Architektura MuratorProjektySzkoła podstawowa w Dilbeek koło Brukseli

Szkoła podstawowa w Dilbeek koło Brukseli

Poznańskie Atelier Starzak Strebicki, we współpracy z belgijskimi architektami, pronoponuje parterowy budynek szkoły otoczony zielenią. Budowa ma rozpocząć się w jesień tego roku.

Szkoła podstawowa w Dilbeek koło Brukseli

Polska pracownia, razem z biurami Carton123 architecten i Natural Born Architects, wygrała w 2016 konkurs na budowę budynku szkoły w miasteczku Dilbeek w Belgii niedaleko Brukseli. Obiekt, obejmujący właściwą szkołę podstawową oraz świetlicę, ma wpisywać się w krajobraz miejscowości; ma zostać osadzony w taki sposób, aby mieć łatwy dostęp do terenów zielonych i ścieżek spacerowych. Parterowy budynek zostanie zbudowany na planie przerwanej litery U.

Szkoła podstawowa w Dilbeek koło Brukseli

We wnętrzach zastosowano otwarty plan, który pozwala na dostosowywanie powierzchni do potrzeb uczniów. Główny ciąg komunikacyjny biegnie wzdłuż wewnętrznego podwórka, obsadzonego drzewami. Budowa obiektu o powierzchni 2250 m2 rozpocznie się jesienią tego roku.

Tagi:
De Lichttoren: klinkierowa wieża w Antwerpii De Lichttoren, czyli wieża świetlna, mieści 147 apartamentów, oferując mieszkańcom między innymi widok na park Spoor Noord i port w Antwerpii. Oblicowany białą cegłą 70-metrowy budynek szybko stał się charakterystycznym znakiem w przestrzeni nowej dzielnicy miasta.
Krematorium Siesegem w Belgii Na obrzeżach belgijskiego miasta Aalst powstało krematorium według projektu KAAN Architecten. Budynek jest nowoczesny nie tylko pod względem formalnym, lecz także kulturowym – pokazuje jak cicha i niewidoczna jest dziś śmierć.
Siedziba policji w Charleroi projektu Ateliers Jean Nouvel i MDW Nowa siedziba policji w belgijskim mieście Charleroi została zaprojektowana przez Ateliers Jean Nouvel we współpracy z biurem architektonicznym MDW. Powstał wielofunkcyjny kompleks z ogólnodostępną przestrzenią miejską, studiem choreograficznym, muzeum i piwiarnią.