Architektura MuratorProjektyVilda Moderne w Poznaniu projektu Lab 3 Architekci

Vilda Moderne w Poznaniu projektu Lab 3 Architekci

Siedmiopiętrowy budynek Vilda Moderne  uzupełni pierzeję u szczytu zabytkowych schodów Czarneckiego łączących Dolną i Górną Wildę w Poznaniu. Obiekt zaprojektowała lokalna pracownia Lab 3 Architekci.

Vilda Moderne w Poznaniu projektu Lab 3 Architekci
Vilda Moderne w Poznaniu, proj. Lab 3 Architekci
Vilda ModernePoznań, ul. Spychalskiego
AutorzyLab 3 Architekci, architekci Dominik Banaszak i Marcin Mleczak
Zespół projektowyBeata Sieracka, Olga Płaczek, Milena Budka, Karolina Kiszowara, Marta Sowińska-Gąska, Łukasz Gąska
InwestorBouygues Immobilier Polska
Powierzchnia użytkowa9825.0 m²
Kubatura41180.0 m³
Projekt2020-2021
Data realizacji (początek)2022

Vilda Moderne w Poznaniu zaoferuje łącznie 129 mieszkań o różnorodnych układach i metrażach – od 25 do 93 m². Ośmiokondygnacyjny budynek o jasnej, klinkierowej elewacji zaprojektowała pracownia Lab 3 Architekci. Obiekt stanie tuż obok zabytkowych schodów autorstwa Władysława Czarneckiego z lat 30. XX wieku. Elewację frontową podzielono na segmenty w celu podkreślenia śródmiejskiego charakteru zabudowy. Zastosowano w niej wyłącznie loggie. Niższe kondygnacje budynku zostały cofnięte w celu wyeksponowania zabytkowych schodów i poprowadzenia chodnika wzdłuż elewacji budynku. Dzięki temu w przyszłości, poprzez windę, będzie możliwość zapewnienia komunikacji dla osób z niepełnosprawnością – tłumaczy Marcin Mleczak z pracowni Lab 3 Architekci. Na części dachu budynku Vilda Moderne znajdą się nasadzenia roślin, na części zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna. Inwestorem budynku jest firma Bouygues Immobilier Polska. Realizacja Vilda Moderne ma rozpocząć się w 2022 roku.

Tagi:
Autor: Piotr Prus
Nowy Rynek w Poznaniu z dominantą projektu Jemsów Trwa realizacja kolejnego budynku wielofunkcyjnego kompleksu Nowy Rynek w Poznaniu. Nowy obiekt według projektu biura JEMS Architekci będzie głównym elementem identyfikującym cały zespół w przestrzeni miasta.
Rynek Łazarski z jedną z największych na świecie poduszek ETFE Dobiega końca przebudowa Rynku Łazarskiego w Poznaniu według konkursowego projektu Autorskiej Pracowni Architektonicznej Jacka Bułata. Nad przyszłym targowiskiem montowany jest dach z jedną z największych na świecie jednokomorowych poduszek z folii ETFE.
Perfumiarnia w Poznaniu: zespół mieszkaniowy projektu Jemsów W miejscu dawnej fabryki perfum na poznańskim Łazarzu powstaje nowe wielofunkcyjne założenie. Kompleks pod nazwą Perfumiarnia pomieści nie tylko mieszkania i biura, ale także aparthotel i przestrzeń wystawienniczo-konferencyjną. Za projekt zabudowy wielorodzinnej odpowiada pracownia JEMS Architekci.
Biuro SUD Architekt Polska zwyciężyło w konkursie na wielofunkcyjny zespół w Poznaniu Na terenie dawnych koszar ułańskich na poznańskim Łazarzu powstanie nowy zespół mieszkaniowo-biurowy. W zamkniętym konkursie inwestorskim na projekt założenia zwyciężyła pracownia SUD Architekt Polska.
Polski Teatr Tańca / Poznań W starej kamienicy zbudowano relacje nie tylko pomiędzy aktorami, widzami i przestrzenią, lecz także starą oraz nową architekturą. O realizacji Architektonicznej Pracowni Autorskiej Jerzego Gurawskiego pisze Maciej Siuda.
Plac Wolności w Poznaniu: wyniki konkursu Rozstrzygnięto konkurs na koncepcję tymczasowego zagospodarowania placu Wolności w Poznaniu. Za najbardziej elastyczną propozycję uznano projekt biura UGO Architecture. Prezentujemy wszystkie prace nadesłane na konkurs.