługowych w parterach, a także specjalną strefę mieszkańca z częścią do co-workingu i wewnętrzny ogród ze starannie dobraną zielenią i małą architekturą. Według zapowiedzi inwestora, będzie stanowić uzupełnienie Strefy Piotrkowska 217, znajdujących się tuz obok pofabrycznych zabudowań zaadaptowanych przez OKAM na zespół biurowo-usługowy.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka ALFA-BET Polska. Prace budowlane mają rozpocząć się jeszcze w tym kwartale, oddanie budynków do użytku zaplanowano na 2024 rok.

Strefa PROGRESS: nowy zespół mieszkalny w Łodzi od biura Grupa 5 Architekci
Zespół mieszkalny Strefa PROGRESS w Łodzi, proj. Grupa 5 Architekci
Nowa mieszkaniówka przy Malczewskiego w Radomiu projektu Kuryłowicz & Associates Przy ulicy Malczewskiego w Radomiu powstanie nowy budynek wielorodzinny z częścią usługowo-handlową. Czternastokondygnacyjna dominanta o modułowej kompozycji z betonowych prefabrykatów to najnowszy projekt warszawskiej pracowni Kuryłowicz & Associates.
Budynek Grochowska 1 – mieszkania na wynajem od BBGK Architekci Jeszcze w tym roku rozpocznie się realizacja zespołu Grochowska 1 na warszawskiej Pradze. Projekt zespołu opracowały biura BBGK Architekci i SAAW.
Tagi:
Ogrody Anny w Łodzi Ogrody Anny to otwarta przestrzeń publiczna, w której bije serce starego nowego kwartału – rewitalizowanych terenów poprzemysłowych – realizację projektu medusa group komentuje Błażej Ciarkowski.
Ilustrowany atlas architektury Łodzi Centrum Architektury zaprasza na premierę kolejnego przewodnika, tym razem poświęconego architekturze Łodzi. Najważniejsze realizacje miasta zilustrowali Mateusz Gryzło, Hubert Przybyszewski i Maria Łomiak, a tekstami opatrzyli Anna i Błażej Ciarkowscy, łodzianie, znawcy i miłośnicy miasta.
Tożsamość. 100 lat polskiej architektury. Łódź Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki zaprasza na kolejną odsłonę ekspozycji „Tożsamość. 100 lat polskiej architektury”. Wystawa tym razem poświęcona jest Łodzi, w której – jak tłumaczą organizatorzy – nowoczesność łączy się z tradycją, na nowo definiując przestrzeń miasta.
Żydowscy architekci Łodzi. Historie zapomniane Dzięki tej książce Łódź odkrywa na nowo swoją zapomnianą historię. Świat żydowskich architektów, którzy pracowali dla rozwijającej się w szalonym tempie kosmopolitycznej metropolii.
Lapidarium Detalu w Łodzi Ekspozycja detalu pochodzącego z łódzkich budowli z XIX i XX wieku jest katalogiem motywów stanowiących o tożsamości architektonicznej miasta – o realizacji Nizio Design International pisze Jerzy S. Majewski.
Orientarium / Łódź Autorzy przenoszą nas w świat południowo-zachodniej Azji w sposób romantyczny i tajemniczy, pokazując go i na powierzchni ziemi, i pod wodą. O nowej realizacji biura Szlachcic Architekci pisze Ewa Kuryłowicz.