Architektura MuratorProjektyVilda Moderne w Poznaniu projektu Lab 3 Architekci

Vilda Moderne w Poznaniu projektu Lab 3 Architekci

Siedmiopiętrowy budynek Vilda Moderne  uzupełni pierzeję u szczytu zabytkowych schodów Czarneckiego łączących Dolną i Górną Wildę w Poznaniu. Obiekt zaprojektowała lokalna pracownia Lab 3 Architekci.

Vilda Moderne w Poznaniu projektu Lab 3 Architekci
Vilda Moderne w Poznaniu, proj. Lab 3 Architekci
Vilda ModernePoznań, ul. Spychalskiego
AutorzyLab 3 Architekci, architekci Dominik Banaszak i Marcin Mleczak
Zespół projektowyBeata Sieracka, Olga Płaczek, Milena Budka, Karolina Kiszowara, Marta Sowińska-Gąska, Łukasz Gąska
InwestorBouygues Immobilier Polska
Powierzchnia użytkowa9825.0 m²
Kubatura41180.0 m³
Projekt (data)2020-2021
Data realizacji (początek)2022

Vilda Moderne w Poznaniu zaoferuje łącznie 129 mieszkań o różnorodnych układach i metrażach – od 25 do 93 m². Ośmiokondygnacyjny budynek o jasnej, klinkierowej elewacji zaprojektowała pracownia Lab 3 Architekci. Obiekt stanie tuż obok zabytkowych schodów autorstwa Władysława Czarneckiego z lat 30. XX wieku. Elewację frontową podzielono na segmenty w celu podkreślenia śródmiejskiego charakteru zabudowy. Zastosowano w niej wyłącznie loggie. Niższe kondygnacje budynku zostały cofnięte w celu wyeksponowania zabytkowych schodów i poprowadzenia chodnika wzdłuż elewacji budynku. Dzięki temu w przyszłości, poprzez windę, będzie możliwość zapewnienia komunikacji dla osób z niepełnosprawnością – tłumaczy Marcin Mleczak z pracowni Lab 3 Architekci. Na części dachu budynku Vilda Moderne znajdą się nasadzenia roślin, na części zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna. Inwestorem budynku jest firma Bouygues Immobilier Polska. Realizacja Vilda Moderne ma rozpocząć się w 2022 roku.

Tagi:
Autor: Piotr Prus
Osiedle Portowo w Poznaniu: zespół mieszkaniowy nad Wartą projektu APA Wojciechowski Osiedle Portowo w Poznaniu zaplanowano na terenie historycznej Stoczni Rzecznej nad Wartą. W ramach inwestycji powstanie w sumie 47 budynków oferujących blisko 1800 mieszkań.
Nowy Strzeszyn / Poznań Układ istniejącego na działce brzozowego gaju zdefiniował meandry gęstej, nastawionej na sąsiedztwo urbanistyki tego poznańskiego osiedla. O Nowym Strzeszynie według projektu biura Insomia pisze Agnieszka Rumież.
Wspólny dziedziniec: nowy projekt Pawła Grobelnego w przestrzeni Poznania W Poznaniu ukończona została właśnie nowa przestrzeń autorstwa Pawła Grobelnego. Dla firmy  OKRE Development projektant stworzył minimalistyczny ogród o geometrycznym układzie ścieżek i klombów, które uzupełnił o autorskie meble miejskie.
Nowy Rynek w Poznaniu z dominantą projektu Jemsów Trwa realizacja kolejnego budynku wielofunkcyjnego kompleksu Nowy Rynek w Poznaniu. Nowy obiekt według projektu biura JEMS Architekci będzie głównym elementem identyfikującym cały zespół w przestrzeni miasta.
Rynek Łazarski z jedną z największych na świecie poduszek ETFE Dobiega końca przebudowa Rynku Łazarskiego w Poznaniu według konkursowego projektu Autorskiej Pracowni Architektonicznej Jacka Bułata. Nad przyszłym targowiskiem montowany jest dach z jedną z największych na świecie jednokomorowych poduszek z folii ETFE.
Perfumiarnia w Poznaniu: zespół mieszkaniowy projektu Jemsów W miejscu dawnej fabryki perfum na poznańskim Łazarzu powstaje nowe wielofunkcyjne założenie. Kompleks pod nazwą Perfumiarnia pomieści nie tylko mieszkania i biura, ale także aparthotel i przestrzeń wystawienniczo-konferencyjną. Za projekt zabudowy wielorodzinnej odpowiada pracownia JEMS Architekci.