Vobis Mobile

I nagroda w konkursie na design 200 salonów znanej marki telefonii cyfrowej.

Vobis Mobile

Założenia autorskie:
Pomysł opiera się na zastosowaniu specjalnego materiału. Wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, elastyczność i odporność na zabrudzenia to główne właściwości DACRONU, który w połączeniu z systemem kotew i haków montażowych stwarza nieograniczone możliwości kształtowania formy (ściana, sufit, wyspy). Samo rozwiązanie w porównaniu z tradycyjnymi materiałami wykończeniowymi jest stosunkowo proste i tanie. Wystarczy naciągnąć materiał na system, bez wcześniejszego przygotowania powierzchni.


Lokalizacja: cała Polska
Nazwa obiektu: Vobis Mobile salony sprzedaży
Autorzy: MOOMOO architects - Jakub Majewski, Łukasz Pastuszka
Architektura wnętrz: MOOMOO architects
Generalny wykonawca: VOBIS
Powierzchnia użytkowa: 170-320 m2
Powierzchnia całkowita: 320 m2
Kubatura: 400-900 m3
Projekt: 2007
Realizacja: 2007-2009
Koszt inwestycji: nie podano

Maria Jeglińska-Adamczewska dla PURO Hotels Legendarna norweska marka Røros Tweed oraz młoda polska projektantka Maria Jeglińska-Adamczewska połączyły siły z PURO Hotels w niezwykłym projekcie. Tak powstała kolekcja wełnianych koców KARI, ODA oraz LOTTA.
OKK! Design – branża wnętrzarska w dobie pandemii. Webinar Już 3 czerwca kolejna edycja OKK! Design. Po raz trzeci w formie webinaru. Architekci Magdalena Federowicz-Boule, Szymon Hanczar i Jacek Tryc przedstawią swoją analizę postpandemicznej rzeczywistości i prognozy na przyszłość.
Władysław Wincze. Wnętrza Władysław Wincze to jeden z najważniejszych polskich projektantów wnętrz, ale jego twórczość poza gronem ekspertów nie jest zbyt dobrze znana. Osiągnięcia i postać wybitnego architekta wnętrz przybliża nowa wystawa w Muzeum Architektury we Wrocławiu.
10 kolekcji mebli projektu młodych polskich dizajnerów Już na początku października kolejna edycja Warsaw Home. Publikujemy 10 projektów młodych dizajnerów, które zobaczymy podczas targów.
Design that Educates Awards 2019 Design that Educates Awards to międzynarodowy konkurs, który wskazywać ma na edukacyjny potencjał architektury i wzornictwa. Jego celem jest popularyzowanie najlepszych realizacji i produktów, które oprócz funkcji czysto użytkowych mogą też uczyć.
Najlepsze projekty roku 2018 według Design Museum Beazley Designs of the Year to coroczna nagroda przyznawana przez londyńskie Design Museum. W tym roku odebrał ją kolektyw Forensic Architecture używający narzędzi, jakie daje architektura do prowadzenia śledztw dotyczących naruszeń praw człowieka.